--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33606 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 12 godzin 54 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Ala, a nie wybierasz się do Świeradowa? My będziemy w Czerniawie , ale Świeradów i górki okoliczne też mamy w planie.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Nel :

Fragola, jaki to chłodnik bułgarski ? jak go robisz ? ja też bardzo lubie chłodniki..

Taki z ogórkami, czosnkiem i orzechami. Oni dodają jakieś zielska typu czubrica, ale ja lubię dużo koperku i daję jeszcze rzodkiewkę. W każdym chłodniku bardzo ważna jest baza. Ja najbardziej lubie kefir mocno kwaskowaty. Mimo, że juz trudno o botwinę, kupuję buraki i mam w lodówce, żeby móc szybko zrobić chłodnik. Szkoda, że tak trudno o to latem w knajpach (na Orlenie jest z pudełka ze sklepu- okropny, słodki ulepek;). W krajach bałtyckich jest w menu każdej bez wyjątku, a oni nie mają tak ciepłego lata. Czy ten z buraczków czy bułgarski mają być gęste od warzyw. Jak dodamy ugotowane jajko to jest naprawdę pożywny obiad w upały.

Obkupiłam sie w Estonii w twarde sery dojrzewające, które starczą mi do wiosny (a propos polecam- w Estonii są znakomite sery) nie wiedząc, że pojade do Włoch. Ale tam z kolei kupię pecorino.W ludziach zakodował sie strach przed Włochami, a ja mam większe obawy czy nam Polakom da się wjechać, gdyż to u nas liczba zachorowań rośnie. Przemyśl, w którym byłam tydzień temu znalazł sie w żółtej strefie. Litwa jest zaniepokojona wzrostem zachorowań w Polsce i gdybym nie pojechała 3 tygodnie temu to teraz byłoby stresująco. Trzymajcie kciuki za wyjazd. Wie tylko najbliższa rodzina (3 osoby), no i Wy.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 12 godzin 54 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Fragola, życzę udanego i zdrowego urlopu!

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 5 godzin 56 minut temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Fragola, też Ci życzę udanego wyjazdu Smile

Czytałam na FB, ktoś własnie wrócił z Włoch,napisał, że Włosi przestrzegają zasad higeny mają to już w nawyku Smile

A u nas ? jeszcze się nie nauczyliśmy, ludzie nie umieją dezynfekować rąk ( stykam się z tym na co dzień w mojej pracy ),a tyle sie o tym mówi,

maseczki są problemem do noszenia w miejscach publicznych.

Polacy to taki naród, który lubi się przeciw wstawiać NAKAZOM i teraz przez wakacje zaczyna to owocować.

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Już weekendzik Yahoo

Wyjeżdzającym życzę udanego odpoczynku.

Tarator czyli bułgarski chłodnik faktycznie smaczny. 

Kawka jak zawsze z rana wspaniale podana. Good

Skoro dzisiaj dzień piwa to otworzyłem sobie Heinekena bez %. Smaczny, chłodny... Alko 2

Do tego ugrilluje (na elektrycznym) karkóweczkę i będzie ok. Ssun Barbecue 1

Miłego dnia

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Nawet do głowy mi nie przychodziło w czerwcu, aby jechać gdzieś poza Polskę, ale kiedy zobaczyłam  kompletną beztroskę w Polsce stwierdziłam, że prawdopodobieństwo zakażenia takie samo (lub niższe) na wyjezdzie.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 14 godzin 55 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

08. 08.2020 SOBOTA 

Good-morning

  Znak zodiaku: lewlew  

Imieniny obchodzą:

EmilianMiron 

  Przysłowia:

„Gdy z początku sierpień częste grzmoty miewa, tedy też do końca takąż nutkę śpiewa”

DZIEŃ PSZCZÓŁ

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 14 godzin 55 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 357 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 160 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Cienkibolek -104 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 97 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 32 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Mrówka - 13 dni - księżycowy krajobraz na Lanzarote 

 Mrówka - 6 dni - ścieżki rowerowe w Beskidzie Niskim

Fragola  - TO JUŻ DZIŚ ! wyjazd nad jeziora do północnych Włoch Jezioro Garda: Najlepsze oferty Udanego wypoczynku 

MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM ŻYCZĘ Smile

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 14 godzin 55 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

sobota więc ........ hura weekendujemy Yahoo

Dziś kolejny upalny dzień. W Wie ma być żar , aż 32 C . Jak wy sobie dajecie sobie radę z takimi wysokimi temperaturami ? macie swoje sposoby ?

Żar jest zresztą  nie tylko u nas, wczoraj w Londynie było 34 C , Hiszpania /Portugalia jeszcze bliżej 40 C. Radek,Perejra  czy upały dotarły i do was ? 

Fragola, dziś wyjazd , skaczesz do góry z radości ? Super udanej podróży , odpoczywaj i korzystaj z wakacji Preved Idealnie zdążyłas pojechać na Łotwę,do Estonii etc, te kraje niestety wprowadzają nam kwarantanne Sad Widziałam na wątku Radka o Irlandii,że ciekawi cię Kornwalia i wyspa Jersey.. byłam w obu miejscach ,są moje relacje , poczytaj sobie jak wrócisz

Piea, brawo, wszystkie 3 zagadki idealnie rozkminione: guacamole, paella, bigos Good Skoro dziś taki gorąc to zapraszam cię na lody dla ochłody.

Jak zrobić domowe lody? - Inspirowane Smakiem

Dana, Asia, Megi, dziewczyny jeszcze raz wam machamy i pozdrawiamy. Dajcie znać co u was..

Darek, zgadza , zimne piwo na upał jest całkiem całkiem ok Alko 2 oczywiście pod warunkiem,że nie jest to kilka piw he he , bo wtedy świat sie kręci Wacko

Zapraszam na następne zgaduj zgadule , dziś "na mokro " 

1/ wino, owoce, lód

2/kawa, whiskey, bita śmietana

3/ mięta, rum, limonka

Fantastycznego weekendu wszystkim życzę Ssun-Flower4You

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 7 godzin 24 minuty temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Rodzice są już na miejscu, trafili wczoraj na piękny wieczór, kiedy zrobili sobie spacer po okolicy. Jak ja byłam dzieckiem, to bardzo często spędzaliśmy czas w Czerniawie (teraz wchłonięta przez właśnie Świeradów), najczęściej z dziadkami, bo babcia pracowała jako lekarz w jednym z sanatoriów. Mama też czasem tam bywała, tata znacznie rzadziej, ale te okolice są im znane. Jednak ktokolwiek z nas był tam ostatni raz jakieś ... 12 lat temu lub więcej, więc mam nadzieję, że wybór miejsca był udany koniec końców Biggrin

Strony

Wyszukaj w trip4cheap