--------------------

____________________

 

 

 



REJS KARAIBY 2013 - COSTA LUMINOSA

88 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Kolejny dzień - kolejne Bahamy. Tym razem prywatna wyspa nazywana PRINCESS CAYS.
Do brzegu dopływamy małymi łódeczkami, statek cumuje na kotwicy. Nie ma tutaj pirsu.

Wyspa jest w zasadzie jednym wielkim prywatnym resortem. Mamy szczęście, gdyż tutaj cumuje tylko nasz statek, więc chciałoby się powiedzieć jesteśmy sami....

No może poza tymi 2500 turystami z naszej łajby Biggrin

Piękne malownicze domki sprawiają niesamowitą radość dla oka...
W domkach znajduje się łóżko i mały stoliczek - czyli lux w wersji mini mini. Nie wiem co z łazienką - bo takowej przez szybke nie widziałam.
Po wejściu do wody można dopłynąć do rafy koralowej. Rybki, małe formacje skalne, ABC warto zabrać.

Leżaczki bezpłatne, wszelkie sporty wodne płatne.

Pamiętam jedynie cenę za kolorowe rowery wodne: 30 min/ 30$  - szaleństwo, ale to są Bahamy.

My robimy sobie tylko foty - pływanie darujemy.

Spędzamy tu łącznie 5 godz.

A zatem kilka zdjęć:

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

Żelek
Obrazek użytkownika Żelek
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Super te kolorowe domki nad brzegiem .....Yes 3

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

hehehe.....a te domki to takie altanki działkowe na bogato, a zamiast widoku na grządki z marchewką, pietruszką i bratkami, widok na biały piach i lazurowe morze ROFL Preved 

marylka80
Obrazek użytkownika marylka80
Offline
Ostatnio: 2 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 22 sty 2014

Jeaaa! Jestem i ja Biggrin Chyba nigdy nie bede pierwsza Cray 2

Hmmm...organizowaliscie sobie sami te wycieczki w glab ladu mowisz...fajnie...a nie bylo z tym problemu? Wysiadalsie tak sobie z promu i co? Bo ja np nie wsiade na skuter, a juz na pewno nie jak trzeba lewa strona jezdzic...jak ten czas tam zorganizowac? zeby nogi do dupki nie weszly oczywiscie Biggrin

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Marylka po zejściu z pokładu kierujesz się do wyjścia z portu a tam zostajesz "zaatakowana" i oblepiona przez lokalesów, którzy próbują sprzedać wszystko co się da, od fakultetów, pamiatki i co nie tylko.

Nasza zasada była jedna: im dalej odchodzisz od głównego wejścia tym jest ich mniej i jest taniej. Targowanie wszędzie wchodzi w grę, więc tu też trzeba opracować własną taktykę, np. na marudzącą żonę, albo na krzyczącego męża Biggrin jak kto woli Biggrin

My lubimy niezależne wycieczki, stąd w Nassau wzieliśmy swój skuterek. Były oczywiście opcje auta, albo busika z kierowcą, tylko wtedy musisz się liczyć ze zdaniem pozostałych współtowarzyszy podróży, a rzadko zdarza sie mieć identyczny punkt widzenia i plan działań. Dlatego też pisałam na wstępnie, że na statek warto popłynąć ekipą.

Ruch lewostronny - fajna przygoda, kupa śmiechu, a lokalesi przyzwyczajeni do turystów z USA więc biorą poprawkę na drogowe sieroty.

Co do organizacji czasu - warto wcześniej przygotować sobie chociaż zarys tego co chiałabyś zobaczyć. Na statku są materiały o każdym z miejsc, ale ja lubię sobie oblukać sobie jeszcze wszystko z domu, stąd wiedziałam mniej więcej gdzie w danym miejscu chcę pojechać.

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

marylka80
Obrazek użytkownika marylka80
Offline
Ostatnio: 2 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 22 sty 2014

No wlasnie o to mi chodzilo Biggrin czyli jest w czym wybierac Biggrin czekam zatem na dalszy ciag opowiesci Biggrin

kasiakrotoszyn
Obrazek użytkownika kasiakrotoszyn
Offline
Ostatnio: 4 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 wrz 2013

Jako że kolejnym punktem programu jest Jamajka czeka Nas dłuuuga droga, a co za tym idzie kolejny dzień - to dzień na morzu.

Na pytanie jak spędzić czas na morzu odpowiadam - jak kto ma ochotę.

Grupa animacyjna oferuje szereg aktywności.

Ja prawie każdy dzień zaczynałam od ćwiczeń - joga albo pilates, w trakcie dnia była też zumba. Ale nic na siłe - można było poleżeć i posmażyć na słonku na górnych pokładach, książeczka i błogie lenistwo Biggrin

Poniżej umieszczam odległości pomiędzy poszczególnymi krajami, odległości oczywiście podano w milach morskich i kilka ujęć górnych leniwych pokładów Biggrin

"JEŚLI POTRAFISZ COŚ WYMARZYĆ,
POTRAFISZ TAKŻE TO OSIĄGNĄĆ..."
Walt Disney

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Moje ulubione kolorowe 3 kołowe rowerki  wodne ! Yahoo  strasznie mi się podobały, codziennie na nich śmigaliśmy w Barcelo Colonial w Mexico, tam były za free  Yahoo 

Kasiu super widoczki i już się mojej ukochanej Jamajki nie mogę doczekać Yah man !

MOHEROWY BERECIK.
Obrazek użytkownika MOHEROWY BERECIK.
Offline
Ostatnio: 7 lat 5 dni temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ja też się załapałam..na pierwszą stronę Dance 4

edit. pierwsza na 2 stronie Man in love

E w e l i n a EM
Obrazek użytkownika E w e l i n a EM
Offline
Ostatnio: 5 lat 11 miesięcy temu
Rejestracja: 08 paź 2013

A gdzie te tłumy statkowe?

Pozdrawiam wakacyjnie,
Ewelina z EM

Strony

Wyszukaj w trip4cheap