--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33614 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 godziny 24 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

hej, witanko Niedzielne! 

u mnie właśnie trwa bardzo intensywna ulewa!!! no nareszcie))) ; wprawdzie deszczu w tym tygodniu nie brakowało, ale popaduje tylko chwilowo i raczej niewiele, dziś też świeciło słonko do obiadu, a teraz nareszcie podlewanko bez wysiłku))) wszyscy ogrodnicy się z pewnością bardzo cieszą)) 

Radek, no też mam nadzieję jak Nel, że to nic przykrego tak nagle wzywa cię do Ojczyzny; , chociaż takie nagłe "wezwania" nie wróżą raczej nieoczekiwanego weseliska; Trzymaj się! 

Nel, ja meczu nie oglądałam.... i nawet nie wiedziałam, ze jakiś jest ))) taki ze mnie fan piłkarski))) , ;przy okazji dzieki za radę z orzechowymi liśćmi w dziury po nornicach; no niestety to istna plaga! dwa koty leżą i pachną a nornice robią mi istną demolkę na grządkach i to zarówno załatwiają rabaty kwiatowe jak i wyniuchały też te warzywne bo i tam mi niestety buszują ((

A mnie dopadły kadry i nakazały natychmiastowe wykorzystanie zaległości urlopowych ! no fakt, strasznie dużo mi się uzbierało....(parę dni za 2021, cały 2022 no i bieżący!!!) ; więc biorę od środy narazie 2 tygodnie  ; wolę teraz jak mają mnie wysłać potem w listopadzie)) , ale że planów u mnie zero, więc pewnie coś dopiero pokombinuję i może wyknuję jakiś wypad gdzieś..., a resztę dni spędzę jak zawsze.... w moim azylu, gdzie urobię się po łokcie))) 

kupiłam sobie ostatnio nowy stojak na zioła na taras (bo poprzednik się przewrócił i nieoco rozpadł na atomy ))) (taki podręczny, bo w warzywniaku też rosną różne zioła i to całkiem sporo, ale tam nie zawsze chce mi się biegać jak potrzebuję coś na już Lol 

o taki: 

Miłej niedzieli ! 

(O, a za oknem juz po ulewie )))  .... zanim napisałam - to koniec ulewy, ale wody tyle, że ta płynie aż po kostce na której zostały wielkie kałuże) Super! dawno tak się nie cieszyłam, ze leje)) ja się zawsze cieszę z deszczu oprócz czasu na wycieczkach))) 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Good-morning

PONIEDZIAŁEK 19 CZERWCA

170 dzień roku

25 tydzień

 imieniny obchodzą:  GERWAZY, PROTAZY, ROMUALD

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

103 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 99 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! - Piea - 90 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ ! - 41 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 25 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 11 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 5 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

No i kolejny poniedziałek!

Piea, u Ciebie padało? We Wrocławiu w zeszłym tygodniu zapowiadali kilkakrotnie opady a nawet burze, burze ale skończyło się na kilu kroplach więc dalej trzeba latać z konewkami. Jak masz urlopik, to może coś wyknułaś?

Ale ponieważ cieplutko i słonecznie to zrobiliśmy sobie grilla. Taki obiadek w ogródku zupełnie inaczej smakuje

A jak u Was? – pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 godziny 24 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Asia, wczoraj lało jak z cebra (bardzo silny i intensywny deszcz) i tak ze 40 minut; a potem wyszło znów słonko ; dziś upał i bardzo wilgotno od tej wody! roślinki wniebowziete! ; krety, nornice i ślimaki też Lol nie zapowiadali deszczu:)) ; a jak zapowiadają, to wcale go nie ma Lol ja nie wiem na której uczelni Ci nasi synoptycy bronią swoich dyplomów? Lol 

Asia,  a jak tam "Twoja" czapla? ; dalej zaiwania Ci rybki? czy chwilowo poszła sobie do innego oczka? ))) 

Piea

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Online
Ostatnio: 1 godzina 58 minut temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Qurcze -ale piekna ta czapla.Zazdroszcze pozytywnie takich gosci w ogrodzie.Super widok cos takiego ogladac z domowego okna.

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 36 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dobry wieczór, 

Piea, to faktycznie masz trochę tego urlopu ha ha .Czy jesteś rekordzistką w firmie ?  Ale masz rację, lepiej wykorzystać go częściowo teraz , kiedy fajnie można spędzić czas choćby w ogrodzie. Ciekawa jestem co tam wykombinujesz ciekawego. Stojaczek na zioła super, fajny zakup

Asiu, piękna naparstnica. Czy wysiewa ci się z nasionek ?

Poproszę o odliczanke jutro , bo ja nie dam rady przygotować. Mam nadzieję,że ktoś skrobnie ?

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 13 godzin 44 minuty temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Good-morning

wtorek 20 CZERWCA

171 dzień roku

25 tydzień

 imieniny obchodzą:  Julianna, Michalina, Romuald

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

102 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 98 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! - Piea -89 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl 

NOWOŚĆ ! - 40 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 24 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 10 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 4 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Good-morning

środa 21 CZERWCA

172 dzień roku

25 tydzień

 imieniny obchodzą:  Alicja i Alojzy

lato sdd

Do wyjazdu marzeń pozostało:

Na prowadzeniu jest Bajka...

101 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 97 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ ! - Piea -88 dni -Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl

NOWOŚĆ !  - Bajka - 65 dni - Lasy, jeziora, ognisko czyli okrągłe urodziny po mojemu - Bory tucholskie 

NOWOŚĆ ! - 39 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 23 dni - Peloponez w Grecji 

Alamed - 9 dni - Kajakiem po Pilicy 

 Bajka - 3 dni - Szwajcaria Kaszubska warta powrotu, tym razem Chmielno     

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Dzień dobry w gorący poranek!

Dziś pierwszy dzień lata. Jakie będzie: gorące i suche czy mokre i chłodne? – zobaczymy.  Jedno jest pewne warto coś zaplanować na lato. Podzielcie się swoimi planami – chętnie zapiszę je i będziemy razem odliczać.

Coraz więcej planów na lato ma Bajka – kolejny raz dopisuje swoje plany na odliczane:

NOWOŚĆ !  - Bajka - 65 dni - Lasy, jeziora, ognisko czyli okrągłe urodziny po mojemu - Bory tucholskie 

Do wyjazdu na wyprawę kajakiem szykuje się Alamed .  Alunia daj znać co u Ciebie.

Najlepsze życzenia dla naszych Alicji: dla Piea, Alamed – i tych co nie znam a wpadają na tripka!

Jak zapakować pieniądze na prezent? 20 uniwersalnych pomysłów -  WyjątkowyPrezent.pl

A tych co nie planują i nie wyjeżdżają w najbliższych dniach i tych co chcą zaplanować nowe wyjazdy  zapraszam na czytanie wspominek z wakacji : tych w trakcie pisania : Malta, Bali z Singapurem, Francja…

Zapraszam na wirtualne ciacho i kawę (moje wspominki  - było pycha) i nie przejmujcie się kaloriami

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel :

Dobry wieczór, 

Piea, to faktycznie masz trochę tego urlopu ha ha .Czy jesteś rekordzistką w firmie ?  Ale masz rację, lepiej wykorzystać go częściowo teraz , kiedy fajnie można spędzić czas choćby w ogrodzie. Ciekawa jestem co tam wykombinujesz ciekawego. Stojaczek na zioła super, fajny zakup

Asiu, piękna naparstnica. Czy wysiewa ci się z nasionek ?

Poproszę o odliczanke jutro , bo ja nie dam rady przygotować. Mam nadzieję,że ktoś skrobnie ?

Nel, tak naparstnice teraz same się wysiewają. Te pierwsze przywiozłam z Czerniawy.

Piea stojaczek super, jak cały Twój taras.  A zioła w doniczkach sama wyhodowałaś?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Strony

Wyszukaj w trip4cheap