--------------------

____________________

 

 

 



POGORIA-2016-REJS PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM-LIGURYJSKIM

194 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Apisku,

  Mnie też rażą takie plomby,ale w wielu miejscach jest takie pomieszanie.

Dalsze zdjęcia z wejścia do portu.

Kapitan i mechanik bardzo skupieni ,bo manewr cumowania jest zawsze trudny.

Cumy przygotowane.

Pogoria już się obraca aby zacumować dziobem do przodu.

Rzutki przygotowane

Motorówkę obsługuje kucharz Maciek.To on zawsze pomaga przy wyjściu i wejściu do portu.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Już zaczął się manewr cumowania.

Motorówka podpływa aby ją podjąć i podwiesić przy burcie.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

wiktor
Obrazek użytkownika wiktor
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 mar 2016

Janjus, pod wrażeniem jestem twojej dokumentacji . Super ujęcia i krok po kroku Good Good

Można poobserwowac poszczególne manewry na Pogorii ale przede wszystkim ludzi , ich zaangazowanie, pracę , miny, wysiłek na twarzy ale i usmiech czy skupienie  

Czy jakieś przygody przy cumowaniu mieliście, czy taczej wszystko gładko szło ?

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

wiktor :

Janjus, pod wrażeniem jestem twojej dokumentacji . Super ujęcia i krok po kroku Good Good

Można poobserwowac poszczególne manewry na Pogorii ale przede wszystkim ludzi , ich zaangazowanie, pracę , miny, wysiłek na twarzy ale i usmiech czy skupienie  

Czy jakieś przygody przy cumowaniu mieliście, czy taczej wszystko gładko szło ?

  Wiktor ,cieszę się że interesuje cię taka forma spedzenia czasu,jak rejs żaglowcem.Dla zainteresowanych jest na co popatrzeć ,ale większości forumowiczów mniej interesuje taki rejs.Gdybym opisywał rejs wycieczkowcem,chyba więcej byłoy zainteresowanych,bo jak na razie i na starym forum i na tym tylko ja piszę o żeglowaniu.Cieszy jednak mnie to,że chociaż kilka osób jest zainteresowanych ,no i zawsze dotrzymuję słowa a obiecałem Nelci tą relacje.W skali Polski tylko kilka tysięcy żegluje na dużych żaglowcach,więc jest to niszowa forma spedzania czasu wobec innych form spędzania czasu.W rejsach na Pogorii udział bierze przeważnie młodzierz,a nawet taka jeszcze nie w pełni młodzież,a na naszym rejsie było kilka osób w wieku bliskim 70 lat a 2 lata temu mieliśmy żeglarza prawie 80-letniego.

  Podczas tego cumowania poszło gładko,było bezwietrznie,ale już nastepne cumowanie było trudniejsze i jak dopłyniemy do nastepnego portu to opiszę tą sytuację.

  A tak wogóle jestem bardzo wdzieczny moim koleżankom im kolegą oraz kadrze ,że nie mają sprzeciwu i moge prezentować większość zdjęć,a czasami są one bardzie lub mniej osobiste.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Stoimy już pewnie na cumach i dopiero teraz nadszedł czas zrobić porządek z żaglami ,bo w porcie nie wypada ,by  żagle wisały w nieładzie.Na morzu nie robi sie klaru ,jesli jest noc a rano wchodzi sie do portu.

  Biorę aparat i kamere i gramolę się z moim felernym kregosłupem na drugi podest ,jest to na wysokości około 20 metrów nad pokładeem.Wyżej nie wchodzę ,bo jest tam już bardzo wąsko a ja mam na piersi olbrzymi aparat io bardzo mi przeszkadza w poruszaniu sie .Docieram na swoje miejsce i mam dobry punkt do fotografowania załogi pracujacej na rejach.Kilka zdjęć na początek zrobionych przez moich kolegów i koleżanki jak stoje w swoim miejscu do focenia.

Moje miejsce na drugim podeście na górze.Stoję na wysokości Marsla Górnego i przywiązany pasem wychylam sie aby wszystkim zrobić foty.

Na tym zdjęci jestem najwyżejBiggrin

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Teraz już się wywiązuje z obowiązku wobec załogi i robie im foty z góry.

Na rejach praca jest ciężka.Chodzi się po takich sznurkach zwanych pertami .Chwieją sie to i buja.Rękoma trzeba sie trzymaś tylko przez objecie żagla rękoma,bez przytrzymywania sie czegokoliek palcami.Trzeba zwijać i układac żagiel,a później go dobrze związac krawatami w taki sposób,że gdy trzeba je póżniej odwiązać przy spuszczaniu żagli,to się pociąga i krawat bez plątania się rozwiązuje.Opisuje to taka bardziej potoczną terminologia,bo czyste zeglarskie terminy dla wielu byłyby nie dla wszystkich zrozumiała,a po prawdzie nie wszystkie te fachowe nazwy pamietam i musiałbym szukac fachowych nazwWacko

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 52 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Janjus, jesli bysmy na forum wybierali najbardziej oryginalną relację roku , to w mojej ocenie rejs Pogorią byłby w ścisłej czołowce !!!

dziekuje za dotrzymanie słowa Yes 3

No trip no life

malaria
Obrazek użytkownika malaria
Offline
Ostatnio: 4 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Nie powiem.... Jest czym oko nacieszyć Biggrin

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Nelcia,może relacja orginalna,bo chyba tylko ja do tej pory opisuje rejs żaglowcem,a czy ciekawato zależy dla kogo.Każdy ma inne zainteresowania turystyczne i ja to rozumiem Biggrin

Malaria ,ja też tak myślę przeważnie patrząc na nasze dziewczyny jak spacerują po rejach nic nie ujmując chłopakomSmile

\

Dalsze zdjecia z góry.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Tak też sie upamiętniało wędrówkę po maszcie.

Widok z tej wysokości na miasteczko wspaniały.

https://lh3.googleusercontent.com/7wpcQ65eAuI9Zkj8B_UuFVWGzwC0NupWvB2KFFx1_h_AWQl4CaDMmO92PPWkyy5S6GHfm2hrND5elK2EcvfuCR_HedUHSmidsRKnrOWJVgwnky_iRsJYUKXjz7aG4khNKtS-uS9qrqgUQuD0q5vTFdmn-13Tw76SKeY3ND1ERdLqMCziU71RSmNIkmiPIcMckAiA-rAzMBJcAmOsz-N-KO4MNfbdDpj2ixMSvxPgpkd4S_BB4rwTyMbnuDgnXTAXrBFBU6OeWXKoZ9EPRS5U1-HBbmPNagMwSJA1C0TO9iPydS-DocKMh8axnVSKwjZAD1cMvmDhyLJgEAuSWw92G57yQ0H2ukUFwN1DXL-ra7Bbr-J03IHuRVnZEsyjcwNzznRsGywl6F4SqW1qTXcauipHCHLDMTj8GF1dGLcaYkv7G-uDoDqzJb6F6JpYXWh11-TWp0Tfy4KBuRpxbc26kmiehTY36ukcGG6drLJyDajhQGvmY_rwFtS53P3D-wbWUPsLZBK5sAa9i7vRmgsuQ1BuNROADHhzP14t_x71Zkmtt1fY_Ij979w_WquXqxw7hJj3t7oN8bS27B8faVN6vmB5KsWCa9PSexijx2D6xZYAc-Jb=w1064-h710-no

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap