--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33516 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel, jak przykro, że pogoda splatała Ci takiego figla, przymrozki w czerwcu - masakra. Wrocław jest jednak miejscem o łagodniejszym klimacie. Mimo, że byliśmy na urlopie i część pomidorków i papryk było już posadzonych w donicach na tarasie nie a strat. Wszystko fajnie rośnie. Trochę mszyce próbują atakować pomidory na tarasie – pryskamy naturalnymi środkami: pokrzywą, coca-cola, wodą z octem. W tym roku mamy pomidory i papryki również w ogrodzie, posadzone tam gdzie się zmieściło. Dostałam sadzonki od kolegi z pracy – na razie wyglądają słabiej niż te kupne – ale z każdym dniem widać jak rosną. Natomiast cukinie, dynie, patisony - sadzonki z własnych wysiewów (nasiona kupione). Posadziliśmy ich stanowczo za dużo – tyle ile wyrosło z nasion – jeśli obrodzą to czeka nas klęska urodzaju. Ogóreczki z sadzonek kupnych – rosną ładnie.

Posadziłam też kalarepkę – sadzonki miałam z własnego wysiewu, chciały rosnąć ale smakują bardzo wronom, które obżarły młode listki, wrony też gustują w młodej sałacie, ale tej jest więcej więc wszystkiego nie zżarły. Kalarepkę na razie zabezpieczyliśmy skrzynkami, może coś jeszcze wyrośnie z tych kikutów.

Nel na jak długo wybywasz na Kaszuby? W przyszłym tygodniu Basia prawdopodobnie będzie w Warszawie to przywiozłaby obiecaną książkę o podróżach. Daj znać.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 3 godziny 54 minuty temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Tak, właśnie dogrywam wszystkie szczegóły wyjazdu służbowego do Warszawy, najprawdopodobniej przyjadę w poniedziałek wieczorem i zostanę do piątku wieczór -  teoretycznie mogę wskoczyć na odliczankę Biggrin

Basia A - 5 dni do służowego wyjazdu do Warszawy  

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Good-morning

ŚRODA (początek dlugiego weekendu)

7 czerwca 

158 dzień roku

23 tydzień

 imieniny obchodzą: Robert, Wiesław

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

115 dni pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek- 111 dni Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! -Piea- 102 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ  53 dni Jorguś na Maderze     

achernar51swiat - 37 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 23 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 17 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Basia A - 5 dni do służowego wyjazdu do Warszawy  

 NEL- dzisiaj- letni powrót na Kaszuby Familijna wycieczka Kaszuby - 80 Rowerów 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 3 godziny 32 minuty temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Good-morning

CZWARTEK 

8 czerwca 

159 dzień roku

23 tydzień

 imieniny obchodzą: Seweryn, Jakub

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

114 dni pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek- 110 dni Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! -Piea- 101 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ  52 dni Jorguś na Maderze     

achernar51swiat - 36 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 22 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 16 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Basia A - 4dni do służowego wyjazdu do Warszawy  

 

 

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 17 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie; 

kurcze... latem jakoś zupełnie na nic nie mam czasu Sad tyle jest dodatkowych tematów do ogarnięcia (których nie ma zimą:))) , że doba ma za mało godzin Biggrin 

Nel, jaka szkoda pomidorków.... (( ; u mnie jakoś "się udało", ale wiedziałam o tej lodowatej nocy (sprawdzam codziennie prognozę), więc patyki bambusowe i agrowłóknina z rolki - zrobiły robotę)) nic nie przemarzło, ale "budowanie" tych wszystkich  konstrukcji i zawijanie "czapeczek" zajęło mi wieczorem ze  godziny (świr) )) , a rano "abarot" to samo Lol \ fakt, przymrozki w czerwcu to jakaś totalna masakra!!! 

Asia, ależ u Ciebie kolorowo; kwiaty masz śliczności a warzywniaczek- godny pozazdroszczenia; podoba mi się zwłaszcza tarasowa uprawa pomidorków! u mnie wszystko wpakowałam do gruntu; na tarasoie mam tylko koktailowe (2 doniczki) i 1 paprykę )) ; no wszystko pięknie Ci rośnie i odwdzięcza się za masę włożonej w to pracy Biggrin 

Huragan, no czasami trza dogrzać kości i zaznać nieco słonka, he he... nie tylko Arktyką człowiek żyje! Lol ja też nie znoszę upałów, ale ciepełko i słoneczko bardzo lubię, byle nie wściekłe gorące! :))); ten cudny edemiczny kwiat porastajacy PN Teide  ja znam pod nazwą: Tajinaste; niesamowicie piękne są te kwitnące kolby, zwłaszcza jak rosną w dużej grupie! ; co ciekawe mówiono nam na Teneryfie, że to endemit i rosnie tylko tam; a tymczasem spotkałam je równiez na Gran Canarii i la Gomerze  Blum 3 ; he he taki to endemit.... ))) ; piękne Twoje fotki z Tene.....ech, się rozmarzyłam..... 

w ostatni weekend miałam wizytę mojej Gwiazdy, ależ to się robi z niej Słodziak:))))) 

w niedzielę oczywiście obowiązkowo był Marsz Wolności!!! ale tłumy w Warszawie totalnie sparaliżowały miasto!!! 

