--------------------

____________________

 

 

 



Morskie opowieści w prezencie czyli majówkowy Rejs MSC Splendidą 2011 po M.Śródziemnym

243 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Jadę ,spoglądam dookoła ,Katedra została za plecami Cray 2 i pękłam.No nie wytrzymałam *dirol*.Wstaję i biegnę  - dosłownie - do kierowcy.Pytam Angel ,czy może nas zaraz tzn.teraz się zatrzymać bo ja z resztą chcemy tu wysiąść.Ok.nie ma problemu ,momencik Biggrin .Kiwam ,macham do mojej bandy ,wysiadamy Clapping .M pyta w panice ,że co i jak ,czy się źle poczułam i o co chodzi???No jak o co Pleasantry ???Katedra taka piękna ,promenada,palmy .... No nie byłabym sobą ,życie takie któtkie,a jak nie będę miała już okazji nigdy tam się poszwendać Pardon ??? Całe szczęście że kierowca normalny i nie uparł się na wysiadkę w porcie bo to niezły kawałek drogi by był ok. 3 km od Katedry do Splendidy.Po Wezuwiuszu inny kierowca nie chciał ludzi wysadzić.
Pęcherze na nogach po Wezuwiuszu ale zaciskam zęby.Przepiękne ciepłe popołudnie, statek o 3 godz.w nocy wypływa jeszce nocne balety na dyskotece bym zdażyła zaliczyć,żal wracać...idziemy.Już wiem że to był strzał w dychę.Klimat super,widoki też ,takiej okazji nie przepuszczę a mój zachwyt i dobry humor udziela się mojej bandzie Yahoo .Jest super !!!!Ruszany na podbój Palmy.Cofamy się na plażę.

Kierujemy się w stronę Katedry.

Nogi zawołały o pauzę Pardon

Klimat nieziemski,śpiew ptaków,snujemy się gdzie nas oczy niosą podziwając wszystko dookoła Wacko i wsłuchując się w dobiegające nas odgłosy.

Trzeba podpatrzeć co dzieje się na Splendidzie... 

Budowa Katedry La Seu została ukończona w 1346 roku po ponad 100 latach budowy. Jest to katedra wybudowana w stylu gotycznym, ma 121 metrów długości i 55 szerokości. W latach 1903-1914 słynny architekt Gaudi, przeprowadził przebudowę kościoła i ołtarza.

Katedra posiada dwa wielkie witraże w kształcie koła.Są to jedne z największych witraży tego typu na świecie, składają się z 1236 kryształów rożnego koloru nadając temu witrażowi kształt kwiata. Dwa razy do roku, 11-go listopada i 2-go lutego, ma miejsce fantastyczne zjawisko świetlne. Jeden z witraży wypełnia się słońcem i pada równolegle na drugi witraż położony po drugiej stronie kościoła. I w ten sposób oba witraże przez kilka minut ukazują fantystyczny widok.

Widać tu rękę Gaudiego.

Niektórzy w taki sposób łapią słońce.

Wchodzimy w uliczki Palmy.Niektóre z nich są tak wąskie że nie mieszczą się w nich samochody.

Podziwiamy architekturę ....i wystawy sklepowe...

Powoli wracamy na statek.

Widzimy odpływający statek Costy i zastanawiamy się czy jeszcze się z nią spotkamy.

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 47 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kiwi oj widze,ze przystanek przy katedrze sie udal Smile  ale rzeczywiście przykro by było jej nie zobaczyć,skoro jeszcze ,mieliście  trochę czasu.

No trip no life

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Nelciowata :

Kiwi oj widze,ze przystanek przy katedrze sie udal Smile  ale rzeczywiście przykro by było jej nie zobaczyć,skoro jeszcze ,mieliście  trochę czasu.

Nelcia, zeszliśmy się niesamowicie .Stopy do końca poobcierałam i kolejne miasto w japonkach zwiedzałam.Ale warto było i ani jednego zaułka nie żałuję Smile

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jestem , znalazlam , plyne Yahoo Kiwijak sie ciesze ze jeszcze zdazylam ....Crazy super wyprawa......a plywajacy resort...... powala Shok 

Asia
Obrazek użytkownika Asia
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kiwi pędzisz jak burza Clapping Wcale się nie dziwię przystanku przy katedrze Drinks

...nieważne gdzie, ważne z kim...

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Puma,Asia fajnie że trzymacie też rękę na sterze Yahoo . Pumka jasne że zdążyłaś Good .Przecież biegamy po Palmie a statek zakotficzony w porcie ROFL .Wskakuj szybko na pokład Clapping .Asiu pędzę powoli ROFL i robię co mogę Smile .Nie jest łatwo Wam dorównać kroku Wink

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Wracamy urokliwą promenadą mijając marinę.Port jachtowy dzielą pomostki,na które można dostać się przez szklane drzwi otwierane na karty.Zapach morza miesza się z aromatem przypraw i potraw przyrządzanych na kolacje .Spacerując  delektujemy się nawet napotkanymi detalami.

Z żalem żegnamy Majorkę i wchodzimy na pokład.Obiecaliśmy córce w nagrodę pójście na baseny za dzielne wielogodzinne maszerowanie.Jeszcze są czynne,pogoda dopisuje i nie tylko my mamy taki pomysł Preved .

Po kolacji głównej mamy jeszcze imprezę na basenie na której długo nie bawimy i zmęczeni udajemy się do pokoju spać.

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 47 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kiwi,Wspaniala ta Splendida Smile to jaki porcik nastepny ? Barcelona ?

No trip no life

KIWI
Obrazek użytkownika KIWI
Offline
Ostatnio: 8 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Nelciowata :

Kiwi,Wspaniala ta Splendida Smile to jaki porcik nastepny ? Barcelona ?

Nelcia Clapping trafiony - nie/zatopiony Good .

- Kocham ptaszki i podróże, te małe i duże ...

Makono
Obrazek użytkownika Makono
Offline
Ostatnio: 3 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 11 gru 2013

Dużo widzeliście na Majorce. No to płyniemy do Barcelony Smile

Bez podróży się duszę....
http://kolekcjonujacchwile.blogspot.com/

Strony

Wyszukaj w trip4cheap