--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33603 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 3 dni 9 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

fragola :

Piea teraz wyruszać to rzeczywiście trudno. Wiele kierunków jest po prostu niedostępnych, a w Polsce pogoda ohydna. Warto było wyrwać się w sierpniu- wrześniu.

Fragola, zgadza się! tylko, że dla mnie w sierpniu i we wrześniu - na południu Europy jest za gorąco! tam w zasadzie wszędzie jest ponad 30C! , a ja nie lubię az takich upałów!, owszem , bardzo lubię słoneczko i ciepełko, ale takie przyjemniutkie 23-27C! - wtedy wszystko mnie cieszy i raduje! Preved i sprawia prawdziwą przyjemność! , a jak zaczynam już szukać : cienia,  klimatyzacji i coraz zimniejszych napojów, to wtedy dla mnie całą przyjeność trzeba już podzielic przez 2!  Unknw , no tak mam.... Biggrin

(Poza tym, mam obawy, że te wszystkie "letnie wypady", spowodowały , że mamy teraz to co mamy....  Shok , a jak czytam co ma sie dziać w lutym/marcu 2021!- to aż mnie ciarki przechodzą.... czuję, że drogo zapłacimy za tą beztroskę.... i długo nigdzie nie pojedziemy bezpiecznie....! nie mogliśmy sie powstrzymac jeszcze przez 2/3 miesiące więcej, to teraz nas udupią na kolejny rok!  Shok

Piea

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 3 dni 9 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

co do zdjęć... podzielam zdanie Nel; jedno z drugim można przyjemnie połączyć, i choć Pani Szymborska to mądra i miła kobieta była, to jednak uważam, że posiadanie slajdów (zdjęć) wcale nie wyklucza wspomnień... mało tego!- z wiekiem nawet te fotki nieco ( a nawet całkiem sporo) pomagają..., bo stary łeb zaczyna zapominać pewne szczegóły Biggrin

Fragola, dzieki za piosenkę... ależ piekne jesienne klimaciki!  Leaf-smiley

Piea

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 3 dni 9 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Nel, dzięki za Kiermusy! Ssun-Flower4You pojechałabym tam z prawdziwą przyjemnością, i pewnie jeszcze pojadę! 

(A wiesz, że tam nie dotarłam? - mieliśmy nawet bliski  plan na Kiermusy będąc rzut beretem stamtąd w Tykocinie!, ale plan nam sie nieco rozjechał... za długo łazilismy po Tykocinie i stanowczo za długo siedzieliśmy potem w jakiejś knajpie! , więc zrezygnowalismy i pognaliśmy w docelowe miejsce na nocleg (Białowieża!), a w drodze powrotnej, znów cos innego wleciało...? i tak odkładamy te Kiermusy.... , ale kiedys jeszcze tam zawitam! Preved

Dzięki, to strzał w dziesiątkę!, Good  tylko trzeba poczekać na bardziej sprzyjające czasy.... 

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Piea :

co do zdjęć... podzielam zdanie Nel; jedno z drugim można przyjemnie połączyć, i choć Pani Szymborska to mądra i miła kobieta była, to jednak uważam, że posiadanie slajdów (zdjęć) wcale nie wyklucza wspomnień... mało tego!- z wiekiem nawet te fotki nieco ( a nawet całkiem sporo) pomagają..., bo stary łeb zaczyna zapominać pewne szczegóły Biggrin  Leaf-smiley

Ależ to prawda, dlatego ja zdjęcia robię z myślą o emeryturze przede wszystkim. One obecnie nie mają aż takich walorów jak dawniej, bo wiele ujęć jest po prostu zwykłych, dostępnych po jednym kliknięciu w internecie.

Dla mnie zdjęcia z podróży sa drugorzędne, a może i trzeciorzędne obecnie. Najważniejsze są doświadczenia, przeżycia, to, co zjem ciekawego, czego się nauczę nowego.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 3 dni 9 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

