--------------------

____________________

 

 

 



POGORIA-2016-REJS PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM-LIGURYJSKIM

194 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 5 dni 15 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Widoki z gory imponujace.Ja leku wysokosci nie mam,ale nie wiem czy tak z marszu bym tam wlazl.

A w portach miejscowi albo turysci wchodzili na statek poogladac wasza lajbe?

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 49 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

No właśnie kontynuując pytanie Huragana  , czy Pogoria wzbudzala zainteresowanie w portach ? podobala sie ?

a moze zagadywali do was rodacy ?

No trip no life

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Huragan,Nelcia.

  Pogoria zawsze wzbudza wielkie zainteresowanie gdy wpływa do portu i tam cumuje.Ludzie obserwują manewr cumowania i później pracę na rejach i z ciekawoscią wszystkiemu sie przygladaja.Jednak Pogoria jest dobrze strzezona i nikt nie może wejść na pokład.Poniżej wklejam kawałek postu wcześniejszego o niemiłym zdarzeniu i to jest fakt autentyczny

Najważniejszą sprawą jest pilnowanie trapu i okolicy Pogorii.Nie tak dawno było zdarzenie po którym jest to szczególnie wymagane.Podczas wyjścia załogi jednej miejscowej dziewczynie spodobał się Pogorianin.Odstawiła swojego miejscowego chłopaka i zainteresowała się Polakiem.Zazdrosny chłopak wzioł bańkę z benzyną i postanowił z zemsty spalić Pogorię.Na Pogori w tym czasie pomalowano i oznaczono kawałek pokładu na wprost trapu.Wtedy jeszcze aż tak nie pilnowano tego kto wchodzi na pokład,a na początku jeszcze nie wszyscy się rozpoznają.Na szczęście chłopak wszedł z tą bańką na pokład i przeszedł przez to oznaczone miejsce.To zauważył załogant i wszczął alarm.Delikwenta pojmano i tak zapobiegnieto tragedii.

  Od tego czasu na trapie zawsze stoją dwie osoby i wisi linka i nikt obcy nie dostanie się na pokład.

Pogoria w porcie jest kawałkiem Polski i musi być godnie reprezentowana .Są pewne reguły i zaostrzenia gdy cumujemy w porcie.Staramy się jeszcze przed wpłynięciem do portu,aby było czysto i podczas całego rejsu są prowadzone rózne prace konserwacyjne,a wiekszośc takich obowiązków ma wachta bosmańska która trwa 8 godzin i nie zawsze jest to łatwa praca.

  Rodacy są bardzo dumni jak nas widzą w porcie.Przewaznie jesteśmy w porcie kóry odwiedzamy największym i jedynym żaglowcem.Pamiętam z poprzedniego rejsu jak wchodzilismy do Cherburga jak na główkach portu przywitał nas okrzykami rodak i później biegł wzdłuż brzegu chyba kilka kilometrów i co jakiś czas nas pozdrawiał i był w miejscu cumowania przed namiBiggrin

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jak się nie znudzicie to w dalszym ciągu zdjęcia z góry.Pierwszy raz wgramoliłem się z lustrzanką i kamerą na górę tj.około 20 metrów więc zdjęć dużo.Wcześniej już byłem na tej wysokości w Genui,ale tylko z komórkąBiggrin

Robimy naprawy.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ostatnie zdjecia z tej sesji na górze.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 49 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ale ciekawe ujecia.. akcja na Pogorii i w tle miasto..

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 49 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

janjus :

  Rodacy są bardzo dumni jak nas widzą w porcie.Przewaznie jesteśmy w porcie kóry odwiedzamy największym i jedynym żaglowcem.Pamiętam z poprzedniego rejsu jak wchodzilismy do Cherburga jak na główkach portu przywitał nas okrzykami rodak i później biegł wzdłuż brzegu chyba kilka kilometrów i co jakiś czas nas pozdrawiał i był w miejscu cumowania przed namiBiggrin

to musi byc fajne, miłe  przezycie i dla rodaka na lądzie i dla żeglarzy na Pogorii Smile

No trip no life

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

Janjus- w końcu i ja dotarłam na Twoją Pogorię Wink

Super,że współzałoganci zgodzili się na publikację zdjęć- wielkie brawa Clapping i podziękowania, bo dzięki temu mogę podejrzeć życie na takim żaglowcu od kuchni. Największa żaglówka, na której żeglowałam to Omega ROFL to łupineczka przy Pogori i żagli znacznie mniej Wink I bardzo się cieszę,że pokazujesz i opisujesz tę piękną przygodę Smile Czytam i oglądam z wielką przyjemnością Smile

wiktor
Obrazek użytkownika wiktor
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 mar 2016

Mnóstwo żagli w porcie , ale świetnie Preved

Strony

Wyszukaj w trip4cheap