--------------------

____________________

 

 

 



„Sokotra – zapomniany cud świata” z Poza Trasą (kwiecień 2022 r.)

74 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 1 godzina 18 minut temu
Rejestracja: 22 maj 2021

no wzruszyłem się, specjalnie dla mnie ptaki  Air kiss   bardzo podobne samce czarnotka rudoskrzydłego fotografowałem w pobliskiej przecież Etiopii, ale samic tak ubarwionych nie spotkałem    jaskinia - cóż ogromna, a słowo bardziej nam się kojarzy z ciasnymi korytarzami niż z taką wnęką  ale widoki z tym co wisi i wystaje bardzo malownicze     foto kraba całkiem udane  sam kilka razy usiłowałem kraba sfocić, ale finalnie mam jedynie zdjęcia z taką dziurką w piasku   Biggrin

papuas

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 19 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Obóz na plaży super, fale usypiają i budzą rano.

Ależ piękny ten sęp egipski.

Czy czułaś się już lepiej ?

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 2 godziny temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Doczytałam po urlopie. Niesamowita przyroda, którą pewnie każdy z nas marzy zobaczyć. Ale jak piszesz wycieczka nie dla wszystkich, warunki spartańskie, chyba bardziej niż na wycieczkach i kempingach w czasach PRL. Czekam na ciąg dalszy, towarzyszę wyprawie z wielkim zaciekawieniem.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 10 godzin 6 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Mabro, widok z jaskini na zewnatrz faktycznie prześwietny! ; a i ten krabik tez Ci się pięknie udał , wcale nie jest to kiepska ta fotka; a sęp egipski- jak na sępa - no niezwykle urodziwy:)) 

no fakt, ta wyspa dzięki temu, że nie ma bazy hotelowej  jest pozbawiona turystyki masowej - i wciąz pozostaje taka jeszcze  dziewicza i nieskalana...., ale warunki faktycznie nieco spartańskie, tak jak napisała Asia, nie dla każdego....  (Asia, apropo Witaj powrócona! i jak Ci tam było na tym Cyprze?. bo że fajnie to już wiem)) ale coś więcej...?)

Piea

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 4 minuty 2 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dziękuję wszystkim czytającym i komentującym relację za miłe wpisy Give rose

Nel, pytałaś o moje zdrowie - otóż objawy przeziębienia szybko ustąpiły ale osłabienie z każdym dniem niestety rosło Cray 2

Papuas, zdjęć samych dziurek w piasku albo samego piasku też miałam dużo - te kraby to straszne spryciarze są Dash 2

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 4 minuty 2 sekundy temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dzień 4

Noc była bardzo ciepła a w namiocie było duszno więc nie mogłam usnąć. Wpadłam jednak na pomysł by odwrócić materac tak by głowę mieć przy wejściu do namiotu a nogi w głębi dzięki czemu docierało do mnie nieco chłodniejsze powietrze od Oceanu. Wreszcie usnęłam i spałam tak dobrze, że przegapiłam wschód słońca Dash 2 Kiedy wybrałam się na krótki, poranny spacer słońce wznosiło się już nad horyzontem.

Program na ten dzień przewidywał jako pierwsze (oczywiście po śniadaniu) rozległe wydmy Hayf i Zahek, leżące na wschód od plaży Aomak. Usypane są one z białego, drobnego piasku i ciągną się aż do brzegu Oceanu Indyjskiego. Mieliśmy tu trochę czasu na spacer i fotki ale pora nie była zbyt dobra do fotografowania więc zdjęcia nie oddają w pełni uroku i ogromu tego miejsca. Ponoć najpiękniejsze foty wychodzą tu o zachodzie słońca kiedy piasek przybiera złoty kolor a cienie podkreślają kształty wydm. Niektórzy nawet nocują tutaj by obserwować spektakularny wschód i zachód słońca.

Docelowo tego dnia mieliśmy dotrzeć do laguny Detwah, położonej na północno-zachodnim wybrzeżu. Jednak zanim tam dojechaliśmy czekało na nas po drodze sporo ciekawych miejsc Crazy

Kilka widoków z przejazdu przez równinę.

Przystanek na wymianę koła.

Przy okazji popatrzcie na stroje naszych kierowców - większość mężczyzn na Sokotrze owija tułów długim kawałkiem materiału. To tradycyjny strój o nazwie futa. Tylko nieliczni mężczyźni na wyspie chodzą w spodniach.

Jadąc wzdłuż północnego wybrzeża wyspy dotarliśmy do „militarnej” atrakcji Sokotry, chętnie odwiedzanej przez turystów. Są nimi stare i zardzewiałe, radzieckie czołgi T-34 ustawione lufami w kierunku Oceanu. Jest to pozostałość po obecności wojsk ZSRR na wyspie w latach 80-tych ubiegłego wieku. Nie chcę się tu teraz rozpisywać o złożonej historii Jemenu ale przed zjednoczeniem państwa w 1990 roku Jemeńska Republika Ludowo-Demokratyczna, jako jedyny arabski kraj komunistyczny na świecie, współpracowała z blokiem wschodnim a szczególnie z ZSRR i stąd te czołgi. Można je spotkać również w innej części wyspy, w pobliżu miasta Qalansiya. Dzisiaj służą kozom jako schronienie przed palącym słońcem a turystom jako tło do fotek Wacko

Przepiękny kolor wody w pobliżu czołgów i niewielka osada Shok

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 6 godzin 19 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

No proszę jaka dziwna atrakcja.. radzieckie czołgi z czasów komuny  ha ha 

Poranny spacer wybrzeżem super, piękne ujęcie tego białego kraba

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 10 godzin 6 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Mabro, no te wydmy super! uwielbiam takie piachy... pustynie mają w sobie jakąś magię...., nawet jak są tylko małym fragmentem wybrzeża (a i ten krabik uroczy, zawsze podziwiam za refleks fotografujących kraby zapi...ące po plaży; te cholery są tak szybkie, że tylko mały ruch obiektywem, i juz go nie ma! )))

No ten komunistyczny kraj muzułmański  to dla mnie szok! nie wiedziałam....., a zardzewiałe zelastwo.... , no ja akurat nie gustuję w takich "atrakcjach" ;są takie rózne miejsca na świecie, że z pozostawionych zardzewiałych róznych typów pojazdów robi sie atrakcje! (statki, lokomotywy, autobusy, itd.... ) ja nie widzę niczego "malowniczego" w takich obiektach; dla mnie one szpecą tylko krajobraz ! (powinni to usunąć))))

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 2 godziny temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Wydmy tak jak pustynia są niesamowite. Piękne zdjęcie pamiątkowe masz na wydmie.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 dzień 18 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Wydmy wygladaja bardziej juz jak pustynia.Pieknie tam,ale widac nawet na fotkach,ze upal mocny

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Strony

Wyszukaj w trip4cheap