--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33606 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 30 listopada 2020

PONIEDZIAŁEK

znak zodiaku: STRZELEC

Imieniny obchodzą:

 ANDRZEJ 

„Kiedy na Andrzeja poleje, cały rok nie w porę rolę moczy, suszy.”

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 243 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 167 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich   

Radek- 165 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

NOWOŚĆ ! Lamia - 29 dni - Sylwestrowa zachodnia Kuba w rytmach salsy Kuba - Tani Bilet 

Bajka - 28 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń 

 

Miłego dnia - iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Witam was

Przed nami ostatni dzien listopada , a potem ostatni miesiąc tego roku Crazy Do konca roku zostało tylko 4,5 tygodnia....

Nie da sie ukryć, zimny i szary ten poniedziałek. Na wzmocnienie i osłodę mam jednak coś dla was. Mam nadzieję,że kawka doda wam sił a pierniczek optymizmu Smile

Jak wam minął weekend? ktoś jeszcze pamięta? 

Bajka, moja jamniczka Nela nie była tak wybredna he he . Jakby mogła to by wcinała wszystko,istny odkurzacz. Ale to podbno typowe dla jamników.

Lamia, czyli u ciebie biało ?  poprószyło trochę czy wiecej ? Snow-flake-smiley-emoticon-animation Dla mnie ten twój wyjazd brzmi jak bajka.. Czy Itaka juz lata na Kubę ? Może i racja ,że pobytówka teraz bezpieczniejsza niz objazd gdzie codziennie sie jest w innym hotelu..

Teraz okres różnych promocji Cyber monday, Black Friday, komuś udało się upolowac coś ciekawego ?

Miłego poniedziałku Ssun-Flower4You

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 10 godzin 40 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko nowotygodniowe Wszystkim !!! : )

he,he,he ale HIT,lecę z alamed na Cape Verde "czuję przez skórę" że tam "zarządzimy" ; ))))

...dzis ostatni dzień pierwszego ,zimowego miesiąca,"na wyspie" !!!

Grudzień...będzie "żył Świętami" a Styczeń...poświątecznym rozpędem przeleci...czyli można by rzec że..."zaraz Wiosna" ; ))))

"dopalacze" w przypadku ostatnich dwóch fotozagadek nie pomogły : ( A odpowiedzi to:

No.1-Bazylika Las Lajas na granicy Kolumbii i Ekwadoru. 

No.5-Semuc Champey w Gwatemali (rzeka Cahabon)

dziś coś łatwiejszego,wystarczy podać "co to za drzewo i skąd pochodzi (kontynent lub rejon ew. kraj)" !???

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

...miłej zabawy : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 9 godzin 58 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

dzisiaj na kawkę już duuuużo za późno, ale mogę zostawic wam fusy Biggrin , może ktoś jeszcze cos sobie wywróży w końcówce "Andrzejek"

Radek, przepiekne te drzewa, niektóre to niezłe okazy.....

1. ceiba

2. Kołczanowiec/ Cokerbum

3. eukaliptus tęczowy

4. baobab chyba "butelkowiec"?

5. mirt Jabuticaba

6. dracena smokowiec

7. bardzo strare drzewo oliwkowe

Miłego wieczoru!

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 9 godzin 37 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea,  jak zobaczyłam Twoje odpowiedzi (jesteś mistrz!!!) , to faktycznie drzewo oliwkowe znam. Ale na te pozostałe okazy tak się zapatrzyłam, że tego drzewka nie dojrzałam.

Zostawię wam kawkę z własnej roboty ciasteczkami z kleiku ryżowego  z dodatkiem wiórków kokosowych. Może nie piękne, ale smaczne. Zdjęcie nie jest artystyczne bo brakło czasu.

U nas wczoraj rano niewielkie ilości śniegu, a dzisiaj mrozik.

Miłego dnia!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 1 grudzień 2020

WTOREK

znak zodiaku: STRZELEC

Imieniny obchodzą:

BlankaEligiuszNatalia  

„Gdy zamarznie pierwszego grudnia wyschnie niejedna studnia ,gdy pierwszego pogoda służy to wczesną wiosnę i pogodną wróży”

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 242 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 166 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich   

Radek- 164 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

NOWOŚĆ ! Lamia - 28 dni - Sylwestrowa zachodnia Kuba w rytmach salsy Kuba - Tani Bilet 

Bajka - 27 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń 

 

Miłego dnia - iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzien dobry,

listopad bye, bye , witamy grudzień Preved Ciekawe jaki bedzie pogodowo , czy świeta będą białe ?

W górach juz podobno ok 20-30 cm śniegu więc ruszyły nawet pierwsze wyciągi .W Wwie wciąż bez Snow-flake-smiley-emoticon-animation

Hodujecie grudniki w domu ? Kwitną wam pięknie ? Sun- 5

Asia, fajna sentencja życiowa do odliczanki, dzięki za podpowiedż Air kiss No i na kawkę nas zaprosiłas  i to na słodko bo z ciasteczkiem, super ! to na miły początek dnia 

Mamy więc kawkę , ciacho , to jeszcze bierzemy prysznic i można rozpoczynac grudzień 

Radek, piękne drzewa. Mi najbardziej podoba się to kolorowe w ciapki. Nie widziałam jeszcze takiego ..

Wczoraj z racji konieczności zakupu telefonu , nawiedziłam galerię. Juz na parkingu było widać,że łatwo nie będzie. A do Euro ,żeby wejśc trzeba było......stac w kolejce, bo ilość osób w sklepie mocno ograniczona. Już sobie wyobrażam jakie będą tłumy w weekend..No ale telefon mam i powiem wam ,że fajnie jest "wrócić do żywych" he he . Te kilka dni bez fona były naprawdę wyzwaniem

miłego pierwszego dnia grudnia Ssun-Flower4You

No trip no life

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 9 godzin 14 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Fajny prysznic, oj marzę o takim cieple i otoczeniu Sun-smilie girl  149

U mnie jeszcze nelu pelargonie na max kwitną na korytarzu a na balkonie dają radę wrzosy, wiec jeszcze mam kolorowo Sun-smilie girl  031

Pozdrawiam grudniowo 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 37 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Heloł popołudniowe

wracając do zagadek Radkowych... to  piekne drzewa smocze z nr 6 na bank są z Sokotry w Jemenie. Z koleii nr 4 drzewko butelkowe to oczywiście baobab, niestety nie widziałam go ani na Madagaskarze ani  Senegalu. Na pewno jednak gdzieś sobie rosną w Afryce . Za to spotkałam je chyba w zachodniej Au.

Przepiękne foty !

Bajka, u mnie tez pelargonie jeszcze kwitną Sun- 5 ale 2 dni temu zabrałam je już z dworu, bo przymrozki im nie służą..

No trip no life

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 1 tydzień temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Radek zdjęcia fantastyczne, Lamia sylweter na Kubie na nic tylko pozazdrościć. 

U nas faktycznie zrobiło się zimowo. Byłam dzisiaj u klienta na Szymoszkowej, więc przy okazji zrobiłam klika zdjęc. 

A ja musiałam sobie zrobić kilka dni przerwy w opisywaniu wyprawy po Rumunii i Bułgarii, ale może pasuje skończyc jeszcze w tym roku. hihihihi

megi zakopane

Strony

Wyszukaj w trip4cheap