--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33600 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Wodę w plastikowych butelkach tolerują. Z tego co kojarzę to z Itaki?

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 13 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Nel, Łał! kilka dni mnie tu nie było.... a tu proszę Preved Kostaryka brzmi wspaniale! Gratulacjony! , choć te papiery i inne formalności faktycznie mogą nieco wkurzyć Wacko 2 , ale będzie super! Good 

ja jakos póki co - wyjazdowo niczego nie planuję...  moze bliżej lata jakiś weekend gdzieś? ; we wrzesniu knuję, że jak już ogarnę te szczepienia ( pierwszą dawkę mam wyznaczony termin na  2 połowę maja) - to moze gdzieś wyskoczę na jakiegoś lasta ?, a jesienią, jeśli się trafi taka cudna ( jak ostatnio w Pieninach) - to znów pewnie wybierzemy się na tydzień w jakies górki; ja mam urlopu 10 tygodni!!! Wacko 2 ( calutki nieruszony za 2020 i bieżący, więc trochę trzeba bedzie go zuzyć, zobaczymy.....)

Nel, dla mnie ten most to Bystrzyca Kłodzka! Preved , ale tak mnie "nastroiła" Fragola tym mostem Karola, że chyba odgrzebię zdjęcia z Pragi i tu wrzucę Biggrin - mam całkiem świeże ( z wypadu w czasie ostatniego pobytu w Karkonoszach, ale takie starocia z lat 90-tych i troche póxniejsze tez mam, ale tamte niestety tylko papierowe

Trzymajcie się cieplutko....  Give rose

Piea

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 3 godziny 8 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Most Karola zdecydowanie podobny, ale tylko przez figury, bo i z jednej i z drugiej strony zaczyna się taką jakby bramą z dwiema wieżyczkami, na których znajdują się punkty widokowe i nie tylko... Ja w Pradze byłam niedawno, bo w grudniu 2019, ostatnia normalna wycieczka w grudniu...

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 3 godziny 8 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

A co do urlopu to też go mam sporo, ale nie aż tyle jak Piea, jedynie 47 dni Biggrin

Jednak może uda się go wykorzystać, bo mam wolne w połowie maja. Jakieś tam pomysły są, jednak zobaczy się co będzie można legalnie robić w tym okresie Wacko 2

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 dzień 15 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Tez gratuluje Nel i trzymam kciuki,zeby wszystko bezstresowo wypalilo.Coprawda niejedna kobieta by pewnie powiedziala,ze jak chce zobaczyc leniwca to wystarczy jej spojrzec na meza na kanapie Biggrin ,ale te w Kostaryce napewno bardziej fascynujace;)

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 6 dni 12 godzin temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Huragan rozbawiłeś mnie ROFL dobre

Udanego już właściwie weekendu Dance 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 56 minut 22 sekundy temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

      Good-morning 

Dziś jest PIĄTEK 

  23 KWIETNIA

znak zodiaku: BYK

Imieniny obchodzą

 JerzyWojciech 

Zmiana w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !!!

Dana - 210 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 173 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Bajka - 131 dni -widokówka pod Sandomierzem  

Dana - 116 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 98 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 85 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

NOWOŚĆ ! - Achernar - 75 dni - 3 tygodniowy objazd po Grecji  Santorini. Atrakcje i przewodnik po raju czasów pandemii - Wojażer

Bajka-49 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

Margerytka-40 dni-niespodzianka dla męża ,czyli  Ssun-pedalekpo Bieszczadach i sprawdzenie co z kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

Alamed -40 dni Słowacja- Mała Fatra- trekking po ukwieconych halach 

Bajka - 22 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

 Margerytka -6 dni - wypad rowerowy w Bieszczady w poszukiwaniu..."straconego czasu" Bieszczady - przewodnik dla turystów | mubi.pl

Nel  - TO JUŻ JUTRO ! - w poszukiwaniu leniwców w Kostaryce  Kostaryka: Najlepsze oferty

 Miłego dnia 8

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 56 minut 22 sekundy temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzien dobry,

piąteczek nas wesoło wita Preved

Lamia już bawi na La Gomerze..cudowny tydzień zwiedzania czarującej wyspy przed nią 

Przede mną dziś mega zalatany dzień , jak to przed podróżą Walizki 2 Wyjazd jutro rano o tragicznej dla snu godzinie, na lotnisku trzeba być najpózniej o 4.30 rano Shok  No nic ,może odeśpi się trochę w samolocie ? Fragola, tak wyjazd jest z Itaki. 

Dziś dzień książki co mi przypomniało ,że muszę jakieś fajne, 2 grube pozycje wrzucić do walizy., tzn jedną koniecznie do podręcznego, 

Piea, witaj .. długo cię nie było a tu widzisz takie zmiany, Ja na szczęscie za duzo papierkologii nie miałam, zdecydowanie więcej Lamia jadąc do Hiszpanii..To urlopu masz olbrzymią ilośc , może lepiej za część wziąć kaskę ? 

Basiu, ciekawa jestem co wyknujesz na połowę maja ? 

Huragan, ale sie obsmiałam he he Laugh 1  Widzę że masz fajny dystans do tych tematów damsko męskich 

Most na wczorajszej fotce na gotycki most na Młynówce w Kłodzku. Piękny prawda ? Piea byłąs bardzo, bardzo blisko odganięcia

Dziś dla odmiany.. kolejny, piękny most do ogdadnięcia ..

Udanego piątunia wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 13 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Nel, oczywiscie, ze to most w Kłodzku! Biggrin sama po nim chodziłam.... cudnie tam Preved  ; miałam na myśli Kłodzko, a palnęłam tą Bystrzycę- no stary łeb jak nic! Yu , za to dzisiejszy- to stary, drewniany i tez cudny Kappelbrucke w Lucernie Biggrin (tez po nim łaziłam i mam nadzieję, że nie pomyliłam z tym drugim Plewnym obok Biggrin )

Ty juz pewnie w ferworze na walizkach! , ach jak Ci zazdroszczę! (Małz z Tobą jedzie? czy to wyprawa z córką? - tak pytam pod kątem tych ptaszkowych zdjęciufff Preved , bo znając umiejętności Twojego Birdwatchera - to pewnie niejednego quetzala tam "ustrzeli"!  zyczę Wam mnóstwa wspaniałych wrazeń! Bye

Huragan, ale się uśmiałam z tego Leniwca Laugh 1 ha ha... takie "kanapowe" to z pewnością wszystkie  dobrze znamy Biggrin , ale jednak wolałabym zobaczyc takiego z Kostaryki Tender

u mnie planów majówkowych brak..., zresztą szczerze mówiąc - to nigdy w tym terminie nie lubiłam wyjeżdżać.... od czasów Alzacji nie wyjeżdżałam  w tym czasie jak cała Polska była "wyjechana" Preved uwielbiałam te pustki w Warszawie.... , dla mnie majówka tak jak i ferie i wakacje - to najgorsza pora na wyjazdy! i odkąd juz nie mam dzieci szkolnych - to unikam tych terminów jak ognia ; za to zawsze kilka dni po majówce, jak juz wszyscy byli powróceni, to my łapalismy rewelacyjne cenowo lasty- za przysłowiowe grosiki Yes ; w tym roku niestety nie bedzie żadnego pomajówkowego łapania lastów z przyczyn wiadomych... pozostaje mi więc robota w ogrodzie Sun-smilie girl  031 

PS. Czy Wy też widzicie / a raczej nie widzicie tych wszystkich emotikonów? - u mnie w większości poznikały, widzę tylko jakieś dziwne znaczki z nazwą emotki  Shok  i nie wiem czy to u mnie jakiś błąd? czy to szersza sprawa?  )

Miłego Piąteczku i weekendoska!  Give rose

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Piea z majówką mam identycznie. Tylko raz wybyłam- do Umbrii. Ale wiele zalezy od sytuacji rodzinno- zawodowych i rozumiem ludzi, którzy mają mało urlopu i te przedłużone weekendy są okazją do wyjazdu.

Bardzo lubię od 10 lat egzotyczne wyjazdy w styczniu, lutym. Niby listopad najpaskudniejszy, ale jeszcze mam wtedy baterie naładowane i właśnie ok. stycznia/lutego je naładowuję, jadąc w ciepłe miejsca, ale nienawidzę plażowania.

Nel spójrz na wyjazd pozytywnie. Kostaryka jest przepiękna przyrodniczo. Stolica niekoniecznie, ale i taka wizyta jest poznawczo interesująca.

Tak a propos historii "laguna" z ostatnich dni to właśnie w Kostaryce w czasie jakiejś przejażdżki po rzece w poszukiwaniu niezwykłych stworzeń na drzewie wypatrzyliśmy coś z  pomarańczowymi łapami/nogami.  Wielkie podniecenie, a okazał sie to był jakiś zwykły szary ptak, któremu na nóżkach  owinął się pomarańczowy foliowy worek.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap