--------------------

____________________

 

 

 



Kapryśna Malta 2023 -

478 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Widzę, że Was też zaintrygował opuszczony hotel.

Idziemy dalej , jesteśmy już przy „naszej” zatoce. Na promenadzie jakieś rzeźba. Po drugiej stronie ulicy eleganckie, nowoczesne  wille.

Dochodzimy do wysokości naszego domu, który jest po drugiej stronie zatoki. Na fotce poniżej, trzeci dom od lewej, najwyższe piętro z dwoma wyjściami na balkon to nasze lokum. Poniżej,  ciut bardziej w prawo (na pograniczu naszego budynku i następnego) stoi nasz biały citroen. Tylko raz, właśnie po przyjeździe udało się zaparkować pod oknami (wejście do budynku jest od przeciwnej strony). W tym miejscu jest tylko jedno miejsce dla „nie mieszkańców” i zwykle było zajęte. Dalej, dużo bardziej na prawo zawsze było jakieś wolne miejsce do zaparkowania.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Patrząc z okna naszego apartamentu intrygowało nas to co widać po drugiej stronie zatoki, co to są za pocienia z kolumnami naprzeciwko? – Teraz mamy okazję zobaczyć, choć do tej pory nie wiem jakie pochodzenie i przeznaczenie miało to miejsce. Aby zobaczyć trzeba było zejść schodkami w dół. Tego dnia nie wiało mocno i nie było dużych fal , więc można było spacerować bliżej wody.

Między  stare budynki, których przy końcu zatoki jest więcej „powklejane” są nowocześniejsze budynki.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Przy końcu zatoczki cumują łódki, co wygląda bardzo malowniczo. Są też wędkarze.

 

Wracamy do domu i pragnienie gasimy szklaneczką zimnego Kinnie.  To bezalkoholowy napój o smaku gorzkich śródziemnomorskich pomarańczy chinotto oraz mieszanki kilkunastu aromatycznych ziół i przypraw. Kinnie jest charakterystycznym elementem kuchni maltańskiej i podobno tylko tu dostępnym. Nam bardzo smakował.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Pokażę Wam jeszcze nasz apartament. Bardzo przestronny, dobrze wyposażony. Pierwszy raz mogłam się wypakować do szaf i szuflad, a puste walizki nie stały pod nogami.

Dwie sypialnie , salon z jadalnią , kuchnia i łazienka. Z salonu i jednej sypialni widok na zatokę z pozostałych widok na ulicę – już mniej ciekawy. Ponieważ znajdowaliśmy się w starej zabudowie więc i mieszkanie miało taki charakter. Naszym zdaniem dobry wybór.

 

Na drzwiach wejściowych do mieszkania właściciel umieścił wiele przydatnych informacji, w tym w jakie dni wywożone są jakiego rodzaju śmieci (woreczki trzeba było wynieść przed dom i umieścić na chodniku).

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Wieczorkiem idziemy jeszcze na rekonesans „górnej’ części miasteczka i na koniec kolacyjka w ulicznej knajpce.

 


Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 3 dni 2 godziny temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

wieczorny spacer super! 

a jak smakowało wam Kinnie? (mnie bardzo to podchodziło, choć nie kazdemu przypaduje ten specyficzny smak, ale fajnie studziło w upał) ;

a jedzonko w sosie: to może maltański królik? 

Piea

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 35 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Kinnie bardzo fajne, były opcje jeszcze bez cukru i jakaś trzecia (my bez cukru nie pijemy :D) i od razu z alkoholem, ale też nie piliśmy.

A w sosie były jakieś koreańskie dania, nie pamiętam już dokłdnie co, ale bardzo dobre Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 34 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Kurcze,  a ja w ogóle nie spróbowałam tego Kinnie będąc na Malcie, szkoda

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 35 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

podobno są dostępne w Carrefourze ( u nas nie widziałam, ale sklep jest cały czas w remoncie i może dlatego) i w Auchanie, bo generalnie polecam, ciekawy smak Biggrin trochę smakuje jak gazowany syrop na kaszel Wacko

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 13 godzin 59 minut temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Ja obstawiam,ze tam handlowano rybami.Przy samym porcie i otwarte przestrzenie,zeby zapach ryb nie przeszakadzal zybtnio.Ale to tylko moja spekulacja

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Strony

Wyszukaj w trip4cheap