--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33606 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 18 godzin 30 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Popołudniowy dzieńdoberek,

Piea, wczoraj tez był ładny zachód,ale już taki bardziej zwykły. Za to ten 2 dni temu był absolutnie spektakularny ! W mediach nawet pisano o tym i oczywiście pojawiło sie mnóstwo kolorowych fotek

 Różowe niebo nad Polską. Co oznacza to zjawisko? - Podróże (onet.pl)

Masz rację , ciasto najlepiej idzie  z Ssun-tea albo Ssun-coffee  No własnie to apropos kawki mam trudne pytanie do was..

Radek , dzięki za kaskę , przyda się Air kiss wszystko wrzucam w tripka ,abyśmy mogli działać dalej 

Co do zagadek... po pierwsze to przepiękne fotki Good Po drugie to fajne i ciekawe zagadki Clapping Po trzecie moje strzały to 

ad 4 kojarzy mi się z Tasmanią i iglica przy Bruny Island ,ale ze wzgledu na ta drugą wysepkę obok to chyba jednak nie 

ad 6 to pewnie Taj

ad 7 cos podobnego widzialam na morzu Tasmana  , wydaje mi sie ,że to Ball's Pyramid . 

ad 8 to na bank Old harry Rocks w hrabstwie Dorset

ad 9 wiem ,ale nie powiem, bo sama niedawno tą zagadke wrzucilam tylko w formie opisowej 

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 4 godziny 17 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...hee, dziewczyny "dobrze knują" w temacie "morskich ostańców" ; )))

ciekaw jestem kto jeszcze spróbuje swych sił !???

...prywatnie powiem Wam że,trzy pozycje rozpozna prawie kazdy,pięć,osoby myszkujace w necie oraz te które "coś tam w świecie widziały",osiem,to juz prawdziwa wiedza 'w temacie" a dla tych którzy rozpoznaja wszystkie miejsca jest tylko jedno słowo..."czapeczka" ; )))

 a co do zagadki Piea,znam odpowiedź...nie powiem aby nie zepsuc zabawy...tylko naprowadzę..."nie ma brakujacej złotówki" ; )))))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 18 godzin 30 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jak by ktoś zatęsknił za  śniegiem to ... Madera zaprasza Shok

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 16 godzin 30 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Radek, jeśli chodzi o zagadki zdjęciowe to przy 6 klimaty Tajskie czuję, ale skały nie widziałam. Nie będę strzelać za mało wiem. Innych nie widziałam na własne oczy i nie do końca jestem w stanie umiejscowić geograficznie.

Piea, wstyd, ale nie umiem znaleźć złotówki, gdzieś się zakręciłam Sad

Nel, ja tą elegancką wersję, o w małych ilościach ostanio piję. Tak „z jednej kapsułki”. A ciasteczek wybór taki zapodałaś , że mam problem, wszystkich niestety nie dam rady Sad

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 18 godzin 30 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Asiu, to ja kawowo zdecydowanie jestem w pierwszej opcji czyli "wincyj mleka" he he 

Capnę serniczek z talerza, no dobra ten z makiem też. To jak , teraz juz dasz radę ? Biggrin

No trip no life

Jorguś
Obrazek użytkownika Jorguś
Offline
Ostatnio: 8 godzin 28 minut temu
Rejestracja: 13 wrz 2013

W temacie "co z Forum" przyznam, ze jestem dość aktywny na FB i nie widzę możliwości połączenia z nim naszego Forum. Otwarty profil, to reklamy, spam i hejt. Zamknięty tylko do grona znajomych? A kto pozna kto jest znajomym, a kto sie podszywa pod nicka. Z podobnych powodów nie przystępuję do żadnych grup.

Wierzę, że za 2 miesiace będą szczepionki i ruszy turystyka. Przetrzymajmy  Biggrin

Jorguś

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 35 minut temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Dobry wieczór Wszystkim Smile

Najpierw zagadki Radka. Kilka odpowiedzi znałam...a o kilku sie dowiedziałam, bo bardzo nie lubie nie wiedzieć Blum 3 Te zagadki, to doskonała możliwośc na poszerzanie geograficznej wiedzy. Uwielbiam Smile