U mnie w ogrodzie też kwiecia wszelakiego kwitnie od groma(choć dz\isiejszy upał "sponiewierał" mi peonie.... a tak pięknie kwitły....  ; ale warzywek jakoś nie sfotografowałam (((( 

a poza tym praca...praca....praca.....; tej roboty- nie przerobisz!!! Lol czas chyba pomyśleć o jakimś urlopie i odsapnąć nieco ROFL

Miłego Wieczoru, kjutro Dnia Wolnego od pracy! a dla niektórych nawet długiego Weekendu! 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Good-morning

PIĄTEK

9 czerwca 

160 dzień roku

23 tydzień

 imieniny obchodzą: Pelagia, Felicjan

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

113 dni pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek- 109 dni Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! -Piea- 100 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ  51 dni Jorguś na Maderze     

achernar51swiat - 35 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 21 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 15 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Basia A - 3 dni do służowego wyjazdu do Warszawy  

 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 23 godziny 44 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Dzień dobry w piątek!

Wypoczywacie, czy jeszcze pracujecie?

Ja dziś urlopuję, wykorzystam dzień na prace domowe i ogrodowe.  Po dużym deszczu jaki spadł w środę i przy wysokiej temperaturze nawet w nocy roślinki rosną jak na drożdżach,  oczywiście chwasty najbardziej więc pracy jest ogrom. Ogród to taki inny relaks, choć ten relaks na drutach bardziej lubię. Dzielcie się zdjęciami z wycieczek i ogrodów.

Piea, piękny ogród i Wnusia słodka. Ogród masz ogromny  - jak dajesz radę tak pięknie go utrzymywać?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 17 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

ja też dziś urlopuję )) ; ale koniec z robotą! dziś tylko "leżę i pachnę" )) czyli totalny relax..... 

Asia, jak ja Ci zazdroszczę tego deszczu.... i to jeszcze dużego!

u mnie totalna masakra!!! susza potworna! i do tego upały od kilku dni ! ; odkąd wróciłam z wycieczki (3 tygodnie temu) nie spadła ani jedna kropelka z nieba (( ; ręce już mi się urywają od dźwigania konewek, kolano siadło, kręgosłup też się "odzywa" ; he he... taki to mam fitness ogrodowy ))  mój krokomierz odmierza mi 30 tys kroków dziennie (tylko łażąc po samym ogrodzie, )) szkoda że nie liczy mi jeszcze ilości skłonów,  przysiadów, skrętoskłonów i podskoków z motyką no i przydałaby się jeszcze miara udźwigu dziennego ))) (dziesiątki konewek..., a mam takie 10,8 i 5 litrów) )  )))) (warzywka podlewam wieczorami  ciepłą wodą nalaną dzień wcześniej);  resztę ogrodu traktuję lodowatą prosto ze szlaufa! )) , gdybym chciała tak wszystko konewką, to by mi się zeszło chyba do rana))) a i tak sporo roboty robią za mnie linie kroplujące; niestety noie wszędzie je mam Sad ; na zdjęciu ogrodowym widac jak wyschła mi trawa ...; tylko warzywka jako tako się mają.... 

Miłego Dzionka

Ssun-Flower4You

Piea

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 3 godziny 54 minuty temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Good-morning

SOBOTA

10 czerwca 

161 dzień roku

23 tydzień

 imieniny obchodzą: Bogumił, Bogumiła, Małgorzata

Sobota - RedMik.pl

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

112 dni pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek- 108 dni Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! -Piea- 99 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ  50 dni Jorguś na Maderze     

achernar51swiat - 34 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 20 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 14 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Basia A - 2 dni do służowego wyjazdu do Warszawy  

 

 

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 10 minut 20 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Good-morning

NIEDZIELA

11 czerwca 

162 dzień roku

23 tydzień

 imieniny obchodzą: AnastazyBarnabaPaula

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

111 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 107 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! - Piea - 98 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ ! - 49 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 33 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 19 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 13 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Basia A - 1 dzień - do służowego wyjazdu do Warszawy  

 

 

Strony

Wyszukaj w trip4cheap