--------------------

____________________

 

 

 



Powitanie z Afryką - Kenia XI/ XII 2022 r.

67 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

No to ruszamy dalej...Po trzech dniach wypoczynku ruszamy na safari. Dostajemy przydział do busów , w których mieści się 6 osób. Każdy bus ma swojego szofera, z którym spędzi te trzy dni. Nasz nazywa się Bosko.

Ruszamy do Parku Tsavo. Jego teren pokrywa busz i gaje akacjowe, a na nich setki zwierząt, z czego najbardziej urzekły mnie czerwone słonie z Tsavo. Po przekroczeniu granic rozpoczyna się safari, potem do jeżdzamy do do lodgy w Tsavo na posiłek i popołudniowe safari. Z naszego hotelu do parku to około 7 godzin jazdy. Robimy przystanki co dwie, trzy godziny.

 

 

 

Iwona

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 22 minuty 49 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

ale się tu zmienia   Prankster 2   widziałem zebry jest sekretarz   Biggrin

papuas

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

[quote=papuas]

ale się tu zmienia   Prankster 2   widziałem zebry jest sekretarz

To prawda.Clapping

Iwona

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 10 godzin 55 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Safari  uwielbiam Preved właśnie po spotkanie ze zwierzakami w naturze warto jechac do Afryki 

No trip no life

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Zakwaterowanie w lodgy Nguila było ok, basen i dobre jedzonko. Chociaż obawiałam się trochę, bo na pobycie nas nastraszyli ogromną ilością robactwa, karaluchów itp. Fakt, że po podłodze w holu coś wielkiego i czarnego biegło z dużymi włochatymi nogami. Niestety nie byłam zbyt szybka, a może to i dobrze. Smile

Dla mnie najważniejsze było to, że w niedużym basenie można było popływać po upalnym dniu.

Przed restauracją stały widoczne z oddali gałęzie. Po kolacji jeden z Kenijczyków wziął olbrzymi połeć mięsa i powiesił wysoko. Wszyscy zamarli w oczekiwaniu. Po niedługim czasie zobaczyliśmy lamparta, jak zwinnie wskoczył na gałąź i zaczął pożerać mięso. Zdjęcia nie bardzo mi wyszły, bo było już ciemno. 

 

 

Iwona

Jorguś
Obrazek użytkownika Jorguś
Online
Ostatnio: 52 minuty 32 sekundy temu
Rejestracja: 13 wrz 2013

Poniedziałek. Wchodzę i czytam.

No i wszystkie zdjęcia widoczne.

Uwielbiam safari

Jorguś

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Po obiedzie pojechaliśmy do wioski masajskiej w ramach fakultetu za 25 USD. Wiedziałam, ze to będzie nieco komercyjne widowisko pod turystów. Tak faktycznie było, ale i tak bardzo mi się podobało. Jedna staruszka zagarnęła mnie do tańca, czyli podskoków. W tym upale było bardzo ciężko. Pilotka mówiła nam, że wszystkie pieniądze wpłacone idą na potrzeby wioski , ale do ręki nie dostają żadnej kasy. Można było za to kupić ich wyroby i na tym się skupiliśmy.

Wizyta rozpoczęła się od tańca przedstawicieli wioski, którzy aktualnie byli w domu. Dzieci odizolowano i trzymano pod opieką.

 

 

 

 

 

 

 

Szaman opowiada nam o niektórych roślinach leczniczych stosowanych przez Masajów.

 

Wnętrze chaty, tutaj śpi matka z córkami.

 

Iwona

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 18 godzin 52 minuty temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Super wycieczka. Zwierzaki i niesamowite krajobrazy!

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 10 godzin 55 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Hm ,mam wrażenie ,że na swoim safari też byłam w tym hotelu,ale ostatniej nocy na safari..

No trip no life

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Nel :

Hm ,mam wrażenie ,że na swoim safari też byłam w tym hotelu,ale ostatniej nocy na safari..

Pewnie tak, tutaj chyba większość wycieczek trafia.

Iwona

Strony

Wyszukaj w trip4cheap