1. Skała Dan Bristi - Irlandia

2. Sail Rock/Old Parus Rock ( kształt żagla) - Morze Czarne, Rosja

3. Old Man of Hoy ( Starzec z Hoy), Archipelag Orkadów, Szkocja

4. Olbrzym i Czarownica - Wyspy Owcze

5. Kicker Rock, Sleeping Lion - Ekwador, San Cristobal, Galapagos

6. Ko Tapui - Tajlandia

7. Balls Piramide - w pobliżu wyspy Lord Howe, Australia

8. Old Harry Rocks - bez wątpienia południowa Anglia, jakieś 45 minut samochodem z mojego domu Smile

9. 12 Apostołów - Australia

10. Skała Trzech Braci - Kamczatka, Zatoka Avacha

Radek, Twój wierszyk bardzo mnie rozbawił Smile Zeby stworzyć taka poezję musiałeś NAPRAWDE uważnie śledzić nasze wpisy.  Jestem pod wrażniem, dzięki bardzo.

Chcę się podzielić z Wami dobrą, myślę, wiadomością. Otóż kilka dni temu rozpoczęła się pierwsza po długim czasie wycieczka objazdowa po Meksyku z "Rainbow". Kiedyś  się nazywała "Wielka konkwista", teraz, ta sama trasa ma nazwę "Wielka Meksykańska Wyprawa". Pierwsza objazdówka jest prowadzona przez Artura Piniewskiego, najlepszego pilota, jakiego dotychczas spotkałam, wiele już ciepłych słów na jego temat na tym forum padło. Jestem w kontakcie z Arturem, wycieczka odbywa się bez żadnych problemów, w hotelach jeszcze mało turystów, co z pewnością jest dodatkowym atutem. Temperatura w Meksyku +35 stopni. To pierwszy sygnał, że turystyka się odradza...i my też Kochani... budzimy się, budzimy... Biggrin

To mój ostatni nie wiem na jak długo wpis, bo czas na przeprowadzkę nadszedł. Niestety nie będe tam miała stacjonarnego internetu dopóki go nie założę...a założyć nie ma jak...bo totalny lockdown wciąż.. Będę Was czytać jak zwykle, ale komentować z telefonu nie mogę.

Pozdrawiam Was bardzo, bardzo ciepło ( u mnie wciąż tak + 10, +12 stopni...palmy tu u mnie rosną :P)

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 16 godzin 30 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea, Twoją zagadkę z pizzą rozwiązałam nie mogąc zasnąć wieczorem. Trzeba policzyć „do tylu” i wszystko się zgadza.  Ale podoba mi się.

Dana. Na tak daleki wyjazd bym się nie odważyła., dugi lot samolotem – to chyba najsłabsze ogniwo. Ciekawe czy będą chętni.  Powodzenia przy przeprowadzce.  I daj znać jak dopchasz się gdzieś do Internetu.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 18 godzin 30 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 27 listopada 2020

PIĄTEK

znak zodiaku: STRZELEC

Imieniny obchodzą:

   WalerianWirgiliusz  

  • „W połowie listopada deszczy, w połowie stycznia trzeszczy”
  •  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 246 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

NOWOŚĆ ! Bajka - 170 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

Radek- 168 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

Mrówka - 50 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

Bajka - 31 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń 

 

Miłego dnia - iioo - Zagadki, Ciekawostki, Humor

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 18 godzin 30 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzien dobry,

Piątunio kochani wita nas Preved

Dziś całkiem ciepło , 5 C i mglica ,  za to na jutro w prognozie widzę ..  Snow-flake-smiley-emoticon-animation

Alamed, dzięki za podpowiedż ze znakiem, juz uaktualnione na odliczance 

Piea, wierszyk super he he ..ja diet nie stosuję,bo brak mi silnej woli. Za to spalam kalorie na zumbie. Niestety teraz zumby duzo mniej a nawyki zostały..

Jorgus dzięki za kolejny głos w dyskusji.

Dana, ale ciepło u ciebie.Listopad jest a w zasadzie był dobrym miesiącem na UK. Duzo cieplej niz u nas a Londyn już pięknie ubrany świątecznie . To prrzy okazji wrzucę z neta pare fotek iluminacji z centrum Londynu, pieknie to wygląda

  

 Dana, trzymamy kciuki za mało uciążliwą przeprowadzkę . Kurcze strasznie tylko szkoda z tym netem, że nie masz w nowym domu. A jakoś telefonicznie czy on lline nie da rady tego załatwić ?

Skoro dzis piątek to pewnie będziecie sie wybierać na zakupy weekendowe ? To tylko prosba, nie wybierajcie warzyw z  dołu Biggrin

 Usmiechnietego piatku wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap