--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33609 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 11 minut 5 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...taaa, w Irlandii jest zielono ale teraz..."zielono nie jest" ; )

wprowadzono trzeci stopień "zamknięcia" a niewiele brakowało aby został wprowadzony...piąty !!!!!

...czyli całkowite "zablokowanie wyspy",zadecydowały względy ekonomiczne,minowicie strach iż przy "piątce" gospodarka wyspy wyłoży się całkowicie

rząd republiki wypłaca spore kwoty dla "socjalnych",znaczy zatrudnionych a nie pracujacych z powodu pandemii...

są to kwoty 206,300 i 350 EURO (tygodniowo) w zależności od zarobków przed "zamknięciem miejsca pracy"

...tak...nie za "zielono" więc na wyspie...

siemanko czwartkowe Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 1 dzień 12 godzin temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Hej Nelciu możesz mnie jutro wrzucić na odliczanke sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka. Od jutra 79 dni.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 15 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ha ha , nie wiedziałam że to takie całuśne zwierzaki Wacko

Jutro z radością wrzucę tego sylwka na odliczankę. A jak z knuciem Grecji ? 

No trip no life

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 1 dzień 12 godzin temu
Rejestracja: 26 lis 2014

No właściwe jesteśmy zdecydowani na naxos ale jako baza wypadowa na dalsze Amorgos, które jest Naszym wielkim greckim marzeniem już od trzech lat 

W razie czego przebukujemy jak w tym roku na wrzesień, aczkolwiek chciałbym zobaczyć tę wyspę w ukwieconej majowej wersji, no ale jak sama wiesz, czasem nie mamy wpływu.... 

Jak już kupimy bilety lotnicze na naxos to dam znać, myślę, że na dniach. 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 15 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 9 października 2020

PIĄTEK

znak zodiaku: WAGA

Imieniny obchodzą:

ArnoldDionizy

„Gdy październik z wodami, grudzień z wiatrami”

 

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 295 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 99 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

NOWOŚĆ ! Bajka - 79 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń

Alamed - 8 dni - Bieszczady jesienią   

 Achernar- 2 dni - wyjazd do Białowieży   Noclegi Białowieża – Noclegi, pensjonaty, tanie pokoje na skraju Puszczy  Białowieskiej

 

Naklejki dla rękodzieła/ nalepki/ Miłego dnia/ turkus NN07 - Manzuko

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 15 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

halo, halo dziś jest...piąteczek,  więc weekend tupie do nas już coraz głośniej Preved

Dziś dzień pisania listów.. piszecie jeszcze ? 

Bajka, fajny pomysl na Sylwka ROFL Szczególnie dla pieska, który uniknie miejskich odgłosów sylwestrowych. Wiadomo petardy, fajerwerki to koszmar dla zwierzaków. Czy alpaki nie boją sie piesków i wzajemnie ? No i trzymam kciuki za nowe bileciki na Naxos, też mnie na fotkach wyspa zauroczyła i byłam bliska zakupu , potem jednak był nowy plan na Kos a potem i tak wszystko szlak trafił . Mam nadzieję,że uda ci sie dotrzec tam wiosną , tak jak sobie planujesz 

NOWOŚĆ ! Bajka - 79 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń

Andrew, dzieki za pozdrowienia z daleka i my cie pozdrawiamy.  Pokaż nam jak wygląda jesień w Dolnej Saksonii . W ogóle bys nam coś wiecej poopowiadał i pokazał , bo to mało u nas znana część Niemiec. A czy jest u nas kolorowo ? tak, jesienne barwy już w pełni Leaf-smiley  może w weekend jeśli będzie słońce ,polatam z aparatem po ogródku i zrobię jakies jesienne fotki 

Radek niedobre newsy z Irlandii.. a powiedz czy ilość zakażonych bardzo rosnie ? ale chyba tak olbrzymich skoków jak u nas to chyba juz nigdzie w Europie nie ma Bad Co oznacza ta całkowita blokada ? nikt nie może wjechac ani wyjechać ? 

Megi , śnieg ? już ? to piękne  masz widoki z okna, tylko nieco mrożne .. brr. I co z weselem , wybieracie sie ? a prezent kupiony ? 

A propos pisania postów na telefonie . Ja wczoraj po raz pierwszy pisałam i bez problemu . Te osoby , którym posty nie wchodza , napiszcie pls z jakiego typu fona to robicie i co wam dokładnie wyskakuje , jaki komunikat ? 

Nikt zagadki wczoraj nie wrzucił Sad to coś dziś ode mnie - tematyka górska

1/ szczyt , Beskid Zywiecki, baba

2/ Paramount  Pictures, szczyt ,Andy

3/ Małysz, skocznia, miasto

Rozmowa przy kawie (1) - strona 1174 - Inne rozmowy - Forum Opiekunek osób  starszych - OpiekunkaRadzi.pl

No trip no life

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 1 dzień 12 godzin temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Nelciu, nela nasza psina nigdy nie miała kontaktu z akurat alpakami ale ma często z owcami kozami, osolki koniki bo blisko nas jest takie fajne miejsce osada rybacka sereczyn i kontakt był ok one ciekawe jej a ona ich było nawet nosek w nosek więc myślę że będzie ok, a na instagramie tych Państwa od alpak noclegu widać że państwo mają świra na punkcie tych swoich alpak takiego pozytywnego i że bardzo w nich zakochani,że traktują te trzy alpaki tak jak my naszą nele - jak członka rodziny a nie "tylko zwierzę" jest też filmik z ich psem i alpakami i pies zaczyna na nie szczekać i zaczyna się zabawa on goni je, potem jakby one jego, więc myślę że może być WESOŁO Lol 2

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nr. 1 Babia Góra,

Nr 3 – Wisła

Zdziwiła mnie, że Babia Góra ma też inną nazwę. Poniżej cytuję znalezione w internecie.

1)           Babia Góra zwana GórąDiabła. Teraz już nikt tak nie mówi, obowiązuje nazwa Diablak, stara wersja chyba nazbyt gorliwie odpychała potencjalnych wędrowców. Powinniście mieć świadomość, iż czarcia nazwa nie wzięła się z gruszki, wszak dawno, dawno temu, grasował na Babiej Górze taki jeden z ogonem i rogami. A było to tak: Wracający z Orawy zbójnik postanowił odsapnąć na szczycie Babiej Góry. Wtem podchodzi Diabeł i proponuje zbójnikowi interes: jak podpisze cyrograf, będzie wiódł dostatnie życie. Chłop przystaje, ale nakazuje czortowi zbudować na szczycie wielki zamek z kamieni. Śpieszy się Diablisko, znosi kamienie, bo wie, że ma czas do świtu. Ale zbójnik nie był w ciemię bity, gdy widział, że budowa dobiega końca, zaczął marudzić i wymyślać coraz to nowe problemy: a to za niska wieża, a to za dużo okien, a to rów za płytki. Diabeł uwijał się jak w ukropie i już miał ustawiać ostatni kamień, kiedy zapiał kur z Zawoi. Z wściekłości machnął ogonem i zburzył zamek, który przygniótł zbójnika. Do dziś czasami słychać, jak pomiędzy skałami zbryka zbójnicka ciupaga.

Nazwa całego masywu też ma wbrew pozorom diabelski posmak. Otóż regularnie odbywały (odbywają?) się tu sabaty czarownic, niegdyś nazywanych „babami”. Takie straszne rzeczy dzieją się na Babiej Górze…

2)           Pochodzenie nazwy Babia Góra tłumaczą liczne legendy ludowe. Jedna z nich mówi, że jest to kupa kamieni wysypanych przed chałupą przez babę – olbrzymkę, według innej to kochanka zbójnika, która skamieniała z żalu widząc, jak niosą jej zabitego ukochanego. Według innych legend nazwa góry pochodzi od tego, że w jaskiniach pod tą górą zbujnicy ukrywali swoje branki. Nazwa może też mieć powiązanie z niektórymi znaczeniami słowa baba (rodzaj ciasta lub kamienny posąg kultowy)

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 15 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Asia, brawissimo Good dwa strzały i idealnie trafione . O tej drugiej nazwie Babiej Góry też nie słyszałam..ciekawe są te dawne podania i legendy . Szlak na tą górę na was już czeka .. Plecak Może tam na samym szczycie odkryjesz z Basią jaka jest prawda..A tak apropos gór, to jak twoja noga ? doszła juz do siebie ?

Babia Góra - Diablak | szlaki, dojazd, atrakcje - Blog - Jack Wolfskin 

A co zagadką numer 2 ? ktoś coś ? Biggrin

No trip no life

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 1 dzień 5 godzin temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Próbuję pisać na telefonie 

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Strony

Wyszukaj w trip4cheap