--------------------

____________________

 

 

 



Paros Maj 2023, kolejna grecka, cykladzka perełka

69 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 1 dzień 40 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Była obecna stolica Paros , zatem czas na pokazanie dawnej stolicy tej wyspy Mail 1

Lefkes po grecku znaczy „biały”. I rzeczywiście, ta górska wioska na wyspie Paros jest prawie cała biała. Bielone wapnem elewacje domów to powszechna praktyka na Cykladach – miało to zapobiegać upałom oraz przeciwdziałać przenoszeniu się chorób.

  

                                                  

         Lefkes jest najwyżej położoną wioską na wyspie – 300 m n.p.m.. Była też pierwszą stolicą Paros. A jej najstarsze zabudowania pochodzą z X wieku.

                                                          

                            

Lefkes na tyle nam sie spodobało ,że byliśmy w nim dwa razy . To pełna wąskiech uliczek , niebieskich płotków, okiennic i pełna kwiatów doniczkowych hodowanych przez mieszkanców mieścina , która mimo sporej liczby odwiedzających zachowała swój autentyczny charakter.

                                                 

                                               

                                                

  Dużo jest też miejsc porośnietych bugenwilla , kościółków, schodów oraz uliczek , które przechodzą w place. Sun- 5  Domek

                                              

            Lefkes liczy około 500 mieszkańców. Wielu z nich to artyści lub rzemieślnicy – wieś słynie z artystycznego ducha.

                                                 

                          

               W wiosce działają restauracje, kawiarnie, sklepiki z pamiątkami i rzemiosłem, galerie sztuki. Tutaj jedna z kawiarni umiejscowiona pod drzewem 

                                  Ssun-coffee           Ssun-coffee

                                     

                                                    

        Kolejny Koci model na Paros  Katzen-smilies- 0002

        

                                                 

     Skubaniec wiedział ,że jest piekny , bo tak pozował do zdjęć Fotograf

CDN  Mail 1

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 59 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Stara stolica tez mega urokliwa. 

Alez ta kicia pięknie pozuje , modelka po prostu ha ha 

Faktycznie .. z tym bieleniem domów ma to sens jako ochrona przed  upalnym słońcem . Ale że chroni tez przed chorobami to nie wiedziałam

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 55 minut 35 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

biało - niebieskie, ukwiecone, urokliwe   super

papuas

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 1 dzień 40 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Czas najwyższy dalej pochodzić po Lefkes Plecak

                                

                                   Sun- 5         Sun- 5          Sun- 5

                                                             

                                  

                                                   

                                                Katzen-smilies- 0002             Katzen-smilies- 0002

               Katzen-smilies- 0002                

Lefkes liczy około 500 mieszkańców. Wielu z nich to artyści lub rzemieślnicy – wieś słynie z artystycznego ducha.

                                    

                                                    Ssun-coffee       Ssun-coffee

Główny plac na początku wioski jest położony na wzniesieniu, do tych bardziej ciasnych uliczek schodzi się w dół Girl witch

 Kościół Agia Triada z 1835 roku góruje nad wioską. Spod niego rozpościerają się wspaniałe widoki na Lefkes i okolicę. Tutaj widziany z góry blisko przystanku autobusowego , który bardzo mi się spodobał Girl pinkglassesf

Moja ulubiona roślinka ze względu na cudny zapach , szczególnie w nocy pachnie intensywnie Biggrin

Kolejne obrazki na ścianie Good

                                                

Dokarmianie musi być , nie ma głaskania za darmo Lol

                              

Wieczorem jeszcze kolacja w Piso Livadi i na tym kończymy nasz 9 dnioiwy pobyt na Wyspie Paros

Dziękuję za wszystkie komentarze i zainteresowanie , myślę ,że jeszcze wrócimy na tę wyspę , bo jest fajna sama w sobie , a do tego może być dobrą bazą wypadową do zwiedzania innych wysp Ssun-smilie water  030

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Bajka, dziękuję za podróz na piękną wyspę.  Faktycznie ma fajny klimacik. Może kiedyś ?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 59 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ależ te zwierzaki cię kochają ..

No trip no life

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 4 dni 16 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Dzisiaj te biale domki i wrecz cale biale miejscowosci to znak rozpoznawczy tego regionu swiata i niezly chwyt marketingowy.Ciekawe czy co rok musza je malowac na nowo czy maja tam tak czyste powietrze,ze elewacja zostaja biale na dluzszy okres czasu.Jka widac po twoich relacjach Grecja to nie tylko raj dla milosnikow morza i slonca,ale tez kotow.Dzieki za zabranie nas na kolejna grecka  wyspe

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 59 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Bajka , piękną perełke nam pokazałaś. Po raz pierwszy widziałam nie tylko tradycyjne białe ale i nietypowo różowe domki.

Bardzo chętnie bym sie wybrała na Paros, zauroczyła mnie wysepka

Dziękuję za relację 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap