--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33614 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 8 godzin 13 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

ha ha! Fragola, to pod tym względem jesteś mi "mentalnie bliska" Preved bo oprócz "tych" terminów, ja równiez nie należę do amatorów plażowania Nea moze nie tyle nie nienawidzę, co wybieram pobyt na plaży na bardzo krótko ( starczy mi jak pójde na godzinkę 1x/ na cały tydzień pobytu! i to wyłącznie rano, albo późnym popołudniem  Girl crazy ) w zasadzie, to poza walorami widokowymi ( i spacerami o zachodzie słońca) plaże jako takie- mogą dla mnie nie istnieć! 

Majówkowo-sezonowe wyjazdy innych też rozumiem, wiele osób nie może zaplanować inaczej ( nasza Alzacja miała w składzie koleżankę nauczycielkę, więc ona tylko wtedy mogła, stąd ten termin!) , ale sami tez dalismy się kiedyś "wpuścić w maliny" i pojechalismy sobie autkiem do Kazimierza n/ Wisłą .... Ło Jesusieeee! od samego poczatku był to jeden wielki niewypał; korki już od Warszawy, w Kaziemierzu- nie było gdzie zaparkować, knajpy pełniusieńkie! - trzeba było czekać, żeby cokolwiek zjeść, w kawiarniach to samo! ; na zamku tłok, każda atrakcja- okupowana tłumiszczem luda! wszędzie tłok, rwetes i harmider; no nigdy więcej.....; natomiast nie pojmuję czemu niektórzy ludzie, (moi znajomi) nie mając dzieci szkolnych, mając pracę nie związaną wolnym w tym terminie, i mogacych sobie wybrać wyjazd w jakimkolwiek dowolnym czasie - też pchają sie zawsze na majówkę! a potem narzekają..... - myślę, że to chyba tak tylko  "z przyzwyczajenia" ! Man in love ; moje majówki zawsze zaczynały się po 3-4 maja i były wprost fantastyczne! Tender - cisza, spokój, bez tłumów, luzik i taniej! 

Co do wyjazdów dalszych lub bliższych ale w cieplejsze miejsca- ja mam tak, że lubię uciec do ciepełka i słonka, ale tylko wtedy -  jak u nas jest juz paskudnie, stąd często wypadał nam listopad (w grudniu/styczniu niestety nie mogę z uwagi na natłok pracy na przełomie roku) ale już luty/marzec - również bardzo chętnie wybieram na wyjazdy ku witaminie D3! Preved - a jeśli ktoś mnie nawet namawiał na jakiś wyjazd egzotyczny w "międzyzwrotniki" w miesiącach wiosennych, letnich czy wczesno-jesiennych - zawsze wtedy odmawiałam! Biggrin - ja nie muszę latem jeździć tam gdzie jest zawsze lato, więc jeśli już- to wybiorę wyłacznie naszą porę zimową, ale inni mogą sobie oczywiście wybierac jak chcą, to ich sprawa i nic mi do tego! 

podobnie mam z hotelami - lubię te malutkie, rodzinne, wręcz prywatne pensjonaciki, i im mniejszy - tym lepiej! Give heart 2 nienawidzę natomiast tych wielkich, sieciowych molochów, z animacjami, dziesiątkami knajp, setkami pokoi, itd... - dla mnie to męka a nie wypoczynek! 

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Chyba mamy sporo wspólnego. Dla mnie też te hotele- molochy to coś strasznego. Z tych ekskluzywnych doceniam tylko te blisko centrów miast. Te turystyczne kombinaty- enklawy hotelowe sa dla mnie okropne. Chyba największa trauma to 3 dni w takiej enklawie hotelowej na Kubie. A hotel był luksusowy. No i w 2011 byłam 1 dzień w takiej enklawie hotelowej w Egipcie (wracajac z Jordanii, samolot miał awarię i doba była właśnie w jakimś egipskim hotelu). Takie coś dla mnie jest karą. Myślę,że juz zbliża się czas spokojnego wyjazdu na greckie wyspy i właśnie świetnie byłoby, gdyby to był maleńki pensjonat, coś jak nasze gospodarstwa agroturystyczne.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 8 godzin 24 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kochani, 

Odmeldowuje się ...spakowana i prawie juz gotowa jestem . Pobudka jutro..ech nawet nie będę mówić , bo to nie przystoii ,żeby w sobote o tej porze wstawać.. no chyba,że na wyjazd.

Dbajcie pls o odliczankę, róbcie ją codziennie ,aby tradycja nam w narodzie nie umarła..

Buziaki dla wszystkich i do usłyszenia wkrótce Bye

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 19 godzin 32 minuty temu
Rejestracja: 15 lip 2017

      Good-morning 

Dziś jest SOBOTA

  24 KWIETNIA

znak zodiaku: BYK

Imieniny obchodzą

 Aleksander i Grzegorz

Dziś obchodzimy europejski dzień śniadania!

Zmiana w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !!!

Dana - 209 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 172 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Bajka - 130 dni -widokówka pod Sandomierzem  

Dana - 115 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 97 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 84 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

NOWOŚĆ ! - Achernar - 74 dni - 3 tygodniowy objazd po Grecji  Santorini. Atrakcje i przewodnik po raju czasów pandemii - Wojażer

Bajka-48 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

Margerytka-39 dni-niespodzianka dla męża ,czyli  Ssun-pedalekpo Bieszczadach i sprawdzenie co z kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

Alamed -39 dni Słowacja- Mała Fatra- trekking po ukwieconych halach 

Bajka - 21 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

 Margerytka -5 dni - wypad rowerowy w Bieszczady w poszukiwaniu..."straconego czasu" Bieszczady - przewodnik dla turystów | mubi.pl

Nel  - już w drodze do leniwców!  Kostaryka: Najlepsze oferty

 Miłego dnia 8

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 18 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Jak dzień śniadania to może śniadanie na plaży, co wy na to?

Pogoda piękna lecę do ogrodu.

3) Po zakupach na drugie śniadanie zorganizowałabym... piknik n.. na Dzień  mamy - Zszywka.pl

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 8 godzin 13 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie sobotnio! 

Asia - wielkie dzięki za tak pyszne sniadanko; mnie brakuje tu tylko kawki Ssun-tea , choc ta już z rana wypiłam, 

byłam w ogrodzie, bo musiałam skopac i uporzadkowac jedna z grządek, ale zimnica wygoniła mnie do domu Shok ; z domku przez okono świat dziś wygląda pieknie: świeci od rana ostre słonko a niebo błękitne jest czyściuteńkie bez ani jednej chmurki, ale u mnie na termometrze jest teraz w południe +11 C! - tylko, że wiatrzysko wieje jakieś polarno- lodowate, brr.... 

Nel, juz buja gdzieś w chmurach... w drodze na Kostaryke, ale jej dobrze! Air kiss

Miłej soboty! 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 18 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

      Good-morning 

Dziś jest NIEDZIELA

  25 KWIETNIA

znak zodiaku: BYK

Imieniny obchodzą

 Jarosław i Marek

Przysłowie:
  • „Chodzisz na Marka bez koszuli, w maju kożuchem się otulisz”

paczka-wiedzy.pl/wp-content/uploads/2019/01/25k...

Cały czas w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !!!

Dana - 208 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 171 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Bajka - 129 dni -widokówka pod Sandomierzem  

Dana - 114 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 96 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 83 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

NOWOŚĆ ! - Achernar - 73 dni - 3 tygodniowy objazd po Grecji  Santorini. Atrakcje i przewodnik po raju czasów pandemii - Wojażer

Bajka-47 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

Margerytka-38 dni-niespodzianka dla męża ,czyli  Ssun-pedalekpo Bieszczadach i sprawdzenie co z kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

Alamed -38 dni Słowacja- Mała Fatra- trekking po ukwieconych halach 

Bajka - 20 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

 Margerytka -4 dni - wypad rowerowy w Bieszczady w poszukiwaniu..."straconego czasu" Bieszczady - przewodnik dla turystów | mubi.pl

Nel  - już u leniwców!  Kostaryka: Najlepsze oferty

 Miłego dnia 8

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 18 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Jak tam wstaliście , wirtualna kawa czeka !

Galeria

U mnie wczoraj bardzo aktywnie w ogrodzie. Pogoda była piękna i super cieplutko. Dzisiaj jako wspomnienie pracy-  zakwasy (zawsze nie po ćwiczeniach, ale po pracy w ogrodzie). Sadziłam zakupione niedawno kwiatki, trochę wyrywania chwastów. Roślinki wolno budzą się ze snu zimowego. Mięta  na grządce nawet nie kiełkuje, czyżby wymarzła? Natomiast ta posadzona na jesień do doniczek ładnie ruszyła , chociaż obstawiałabym że właśnie ta wymarznie.

Piea, co będzie na grządce, która szykowałaś?

Nel pewnie już przytula leniwce, może podeśle jakieś zdjęcia?

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Offline
Ostatnio: 4 godziny 32 minuty temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Witajcie kochani, mam wieści od Nel. Szczęśliwie dotarła do hotelu po długiej podróży i teraz u niej jest noc (-8 godzin od naszego). Obiecała podrzucać fotki Biggrin

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 8 godzin 13 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Asia, dziś kawka od Ciebie mocno mleczna,jaką lubię najbardziej, dzięki Give rose ; na grządce wsadzę tradycyjnie cebule i karpy Biggrin , czyli mieczyki i dalie, ale jest tak zimno, że chyba poczekam jeszcze...; u mnie dziś dalszy ciąg wiosennej aury polarno-nizinnej Dash 2 ; 10C i dalej wieje zimne wiatrzysko; no coś ta wiosna u mnie robi sobie chyba focha               Negative

Mabro, dzięki za wieści od Nel..., to czekamy tu na te jej gorrrrące fotki! Tender

Trzymajcie się niedzielnie Sun-smilie water  052 - no może nie na hamaku pod palmami..., ale po całym tygodniu pracy - jakieś lenistwo się w końcu  należy! Good

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap