--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33516 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 50 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Bajka, to dobrze,że czujesz sie lepiej Preved Teleporada w mojej ocenie jest fajnym rozwiązaniem dla obu stron ,ale to bardziej omówienie wyników czy zamówienie recepty ..

Fragola, bardzo dzieki za "jedzeniowe" podpowiedzi . Ceviche nie jadałm, bo w Peru nie byłam, więc bardzo chętnie spróbuje. A ten sos jaki jest ? bo wiesz ,ja nie bardzo lubię ostre.. A jakiś napój, drink , co polecasz? 

Lamia, niestety tak. Też muszę zrobic test,ale zamierzam zrobić antygenowy, bo jest tańszy. Pewnie , na Kostaryke trzeba duzo więcej czasu, teraz to będzie takie tylko takie "liżnięcie". Jesli mi się spodoba to na dłużej pojadę już na własną rekę, budując własny plan.  Na razie z biura wydaje mi się bezpieczniej w dobie pandemii ,ale z koleii wyprawy zorganizowane 2-3 tygodniowe są mega drogie, za drogie .

No trip no life

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 1 rok 5 miesięcy temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Nelu, gdybyś knuła Kostarykę na własną rękę to ja się piszę. Preved U mnie test antygenowy nie wchodził w rachubę - Hiszpania wymaga PCR. Dash 1 Po powrocie będziesz objęta kwarantanną? Bo Ty zdaje się po 1 dawce szczepienia? 

Tak w ogóle to ja nie rozumiem tej polityki testowania - w każdym kraju mają inne wymagania. Czy Unia jako wspólnota nie powinna mieć jednych takich samych wymagań co do szczepień i testów? Nie mogliby się tym wspólne zająć zamiast wytyczać "krzywiznę banana"? 

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Ten Lizano wcale nie jest ostry, wręcz przeciwnie- slodkawy. Stoi w każdej knajpie i w sklepach do kupienia w każdej pojemności. Ja nie jestem drinkowa, nie pamiętam jakiegoś szczególnego napoju, za to kojarzę, że trafiłam na sezon ananasowy. Były obłędne w smaku. Inne owoce takie sobie, bo nie było sezonu na nie.

Ale super, że jedziesz. Ja to w kwietniu zawsze byłam uziemiona pracą.

Rozważasz canopy tour? Warto.

Moim zdaniem nawet odliczajac te 2 dni na podróż to na Kostarykę tydzień jest wystarczający.

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Online
Ostatnio: 1 godzina 33 sekundy temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Lamia - a ta wspólna polityka to nie jest ten zielony paszport, który unia chce stworzyć, a kraje a przede wszystkim turyści nie są zainteresowani?

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

lamia :

Nelu, gdybyś knuła Kostarykę na własną rękę to ja się piszę. Preved U mnie test antygenowy nie wchodził w rachubę - Hiszpania wymaga PCR. Dash 1 Po powrocie będziesz objęta kwarantanną? Bo Ty zdaje się po 1 dawce szczepienia? 

Tak w ogóle to ja nie rozumiem tej polityki testowania - w każdym kraju mają inne wymagania. Czy Unia jako wspólnota nie powinna mieć jednych takich samych wymagań co do szczepień i testów? Nie mogliby się tym wspólne zająć zamiast wytyczać "krzywiznę banana"? 

Mimo przynależności do UE kraje mają jednak swoją autonomię. Na szczęście. A co covid to nawet logiczne jest wprowadzenie ograniczeń w zależnosci od tego czy jest to miejsce mało uczęszczane czy bardzo. I zależności od wielu innych czynników.

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 1 rok 5 miesięcy temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Moim zdaniem zielony paszport ułatwiłby podróżowanie w dzisiejszych trudnych czasach - ja jestem za.  Good

Właśnie skończyłam dopełnianie formalności przed podróżą - oprócz zarejestrowania się w hiszpańskim ministerstwie zdrowia i wypełnienia jakiść 20 stron formularza musiałam wydrukować 10 stron papierów (biedne drzewa *diablo*) :

-potwierdzenie negatywnego wyniku badania PCR

- kod QR z hiszpańskiego ministerstwa zdrowia

- 2 formularze lokalizacyjne dla lotów tam i z powrotem

- 2 formularze zdrowotne dla lotów tam i z powrotem

- dodatkowy formularz zdrowotny linii Enter Air

- deklaracja zdrowotna Hiszpania

- deklaracja lokalizacyjna Hiszpania - 2 strony

uff....

MAKABRADash 1 To mój trzeci wyjazd w czasie pandemii, podczas żadnego nie było tylu formalności. Unknw

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Taki zielony paszport to czymże miałby być? Nie ma gwarancji, że po zaszczepieniu nie jesteśmy nadal zagrożeniem dla innych albo po przechorowaniu. Trochę za szybko na takie selekcje ludzi.

Jorguś
Obrazek użytkownika Jorguś
Offline
Ostatnio: 14 godzin 28 minut temu
Rejestracja: 13 wrz 2013

Asia-A :

Jorguś zaciekawiłeś mnie. Gdzie się wybierasz?

  

Miałem lecieć z Itaką do Kostaryki  Biggrin

Nel, nie zmieniłem kierunku. W czerwcu powinienem być po dwóch szczepionkach i wtedy coś wybiorę. Plan ogólny, dwa wyjazdy. Jeden w UE, drugi coś egzotycznego. Mam jeszcze 2 tygodnie urlopu zaległego z 2020 r.   Biggrin

Jorguś

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 50 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

      Good-morning 

Dziś jest ŚRODA

  21 KWIETNIA

znak zodiaku: BARAN

Imieniny obchodzą

Feliks, Anzelm 

 

Zmiana w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !!!

Dana - 212 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 175 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Bajka - 133 dni -widokówka pod Sandomierzem  

Dana - 119 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 101 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 88 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

Bajka-51 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

Margerytka-42 dni-niespodzianka dla męża ,czyli  Ssun-pedalekpo Bieszczadach i sprawdzenie co z kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

Alamed -42 dni Słowacja- Mała Fatra- trekking po ukwieconych halach 

Bajka - 24 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

 Margerytka -8 dni - wypad rowerowy w Bieszczady w poszukiwaniu..."straconego czasu" Bieszczady - przewodnik dla turystów | mubi.pl

NOWOŚĆ ! Nel  - 3 dni - w poszukiwaniu leniwców w Kostaryce  Kostaryka: Najlepsze oferty

Lamia -TO JUŻ JUTRO - odkrywanie uroków cudownej La Gomery   LA GOMERA (Wyspy Kanaryjskie) - Zwiedzanie, Ciekawe miejsca i Atrakcje Walizy wyjęte , zapakowane ? 

Miłego dnia 8

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 50 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witanko środowe , zapowiada się kolejny piękny , wiosenny dzień Sun bespectacled

Lamia, jak nastrój przedwyjazdowy ? testy zrobione, papiery wypełnione więc już tylko pakowanko zostało ? choć faktycznie ilość tych dokumentów może trochę odstraszyć he he . Nie wiedziałam,że do Hiszpani trzeba przejść przez taką paperkologię Diablo Ja nie mam tego kłopotu, tylko test. Jaki masz plan podróży ? czy długo będziesz czekac na prom ? sam rejs to juz przyjemnośc , bo oglądasz Tene z bliska i daleka a potem już La Gomerę i piękne portowe San Sebastian. Po powrocie ,aby uniknąć kwarantanny będę musiała zrobic test na lotnisku. Choć parenaście godzin wczesniej będę robić ten sam test w Kostaryce.. bez sensu.. Ale też licze na to,że może do mojego powrotu coś się zmieni w tym zakresie ?

Jorguś, szkoda ,że nie lecimy razem Sad ale przynajmniej opowiem ci co i jak . Urlopu masz więc mnóstwo..możesz planowac długie wyprawy. Pamietam ,że do USA miałeś lecieć, może ci sie uda tam dotrzeć ? a z bliskich kierunków o czym myslisz ? 

Fragola a  co z owoców polecasz ? bo ja bardzo owocowa jestem.Canopy tour rozważam, ale zobaczymy co w dobie pandemii jest możliwe. W programie jest jeden dzien taki lużny więc mam nadzieje,że uda sie go fajnie i ciekawie zagospodarować,aby i chwilke poleniuchowac na plaży ,ale i żeby cos zobaczyć czy przezyć.

Bajka, oczywiście ten budynek to był Sopot a konkretnie słynny Monciak, brawa dla ciebie Clapping

Dziś do rozpoznania mamy inny obiekt .. to znany most w wersji nocnej Biggrin

Słonecznego dnia Ssun-Flower4You

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap