--------------------

____________________

 

 

 



Kapryśna Malta 2023 -

478 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 1 godzina 27 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

na chwilę wrócę "pod ziemię" ; ) Na jednej z fotek zobaczyłem..."dreyfus"...naprawdę identyczny był u...moich dziadków !!! ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 21 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

ssstu-6 :

na chwilę wrócę "pod ziemię" ; ) Na jednej z fotek zobaczyłem..."dreyfus"...naprawdę identyczny był u...moich dziadków !!! ; )

"dreyfus"? - nie znam, co to?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 21 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

papuas :

o Boziu   można gdybać - czy to droga czy to rzeka??           ale ....   (dla mnie niepojęte)   jak można jechać na wycieczkę bez parasola??

Papuas, można, mniej bagażu. A jak myślicie na Cypr w kwietniu warto brać parasol?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Offline
Ostatnio: 2 godziny 18 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

Biggrin     ano drajfus - original   też pamiętamz dzieciństwa   taki trójramienny żelazny przyrząd do zelowania butów    a i wnętrze "salonu fryzjerskiego" jak z lat dzięcięcych     a parasol i przeciwwiatrową kurtkę mam zawsze, niezależnie gdzie i kiedy jadę    Biggrin

papuas

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 7 godzin 22 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ha ha , ja tez zupełnie nie znam drejfusa

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 7 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

no faktycznie ulewa jak z cebra!!! czasami pogoda na południu Europy potrafi mocno zaskoczyć, nawet w maju! , ale czy sprawdziło się powiedzenie, że po deszczu zawsze wychodzi słonko? Man in love

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 21 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea :

no faktycznie ulewa jak z cebra!!! czasami pogoda na południu Europy potrafi mocno zaskoczyć, nawet w maju! , ale czy sprawdziło się powiedzenie, że po deszczu zawsze wychodzi słonko? Man in love

I tak i nie. Deszczyk jeszcze będzie. Napiszę o tym w dalszej części relacji.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 21 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Następny dzień to poniedziałek. Ponieważ nasz pobyt zbliża się ku końcowi (wracamy w czwartek po południu) postanawiamy się wybrać na Gozo. Wyjazd odkładaliśmy z powodu wietrznej pogody. Mieliśmy obawy czy prom będzie kursować.  Tego dnia pogoda też nie była pewna, no ale trzeba było zaryzykować. Na zwiedzanie Gozo warto sobie zarezerwować cały dzień aby jak najwięcej zobaczyć. My wyjechaliśmy dosyć późno. Na promie byliśmy dopiero przed dwunastą Chociaż Malta jest mała,  to my aby dotrzeć  do portu musieliśmy  przejechać całą wyspę. Potem okazało się, że ze względu na pogodę czas dobraliśmy idealnie.

Wyjeżdżać pogoda była ok. Dojeżdżając do centrum wyspy (widać z daleka Mdinę) zaczyna kropić, dalej jest już tylko gorzej. Zaczynamy się zastanawiać czy ta wycieczka ma sens, jeśli na Gozo będzie padać niewiele zobaczymy. Ale kto nie ryzykuje….

Jak dojeżdżamy do portu  już tylko kropi. Wjeżdżamy na prom. Wjeżdzająć na prom w kierunku Gozo nie kupuje się biletu. Bilet trzeba kupić wracając. Samochodów wjeżdża dużo, prom załadowany samochodami na maxa. Wychodzimy  z samochodu i udajemy się na pokład widokowy  i  nie pada Biggrin   BiggrinBiggrin . Można podziwiać widoki.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 21 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Płynąc mijamy Comino – trzecią co do wielkości i najmniejszą zamieszkaną wyspę archipelagu Wysp Maltańskich, położoną pomiędzy Maltą a Gozo. Na wyspie znajduje się jedna z głównych atrakcji turystycznych Malty – Blue Lagoon. Bardzo chciałam zobaczyć to miejsce. Jednak żadnego dnia pogoda nie była na tyle dobra . Do Comino pływają mniejsze jednostki i nie każdego dnia wycieczka jest możliwa. Ponadto cały atut – czyli kąpiel w Błękitnej Lagunie ma sens jak jest bardzo ciepło.

Rejs trwa około pół godziny. Powoli już zaczyna być widać  miejscowość Mgarr na Gozo, i port do którego dopływa prom.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 21 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Prom dopłynął, czas udać się na ląd. Zdjęcie poniżej pokazuje że na promie  samochody stłoczone są jak szprotki w puszce.

Gozo wita nas pogodą  choć wyraźnie widać, że tu też wcześniej padało.  Jedziemy kawałek i zatrzymujemy się  koło jednego z wielu kościołów. Idziemy zobaczyć tą miejscowość.

Mġarr to niewielkie miasteczko portowe.  Leży 6 kilometrów od stolicy wyspy Victoria. Jego duże znaczenie wynika z faktu, że jest jedynym większym portem na wyspie, obsługującym ruch promowy Maltę.

 

Parkujemy obok Kościola św. Antoniego z Padwy. To kościół powiązany z ponad stuletnią historią franciszkańską na Gozo. Franciszkanie Bracia Mniejsi po raz pierwszy osiedlili się na Gozo w 1899 roku. Mieszkali w domu w pobliżu Mġarr. W 1901 roku trzech miejscowych ofiarowało kawałek ziemi, aby bracia mogli zbudować własny klasztor, Budowa trwała cztery lata.


 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Strony

Wyszukaj w trip4cheap