--------------------

____________________

 

 

 



Paros Maj 2023, kolejna grecka, cykladzka perełka

69 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 23 godziny 45 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014
Paros Maj 2023, kolejna grecka, cykladzka perełka

Witam Was ponownie i zapraszam na relację z połowy maja, lecieliśmy liniami Aegan Airlines z przesiadką w Atenach.Mieszkaliśmy cały 9 dniowy pobyt na wyspie w miejscowości Piso livadi , która okazała się świetnym wyborem. Mieliśmy na 6dni auto i zjeździliśmy calą wyspę , z powtórkami tych naj. Na zachęte tradycyjnie parę zdjęć Party 2

                                

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 8 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

O, fajnie, za oknem minus dziesięć, a TY nas poprowadzisz po atrakcjach słonecznej i ciepłej wysepki.  Ja zasiadam w pierwszym rzędzie, a Wy?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Zajawka piękna Good

Asia, siadam koło ciebie 

No trip no life

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 13 godzin 23 minuty temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Zapowiada się ciekawie. Słońce, lazurki, kwiaty... Ostatnie wakacje spędzaliśmy na sąsiedniej wyspie - Naksos, a Paros mogliśmy oglądać z plaży... Pozdrawiam. Biggrin

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 23 godziny 45 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Dzięki fajnie ,że jesteście Biggrin

Lądujemy na Paros , chyba na najmniejszym lotnisku jakie widziałam, pas na walizki ma może z 5 metrów Lol

Lotnisko znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy, a nasza baza po przeciwnej stronie czyli południowo-wschodnia strona. Z lotniska mamy 21km i ustalamy wcześniej z właścicielem apartamentów,że za niewielką opłatą po nas przyjedzie.

Mieszkamy na początku miejscowości Logaras, która płynnie przychodzi w Piso livadi. MieszkamyStavros Studios , które polecam , ma fajny duży ogródek, dużo ławek , huśtawki , stoliczki i blisko do plaży 100 metrów i do mieściny i plaży w Piso Livadi 500 metrów. Do przystanku też blisko , raz jechaliśmy komunikacją miejską do stolicy Paros , skąd braliśmy auto i wszystko było elegancko i na czas, myślę ,że da się zwiedzać wyspę komunikacją , jedynie ,że jak to bywa na wyspach zawsze trzeba dojechać do stolicy a potem stamąd w inne rejony.

Nasza kwatera i teren ogródka 

                                        Bardzo swojsko i bardzo Grecko Sun-smilie water  052

                                          Widok z balkonu na gaj oliwny i morze Sun bespectacled

                     Logaras i plaża gdzie za wzniesieniem widać miasteczko Piso Livadi , lubię takie obok siebie mieściny 

                       Na tej górze widać Monastyr Agios Antonios, który zwiedziliśmy , jest też z niego świetna panorama Girl pinkglassesf

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 23 godziny 45 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

    To jeszcze samolot i wspomniana wcześniej " ogromna" taśma na bagaże Lol

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ha ha , długość pasa faktycznie robi wrażenie 

Przynajmniej bagaże chyba szybko wyjechały ? 

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 40 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

oooo   jest jeszcze grecka wyspa   też pospaceruję   ziemia trochę wygląda na spaloną słońcem, a mimo to fioletowe kwiatki kwitną obficie

papuas

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 23 godziny 45 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

To prawda ten rejon wyspy był miejscami dość skalisty, suchy , ale miescowość Piso Livadi wybrałam daaawno temu ,że jeśli kiedyś Paros ,to ona bedzie naszą bazą. Pewnego dnia wpadło mi w oko zdjęcie małej plaży, zatoczki ze stoliczkami wręcz przy samej wodzie , wydała mi się taka bardzo "słodka" i taka właśnie jest. Jak wróciliśmy z Sifnos, gdzie wiatr urywał głowę , podpytałam Polki , która wyszła za greka z Paros.Prowadzi ona stronę na facebooku , gdzie najmniej wieje ,ale jest fajnie na Paros i ona podpytała narzeczonego i powiedziała,że on mówi ,że tylko Piso Livadi ,że jest spokojnie, sielsko , nie wieje. Zatem po trzech latach od tej rozmowy zamieszkaliśmy w Piso Livadi.Miejscowość ma największy urok wg mnie wieczorem oraz fajnie się idzie tymi skałkami drogą wzdłuż linii morza pokonując z Logaras do Piso Livadi 

                                                     Plecak

                                                       

                                                    Ssun-smilie water  030        Ssun-smilie water  030

                                      Sun-smilie water  009     Sun-smilie water  009

                        Sun-smilie girl  031     Sun- 5    Sun-smilie girl  031

        Nasza ulubiona miejscówka na wieczorne kolacje i winko Alko 1  Alko 1


            Jednego wieczoru była nawet kolacja z .....kotem Katzen-smilies- 0002

                           Ssun-smilie water  030       Ssun-smilie water  030

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 4 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

kolacja z kotem super !!!  a jaki ten kiciak śliczny 

Maj ma swoje plusy..widać że jest już ciepło  a tłumów nie ma. Przyjemna prawie pustka, można sie delektować widoczkami czy smakiem jedzonka. Tylko na kąpiele jeszcze trochę za zimno, choć widze jakieś głowy w wodzie ha ha 

No trip no life

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 23 godziny 45 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Nelu co do kapieli w wodzie w polowie maja, to w tym roku wiosna była wyjątkowo zimna, deszczowa na południu Europy, potem przedłużyło się to lato, ale my i tak się cieszyliśmy z pogody , mimo,że dwa pierwsze dni były takie ze słońcem za "mgłą". Kilku naszych znajomych było w podobnym okresie w Grecji i padało im np na Samos czy Kefalonia. Przez to woda była chlodniejsza, ale pod materac ok Biggrin

Rok wcześniej na Folegandros woda była przyjemna, kąpałam się kilka razy , a należe do zmarzluchów.

Miejscowość Piso Livadi to także mała zatoczkowa plażyczka i kościół z którego jest piękny widok na morze i skały. Znajdują się one jakby po przeciwnej stronie do głównej plaży.

                                             Fotograf

                          W tle widać Wyspę Naxos Search

Strony

Wyszukaj w trip4cheap