--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33613 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 2 minuty 29 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry, 

dobry, dobry , bo w końcu chyba po miesiącu popadało Nie była to może ulewa ,ale w końcu jednak coś, więc odświeżyło roślinki, ulice, nie ma tyle pyłu i kurzu w powietrzu. Czekam na jeszcze wiecej ,aby solidnie podlało ziemię.W końcu miałam wieczór bez latania z konewkami he he 

Wczoraj miało miejsce bardzo miłe spotkanie. Otóż zobaczyłam się z naszą forumową  Basią Preved Spędziłyśmy miły czas na pogaduszkach, widziałam już kilka zdjęć z Malty !  a przy okazji dostałam przesłany przez Asię poradnik/ encyklopedię  ogrodniczą. Ale co to za kniga , to olbrzym i do tego bardzo ciężki. Piękne, eleganckie wydanie z mnóstwem zdjęć i porad, super !  Basiu, Asiu jeszcze raz wam bardzo dziękuję dziewczyny Air kiss


Asiu, i jaka metoda najlepsza na mszyce z ttych co używałaś ? Piękne masz sadzonki . Pomidorki juz owocują a u mnie dopiero zaczynają kwitnąc i to jeszcze nie wszystkie.  A co jest pod tym ażurowymi skrzyneczkami ?

Piea, twoja wnunia cudowna dziewczynka , Nic dziwnego ,że straciłaś dla niej głowę. Ciekawe czy też wyrośnie podróżniczka i ogrodniczka?  Dzięki za ciepłe słowa. Tak ja też powinnam owinąć grządkę,żeby ją uchronić. No niestety człek się uczy na błędach. Mam jednak najdzieję,że to już koniec niemiłych przygód w ogrodzie .Piękne kwiaty i warzywniak u ciebie. Spory ten warzywniak, jest co podlewać he he . Ale potem jaka rozkosz dla podniebienia..

Huragan, czekamy na twoje wspomnienia z Tene . Pewnie kwiatów masz jeszcze wiecej do pokazania  ?

Kawka dla wszystkich

Udanej środy wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 9 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel, mam nadzieję że informacje z encyklopedii wykorzystasz w ogrodzie Biggrin Na mszyce wypróbowaliśmy już gnojówkę z pokrzywy, coca-colę i ocet (z octem trzeba ostrożnie). Metody nieidealne ale w miarę skuteczne. Wczoraj koleżanka z pracy poleciła mi jeszcze, podobno niezawodną metodę, tytoń. Trzeba kupić najtańszy tytoń (podobno jest luzem nawet w żabce), namoczyć, przecedzić i tym pryskać. Trzeba spróbować. Skrzyneczki chronią sadzonki kalarepy. Te nie przykryte są objadane przez wrony, które też gustują w salacie. Patent ze skrzyneczkami od kolegi z pracy. Jednak sadzonki tak rozmieszczone,  że nie bardzo da radę przykryć. Metoda raczej eksperymentalna.

Jeszcze jedną zmorą jest czapla która wyjada rybki z oczka wodnego. Na wiosnę wsunęła wszystkie trzy jakie zostały po zimie. Teraz kupiliśmy jedenaście sztuk i zostały już chyba dwie. Macie jakąś metodę na odstraszenie czapli?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 10 minut 4 sekundy temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Asia, na czaple to chyba nie ma rady... są rybki-jest i czapla! ))); u mnie ryb jest masa, ale ja nie mam oczka, tylko staw ziemny (kopany) , więc i nie kupuje zadnych ozdobnych karpików tylko zyją w nim gatunki rodzime, jak płotki i karasie (okonie juz kiedyś odłowiliśmy, bo żarły resztę))) ; czapla nie jest u nas na szczęscie stałym gościem, widzę ja od czasu do czasu (fakt, najczęsciej między 5-a 6 rano) więc grom wie.... nie codziennie wstaję o tej porze, więc może jest u nas częściej tylko my jej nie widzimy? Lol ; nażre się tym co wyciągnie ze stawu, i znika na kilka tygodni i taki cykl mamy od lat....

"moja czapla" przy stawie... fotka z przed kilku juz ładnych lat temu... 

co do mszyc, ano mnożą się cholery jak istna plaga; ja czasami robię taki naturalny preparat z cebuli; wrzucam do gara ze 2 kilo (troche ją kroję, pociapię razem z łupinami i pół godziny gotowania; ostygnie- to przecedzić porzadnie kilka razy i do spryskiwacza; voila, nawet działa.... ))) 

Piea

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 2 dni 9 godzin temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Good-morning

CZWARTEK 

15 CZERWCA

166 dzień roku

24 tydzień

 imieniny obchodzą:  Jolanta, Angelina 

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

107dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 103 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! - Piea - 94 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ ! - 45 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 29 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 15dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 9dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

 

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 10 godzin 58 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Good-morning

SOBOTA

17 CZERWCA

168 dzień roku

24 tydzień

 imieniny obchodzą:  Adolf, Albert, Laura

20+ memów - sobota najlepsze śmieszne memy i demotywatory facebook - sobota

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

105dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 101 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! - Piea - 92 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ ! - 43 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 27 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 13dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 7dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Kubek MIŁEGO DNIA zabawny prezent

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 10 godzin 58 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Jak tam pogoda u Was? Popadało, więc wszyscy są zadowoleni, czy świeci słońce i wszyscy są zadowoleni? 

Nie powiem, żeby w tym tygodniu pogoda w Warszawie rozpieszczała, poprzedni tydzień we Wrocławiu był o wiele przyjemniejszy Biggrin 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 2 minuty 29 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

Basiu dziekuję za odliczankę, zaokręcona jestem ostatnio i nie dałam rady Wacko

Popadało i świeci słońce, dla mnie ogrodniczki to fantastyczna pogoda. Jest czym oddychać, takie od razu inne, świeże powietrze no i wszystko pięknie podlane. koniec suszy mam nadzieję.

Asiu, Nie mam oczka ani czapli więc nie pomogę. Chętnie bym ednak powitala taka piękna czaplę na swoim traniczku ha ha . U mnie co najwyżej bażanty.To jeszcze poratujcie jak walczycie z nornicami, bo mi ostatnio dają ostro popalić. Wczoraj włożyłam w dziury liście z orzecha, bo słyszałam o takiej metodzie, zobaczymy czy zadziała.

Meczyk ogladaliscie wczoraj? Ja nie, ale podobno fajne pożegnanie Błaszczykowskiego było. Szpaler zrobili nie tylko nasi piłkarze ale i niemieccy. Miły gest Yes 3 

Asia, Basia kiedy Malte zaczynacie opisywać ? Niedługo prawda ?

Udanej soboty wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 32 minuty 53 sekundy temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko sobotnie Wszystkim : )

muszę "zawiesić" swoją na tripku obecność na tydzień...

...jadę do Polski w "pilnej sprawie rodzinnej" : (((

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 2 minuty 29 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ssstu-6 :

...siemanko sobotnie Wszystkim : )

muszę "zawiesić" swoją na tripku obecność na tydzień...

...jadę do Polski w "pilnej sprawie rodzinnej" : (((

Ojej .. mam tylko nadzieję,że to nie jakieś poważne tematy szpitalne czy wręcz pogrzebowe 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 2 minuty 29 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

NIEDZIELA

18 CZERWCA

169 dzień roku

24 tydzień

 imieniny obchodzą:  ELŻBIETA,AMANDA, MAREK

20+ memów - sobota najlepsze śmieszne memy i demotywatory facebook - sobota

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

104 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 100 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! - Piea - 91 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ ! - 42 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 26 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 12 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 6 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap