--------------------

____________________

 

 

 



Powitanie z Afryką - Kenia XI/ XII 2022 r.

67 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Następnego dnia po śniadaniu opuszczamy park Tsavo West. Najpierw jednak odwiedzimy tzw. źródla Mzima. Wędrujemy z groźnie wyglądającym strażnikiem z bronią, który po bliższym poznaniu okazuje się maratończykiem ze zdaje się 2-gim miejscem na podium. Dowiadujemy się,że w 1966 roku tutaj dokończono budowę rurociągu doprowadzającego wodę aż do Mombasy. Mamy możliwość obserwacji hipopotamów, ale niestety krokodyle były za daleko. Znajduje się tu także specjalna stalowa konstrukcja podwodna, która pozwala na obserwację ryb.

 

Na postoju kupujemy smaczne zielone banany.

 

 

Ludzie nie słuchają poleceń przewodników. Nie karmić małp, oczywiście karmią...również słodyczami.

 

 

 

Nasza pilotka z Rainbow. Fajna babka.

 

 

 

 

 

Iwona

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 20 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witaj Iwusia, 

ojej, ale w całym poście #42 nie widzę ani jednej fotki Nea  (pewnie zapomniałaś udostępnić? ) ; 

no Kochana, ja do Afryki dzikiej i zwierzaków mam ogromny sentyment! ach , obudziłaś we mnie tęskotę do Kenii i marzenie o powrocie......  (byłam na podobnym wyjezie 8 lat temu! i z ogromną ochotą bym to kiedyś jeszcze powtórzyła... Tender  , tylko obecnie ceny tak oszalały, że raczej nie prędko mi to grozi .... !  Ireful 2 

ale będę tu zaglądać i podziwiać Twoje urocze fotki i czytac wspominki  Yes 

Pozdrawiam,

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 45 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Iwusia, Piea słusznie prawi.. nie ma fotek w ostatnim poście. Udostępnij album w google 

No trip no life

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Nel :

Iwusia, Piea słusznie prawi.. nie ma fotek w ostatnim poście. Udostępnij album w google 

Kurczę, mam udostępniony, ale może wstawilam nie z niego.

i.

Iwona

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 59 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

W ostatnim poście foty już widać.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 45 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Potwierdzam foty są, czekamy więc na żródła Mzima 

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 20 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Iwusia, i ja foty dzis widzę, ale tylko dwie.... (a było ich chyba wiecej?) 

he he piszesz o tym strażniku z kałachem.... przypomiało mi się ze i my z takim gościem zwiedzaliśmy ten park; może to nawet ten sam? Biggrin 

nasz był taki groźny: 

Piea

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 sty 2015

To chyba ten sam, bo robił takie wrażenie. Dzięki za info o fotach, nie wstawiałam więcej, bo nie byłam pewna że są.Biggrin

Iwona

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 6 dni temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Teraz już bez przeszkód posuwamy się busami w stronę parku Amboseli. Zaczyna się zmieniaćkrajobraz, konćzą się czewrone drogi, a zaczyna bardziej pustynny krajobraz. Jestem trochę rozczarowana, bo mnie podobało się bardziej w Tsavo.No, ale zobaczymy dalej.

Instalujemy się w lodgy, obiad i kapiel w basenie. Następnie ruszamy na krótkie, wieczorne safari. Widzimy klika martwych zwierząt, ale przewodniczka mówi, że dwa tygodnie temu było ich mnóstwo. Przyczyna - zmiana klimatu.

Wszyscy rozczarowani, bo nie widać Kilimandżaro. Zaczęło chmurzyć się, grzmieć i trochę padać. Wracamy do hotelu na nocleg. Skoro świt, pędzę na punkt widokowy i jest...to na co czekałam... cudowny ośnieżony szczyt. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iwona

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 6 godzin 51 minut temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

Czytam ,wspominam Biggrin i czekam na ciąg dalszy ))

Strony

Wyszukaj w trip4cheap