no Ba! Fragola, Ty mówisz o całej esencji podrózy! - toż to wiadomo, że to co zobaczymy, doświadczymy, poczujemy, zjemy, kogo tam poznamy.... itd...- to ąa absolutnie najważniejsze aspekty podrózowania w ogóle! (w końcu chyba po to się w ogóle dokądkolwiek wyjeżdża?) ; zdjęcia są tylko ważnym/ bądź mniej ważnym dodatkiem! ( nie mówię tu o osobach, które mają profesjonalne zapędy do sztuki fotografowania i dla nich celem głównym jest: wyjazd w duchu Foto! , bo takich tez znam! i rozumiem ich pasję!) ; ja należę do tych, którzy bardzo lubią cykac fotki, ale aparat nie jest najważniejszy na wyjeździe..., byłabym w stanie wyjechać gdzieś nawet bez niego Biggrin , tylko szkoda by było zapomnieć gdzie się było na stare lata Girl wacko , no ale jak pod względem zdjęć jestem zwykłą amatorką! nie mam ani umiejętności ich fachowego robienia ani tym bardziej odpowiedniego sprzęrtu! ot, pstrykam sobie takie zwykłe podróżnicze pstrykacze... , ale od razu mówię: znam osoby dla których aparat fotograficzny na wyjeździe jest najważniejszy i bez niego nigdzie się nie ruszą! ( mnie się kiedys zdarzyło zapomnieć zabrac aparatu z hotelu, hi..hi... - byliśmy na pobycie w tureckim Oludeniz i popłynęliśmy sobie ( z Fethiye) na 1-dniową wycieczkę na Rodos! i... nie mamy stamtąd ani jednej fotki  Girl haha  , bo nasz  aparat został na hotelowym stoliku... , ; no zdarza się! i tragedii nie było i nie ma! ) Biggrin - taki to ze mnie fotograf!   Blum

Pozdrowionka! 

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Pewnie, że rozumiem zapędy fotograficzne wielu, ale ja mimo, że te zdjęcia jeszcze robię to są drugo-, trzeciorzędne zatem prośba znajomych, którzy wiedzą o wyjezdzie: pokaż zdjęcia wydaje mi się coraz bardziej dziwna. Mam na takie sytuacje parę zdjęć i filmików w telefonie. Prawie 9 lat temu byłam w Machu Picchu. Zdjęcia mam stamtąd obłędnie piękne, ale nie mam żadnego z mną. Po powrocie uznałam to za niedociagnięcie, pretekst do pojechania tam kolejny raz.  Nadal chciałabym tam pojechać kolejny raz. I ...zero zdjęć.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 5 godzin 42 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...teorię S.Freud,a o "irlandczykach i psychoanalizie" można śmiało rozszerzyć na..."wyspiarską pogodę" ; )

takie klimaty towarzyszyły nam na spacerku !!!

...siemanko poobiednie Wszystkim !!! : )

p.s. Dana_N "miej oko" na morskich wędkarzy !!! ; ))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 5 godzin 42 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...aaa, jeszcze "dwie sprawy"

poproszę o wpis na odliczankę:

208 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Muritiusie


z tej okazji Basia przygotowała "buraczane carpaccio" ; )

to i tyle,nocki dobrej Wszystkim : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 22 godziny 52 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 19 października 2020

PONIEDZIAŁEK

znak zodiaku: WAGA

Imieniny obchodzą:

PiotrZiemowit

„Październik ciepły, będzie luty skrzepły”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 285 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 NOWOŚĆ !- Radek- 207 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Muritiusie  

Mrówka - 89 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

 Bajka - 69 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń

 OKAZJONALNY grupy świat marzeń - Grupy w NK

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 22 godziny 52 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

jak poniedziałkowe humorki u was ? jak by co, to głównie od nas zależy jaki będzie ten dzień - vide fotka przewodnia na odliczance Biggrin

Przed nam całkiem fajny pogodowo tydzien, bo ma być stopniowo coraz cieplej i co ważne - słonecznie Sun bespectacled W czwartek temperatura ma nawet usrosnąć do  blisko 20C . Dobrze bo, witaminy D w naturze przecież wszyscy mega potrzebujemy 

Radek, ale piękna podróż przed tobą Sun-smilie water  001 .... zastrzeliłeś nas he he . To opowiadaj, jakie plany  ? Super ! trzeba mieć przed sobą wizje , marzenia. Trzymam kciuki,aby wszystko pieknie wam wyszło 

 NOWOŚĆ !- Radek- 207 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Muritiusie  

Carpacio wygląda bardzo,bardzo apetycznie, winko też Sun- 56 no, ale macie co celebrować , takie super plany ! Poprosze o przepis ok ? A z  łąką to jestem w głebokim szoku, czy zdjęcie nie jest z wiosny ?  bo maki w drugiej połowie pażdziernika jakos mi zupełnie nie pasują

Asia, czy chodzisz na jakąś rehabilitacje z tym palcem, ćwiczenia ? bo twój ulubiony pilates  chyba odpada ?

Basia, urodzinowy tort zjedzony ? zostało tylko wspomnienie ? za rok okrągłe urodziny Crazy

Ok, jakie by wam tu zagadki zapodać ? coś mam 

1/ Portugalia, 2 pieski, wyspy

2/ Mexico, półwysep, turystyka

3/morze śródlądowe, Europa, klimat umiarkowany  

Słonecznego poniedziałku wszystkim życzę Ssun-Flower4You

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap