--------------------

____________________

 

 

 



Kapryśna Malta 2023 -

473 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 20 minut 34 sekundy temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jaki ładny łuk skalny, ale miła niespodzianka 

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel, Papuas, fajnych przybrzeżnych formacji skalnych jest na naszej trasie więcej. Idziemy dalej brzegiem klifu, patrzcie i podziwiajcie. Kolejne zatoczki, okna skalne itp. Moim zdaniem widoki mega.

I widoczki, za plecami , w stronę naszej Marsascali.

 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Idziemy jeszcze kawałek dalej, ale od strony wody jest więcej roślinek, które zasłaniają widoki. Jednak rośliny same w sobie tworzą piekną scenerię.


 Do miasta wracamy skrótem, który  teraz z góry jest wyraźnie widoczny. Droga barddziej monotonna jednak z widoczkami na zatokę.

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 52 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...oglądnąłem i przeczytałem ; ) o wysepce słyszałem wiele dobrego i widzę że rzeczywiście jest COOL !!!

co do jazdy "po lewej stronie",to uwaqa dla tych ktorzy jeszcze nie próbowali tej sztuki ; ),A mianowicie. Najtrudniesze jest nie tyle obranie właściwego kierunku,strony po której należy jechać,czy zjadów "na rondzie". Wystarczy trzymać sie "kogoś z przodu" i będzie OK. Jednakże wyzwaniem jest...wyczucie lewej strony auta. W ruchu prawostronnym "po lewo",mamy..."nic". Natomiast przy kierownicy "po prawo" należy pamietać że kierowca ma (po lewo) jeszcze "dwa metry auta". I to właśnie sprawia kłopoty przy...zakretach "w lewo" ; ))

Ciekawe też że po przyzwyczajeniu się do ruchu lewostronnego (np.jeździmy tak przez lat kilka) jest sporym kłopotem z ruchem prawostronnym !!! Nawet jesli wcześniej poruszalismy się (długo !!!) po prawej stronie jezdni !!!

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Radek, idealnie , w punkt. Włalaśnie wyczucie lewej strony auta było wyzwaniem, w szczególności gdy ylo wąsko, a po lewej trochę zieleniny i kamienny murek. Nigdy nie było wiadomo czy jeszcze jakiś dodatkowy kamień się trafi. A lewe lusterko chyba ze trzy razy się złożyło, saamo Biggrin .

A ciekawie jeszcze będzie.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 20 minut 34 sekundy temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Faktycznie , sceneria przepiękna 

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 3 minuty 16 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

noooo   agawy kwitną   Good

papuas

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 22 godziny temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Postanawiamy przejść się wzdłuż zatoki bo to ciekawsze niż powrót tą samą ulicą. Na plaży przy zatoce św. Tomasza tylko kaczki, nie ma plażowiczów. Zaglądając w znaną nam uliczkę, z której przyszliśmy znajdujemy  Pastizzerię i kupujemy  małe przekąski z ciasta francuskiego wypełnione różnym nadzieniem . My wzięliśmy z groszkiem, serem i chyba kurczakiem. To lokalny specjał i całkiem fajna przekąska.

  


Pogoda fajna, dopiero po czternastej idziemy więc dalej choć nie do końca wiemy jak daleko zajdziemy.  Zaraz dalej kolejna plażyczka  skalno – piaskowa z zapleczem gastronomicznym, ale tylko pojedyncze osoby korzystają z uroków słońca, w wodzie nie ma nikogo.

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 5 dni 13 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Bardzo ladna fotka i piekny kontrast pomiedzy tymi klifami,a lazurowa woda

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 52 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...tak sobie myśle że "rejony śódziemnomorskie" wiosną to jednak "zimne są" ; )

tak w wodzie jak i na lądzie ; )))

...pewnie zaraz "mnie wyprostujesz" ale...jak nie ma trzydziestu stopni to jest zimno...nooo...może chłodno ; ))))

a "na poważnie" to fajnie że Malta to nie tylko.."starocie" ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap