--------------------

____________________

 

 

 



Kapryśna Malta 2023 -

473 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Z północy  jedziemy już na południe w kierunku portu, ale postanawiamy jeszcze zobaczyć klify Ta’ Ċenċ.

Po drodze oczywiście kościoły.

Klify rozciągają się na południowym brzegu Gozo zaraz za zatoką Mġarr ix-Xini. Początkowo  mieliśmy problem ze znalezieniem miejsca,  z którego byłby dogodne dojście. W efekcie zostawiliśmy na jakimś placyku między budynkami, zapleczem hotelu i opłotkami przedostaliśmy się do otwartej przestrzeni, z której już było widać klify.

Choć nie ma tam dobrego dojazdu, amatorów widoków było sporo. Basia oczywiście załapała się na robienie zdjęć. Klify są naprawdę imponujące (około 150 m wysokości). Miejsce warte zobaczenia. Widoczki zupełnie inne niż te nasze "domowe"  z Marsaskali i maltańskie Dingli. 

 

 

 


 

Wracamy do samochodu. Po drodze jescze parę pstryków.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 12 godzin 45 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

tych kościołów to ja miałam tam "po kokardki" Biggrin chociaz nie zobaczyłam nawet połowy tego co WY! 

ale te klify wspaniałości!!! 

Ta’ Ċenc widziałam w małym ich fragmencie; Wy dotarliście tam bliżej; sa cudowne, jak to klify! 

Piea

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 1 godzina 4 minuty temu
Rejestracja: 22 maj 2021

no piękna ta Malta   ...   aż nabrałem na nią ochoty    mnie ta piękne kościoły nie przeszkadzają (a wręcz przeciwnie)     na Cyprze też nie byłem - więc poniedziałkową odliczankę zrobię w zamian za kolejną relację   Biggrin

papuas

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 13 godzin 6 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...taaa, klify..."pomalować na czarno",niebo..."na szaro" i...mamy Irlandię ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Po przerwie spowodowanej urlopem na Cyprze wracam do naszej podróży na Maltę. Zapraszam na końcówkę relacji, będą jeszcze ciekawe miejsca.

Jesteśmy jeszcze na Gozo. Ponieważ jest już po osiemnastej kierujemy się na prom. W drodze powrotnej trzeba uiścić opłatę, na wjeździe do portu są bramki jak na autostradzie. Odczekujemy chwilę w kolejce na wjazd na prom . Podróż powrotna też jest ciekawa.

 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 34 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Witaj Asiu, fajnie,że wróciłaś do pisania o pięknej Malcie

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Witam Nel i zapraszam na dalszą część.

Przed nami na koniec tego długiego i arcyciekawego dnia jeszcze jedna atrakcja. Popeye Village, czyli Wioska Popeya -jeden z najpopularniejszych parków rozrywki na Malcie.  Ale wioska  widziana z innej strony. Ja niestety nie kojarzę tego filmu i nie bardzo zależało mi na zwiedzaniu wioski  ale Basia wymyśliła, że pojedziemy na zachód słońca z widokiem na Popeye Village.

Dojazd do punktu widokowego z bardzo bocznymi i wąskimi drogami, ale nie byliśmy tam sami. Moim zdaniem widoczki bezcenne.

 


 

 

 

 

Jak słońce zaszło za horyzont pojechaliśmy już bez przystanku do domu. Po drodze  łapiąc ostatnie widoczki . U nas w Marsaskala byla już ciemna noc.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Następnego dnia piękne słońce i raczej bez fal postanawiamy, że drogą przez znane już wam klify dojdziemy jeszcze dalej, aż do St. Peter's Pool, znajdującej się blisko już Marsaxlokk. Tam znajduje się „plaża”.

Po drodze w naszej zatoce św. Tomasza przed klifami widać jakie w poprzednich dniach były fale. Zwały wodorostów koparka ładuje na wielką ciężarówkę.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 34 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Przepiękne miejsce na zachód, super.

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 1 godzina 4 minuty temu
Rejestracja: 22 maj 2021

ano  sesja z zachodzącym słońcem fantastyczna  a część sukcesu należy się oczywiście wyjątkowemu miejscu

papuas

Strony

Wyszukaj w trip4cheap