--------------------

____________________

 

 

 



POGORIA-2016-REJS PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM-LIGURYJSKIM

194 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 4 tygodnie temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Papa Oscar Golf Oscar Romeo India Alfa

Witaj Janusz! Jestem zauroczonym Twoją relacją i atmosferą panującą na Pogorii. Piękne zdjęcia żaglowca i uśmiechnięte twarze załogi.

Jestem ciekaw, jakie są kryteria doboru załogi? Jak przebiega rekrutacja?

A jakie są zabezpieczenia przed piratami ? BiggrinBiggrin

Gratuluję wyprawy i czekam na więcej.

danas
Obrazek użytkownika danas
Offline
Ostatnio: 6 lat 9 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2016

Nelciu, ja też chciałam wkleić te fotkę, bo ona jest absolutnie doskonała.
Janjus, jesteś mistrzem dla mnie Biggrin

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Andrew :

Papa Oscar Golf Oscar Romeo India Alfa

Witaj Janusz! Jestem zauroczonym Twoją relacją i atmosferą panującą na Pogorii. Piękne zdjęcia żaglowca i uśmiechnięte twarze załogi.

Jestem ciekaw, jakie są kryteria doboru załogi? Jak przebiega rekrutacja?

A jakie są zabezpieczenia przed piratami ? BiggrinBiggrin

Gratuluję wyprawy i czekam na więcej.

Andrzej,

  Cieszę się,że Ci się podoba,ale samemu warto to przeżyc.Pierwszy rejs organizował kolega z KGHM i wtedy ponad 20 osób było pracownikami tej firmy.Teraz organizował rejs już po pierwszym rejsie mój znajomy Darek.W piewrwszym rejsie był moim oficerem,a teraz był I oficerem i też byłem w jego wachcie.Z pierwszego rejsu było tylko kilka osób,a reszta z całej Polski.Na stronie  http://www.pogoria.pl/pl/rejsy-pogoria  są wykazy rejsów i czy są wolne miejsca.Nasz rejs polegał na wyczarterowaniu całej Pogorii.Wymagań nie ma zbyt specjalnych.Trzeba być ogólnie zdrowym i sami poświadczamy w zgłoszeniu,że jesteśmy zdrowi.Nie jest to rejs gdzie ma się kamerdynera i wszyscy na statku pracują,jedynie praca na wsokości jest na ochotnika.Rejs nie jest jakoś drogi,bo cały koszt z ubezpieczeniem i dojazdem autokarem do Włoch i powrót kosztował 2300 zł.Dojazd + rejs+ powrót trwał 10 dni.Wśród załogi są doświadczeni żeglarze,ale są też tacy co nigdy na niczym nie pływali.

  Nie pomyślałem o piratach,ale jakby co ,to tylko nasze dziewczyny były bardzo ładne,młode i bardzo cenne,ale walczylibyśmy do ostatniej kropi rumu,tfu krwiBiggrin

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

danas :

Nelciu, ja też chciałam wkleić te fotkę, bo ona jest absolutnie doskonała.
Janjus, jesteś mistrzem dla mnie Biggrin

  Danas nie zawstydzaj mnie,ja sam nie jestem zadowolony z moich zdjęć i wiele jeszcze muszę się uczyc.Pokazuję tylko część zdjęć ,nie wiem czy najlepsze,ale wybierałem pod względem takim,żeby był ogólny wgląd jak wygląda życie codzienne na Pogorii.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Noc minęła ,ranek nas obudził słońcem i niezbyt sprzyjającym wiatrem.Przed apelem mieliśmy obok, nieczęsto spotykanego na Morzu Śródziemnym gościa.Nad wodę co jakiś czas wylatywały małe fontanny wody i pary.Obok płynął wieloryb.Na nasze nieszczęście nie wynurzał się tylko co jakiś czas prychał.Nikt nie zrobił zdjęcia tego faktu.Ja czatowałem z kamerą ,bo było teoretycznie łatwiej to uchwycić i jest mały moment jak widać niewielkie prychniecie.Trwało to około 15 minut i oddalił sie w nieznaneSad

  Bosman i Sylwek robią naprawę na reji.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Na pokładzie luz.Płyniemy na silniku,bo wiatr w oczyBiggrin

Ten uśmiechnięty ,to nasz Mechanik Mirek.Uśmiech zdradza,że wszystko na pokładzie i pod jest w porządku,a przede wszystkim rury są drożneBiggrin

Halinka patrzy a Sylwek zaraz zacznie pokaz gimnastykiPleasantry

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

danas
Obrazek użytkownika danas
Offline
Ostatnio: 6 lat 9 miesięcy temu
Rejestracja: 29 lip 2016

Wielka szkoda, że wieloryb sie nie wyłonił spod wody-złośliwiec jeden Wink

Janjus, jeśli to nie tajemnica, to możesz napisać jakim sprzetem robisz fotki? Akurat te konkretne na Pogorii?? W sensie body+obiektyw Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 32 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

To chyba taniec a nie gimnastyka ?

Widać,że fajna atmosfera panuje  Yes 3

No trip no life

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

danas :

Wielka szkoda, że wieloryb sie nie wyłonił spod wody-złośliwiec jeden Wink

Janjus, jeśli to nie tajemnica, to możesz napisać jakim sprzetem robisz fotki? Akurat te konkretne na Pogorii?? W sensie body+obiektyw Biggrin

  Nie jest to tajemnica.Aparat to Canon D 7,a podstawowy obiektyw to Sigma 2,8 i Canon 250-3,5.Nie używam trybu autoSmile

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Nelcia ,działo się działo w wolnych chwilach.Tylko alkochol w bardzo małych ilościach,bo zawsze trzeba być gotowy na alarm np.wszyscy na pokładBiggrin .Teraz kilka zdjęć z czasu relaksu.

Nasza Agnieszka prezentuje swoją zwinnośćPreved

Nawet sternik zadowolonyBiggrin

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap