--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33613 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Dana jest ryzyko że wystąpią utrudnienia ale z drugiej strony czasami świadomie ponosimy ryzyko bo warto.

Udanej i bezproblemowej wycieczki.

Miłego dnia

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 1 min 58 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Dana, Norwegia Good - Jesssuzsie, jak ja Ci zazdroszczę! ( to jeden z naszych najlepszych wyjazdów! , choć nasza  wycieczka była nieco inna, ale podobna!) ; 

co do rozsądku? - no cóż.... każdy ma swój własny! - a cały ten cyrk /paradoks sytuacji polega na tym, że w marcu/kwietniu - jak zachorowań było w sumie niewiele ( w porównaniu z tym, co mamy teraz) - wszyscy dyscyplinarnie siedzieliśmy grzecznie w domach, wszystko było pozamykane, miasta wyludnione.... a media nadawały koronawirusowe newsy 24h/na dobę!; teraz... jak zachorowań jest n-razy więcej i codziennie padają rekordy - to wszyscy masowo w tłumnie  wyruszyli na "wakacje" ; - parki, szlaki, rezerwaty, hotele, knajpy- wszystko jest pootwierane, zakazy zniesione, a media w zasadzie już milczą, ... widać, nawet do pandemii można się przyzwyczaić!  Girl wacko  (dziś słuchałam rano w radio wypowiedzi naukowców z PAN - i... no niestety, spodziewają się na połowę września "drugiego uderzenia" fali zachorowań, znacznie silniejszego! - ...a to nie bierze się przecież znikąd! 

tak czy siak, życzę Ci wspaniałej wyprawy do Krainy Trolli i Wikingów- bo taka z pewnością będzie!!! Preved

****************************

Dziś kawka na stołeczku

w zielonym kubeczku...

przy romantycznym 

"Czajniczku-Domeczku",

kawkę więc pijemy, śmietankę spijamy 

i winogronkami dziś się zajadamy...

Biggrin Biggrin Biggrin 

Miłego, słonecznego Czwartku! 

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 13 minut 38 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

6.08.2020

CZWARTEK

219 dzień roku

Imieniny dziś obchodzą:

JakubOktawianSława

Rządzą zodiakalne:

Lwy

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 359 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 162 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Cienkibolek -106 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 99 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 34 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Mrówka - 15 dni - księżycowy krajobraz na Lanzarote 

 Mrówka - 8 dniścieżki rowerowe w Beskidzie Niskim

NOWOŚĆ ! Fragola  - TO JUŻ POJUTRZE !  wyjazd nad jeziora do północnych Włoch Jezioro Garda: Najlepsze oferty

Megi- TO JUŻ JUTRO ! - Rumunia i Bułgaria na motorze   Rumunia - Największe atrakcje - WP Turystyka 

Asia A - TO JUŻ JUTRO !  romantyczny wyjazd do Świeradowa  Świeradów-Zdrój

NOWOŚĆ ! Dana  - TO JUŻ JUTRO ! śladami Wikingów  czyli Norweskie Fiordy     Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy Norwegia Wyc. Objazdowe » opis ...

Życzmy sobie nawzajem pogodnego i szczęśliwego dnia!

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 13 minut 38 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Doberek,

już czwartek kochani. Weekend całkiem , całkiem blisko Yahoo

Ależ się dzieje na naszej odliczance .. mamy jutro aż 3 wyjazdy i to w zupełnie różnych kierunkach . Jest też nowość a nawet dwie nowości  Wacko

Dana, gratulacje nowej podróży i ..odwagi. Przejrzałam trasę, całkiem ciekawa, choć dużo przejazdów. No ale jadąc lądem nie może być inaczej, wiemy jaki kształt ma Nowegia he he.  Piękne krajobrazowo  miejsca na trasie Geirainger czy Droga Trolli, choć norweskie miasta też są bardzo urokliwe szczególnie piękne jest Bergen. Cenka tez rewelacja. Na pewno wycieczka będzie fantastyczna Prevedzachowuj tylko na maxa środki ostrożności , szczególnie na promie i w busie.

NOWOŚĆ ! Dana  - TO JUŻ JUTRO ! śladami Wikingów  czyli Norweskie Fiordy  Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy Norwegia Wyc. Objazdowe » opis ...

Fragola, knułaś, knułaś i nieżle wyknułaś. Piękna widoczkowo podróż przed tobą, super ! Good gratulacjony kierunku i tak jak u Dany podziwiam za odwagę i trochę jednak zazdroszczę. Lecisz czy jedziesz ? 

NOWOŚĆ ! Fragola  - TO JUŻ POJUTRZE !  wyjazd nad jeziora do północnych Włoch Jezioro Garda: Najlepsze oferty

Piea, kawka jak zwykle pieknie podana i bardzo apetycznie wygląda . A wiesz , mam podobny domek i do tego jeszcze kubeczki a w zasadzie kubasy,bo są takie duże, zdecydowanie bardziej nadają się do herbaty. 

Asia, Basia.. uśmiałam sie z tych kosiarzy co to koszą po ...kostce brukowej .. matoły Dash 1

Piea, bardzo dziekuję za przewodnik, przyda się jak pojadę do Armenii, bo jeszcze nie byłam.Pinacolade wręcz uwielbiam , więc bardzo chętnie wypiłamYes 3 . Wraz z Mojito to moje ulubione drineczki . Co do twojej zagadki nr 2 to chyba musisz dać jakąś podpowiedż, bo trudna..

Fragola, dlaczego domu nie użytkujecie rodzinnie i niszczeje ? skoro ładnie połozony to byłby fajny chocby na wypady weekendowe od czasu do czasu. Aha i wiesz dom nie blokuje wyjazdów latem. Byłam w zeszłym roku na Alasce i na Korfu, wczesniej na Madagaskarze i w Kanadzie. Tyle że są to wyjazdy max 10 dniowe , nie dłuzsze. A w ogrodzie mam automatyczne podlewanie , co oczywiście nie do końca załatwia sprawę,ale zawsze coś. Dłuższe wyjazdy jednak tylko po lub przed sezonem

Widzę,że żadna z moich wczorajszych zagadek wręcz nietknięta Cray takie trudne ? bo kulinarne ? to dodaję jeszcze po 1 słowie..

1/ słodkie , migdały/orzechy, miód, deser

2/ pomidory, chłodnik, andaluzja, chleb

3/ kotlet, austria,panierka, wiedeń 

miłego czwartku wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 1 min 58 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

to ja się dziś pokuszę o przedwczorajsze zagadki Nel:

1. wygląda mi to na jakiś nugat

2. to musi być andaluzyjskie gazpacho! - choc jest go w Hiszpani wiele róznych odmian...

3. Wiener schnitzel? - czyli po ludzku mówiąc: sznycelek po wiedeńsku? 

co do Panów-matołów koszących kostkę na chodnikach  Girl haha .... hmm...Girl crazy ... no cóż...   Tease  powiem Wam, że mamy sporo kostki brukowej przed domem (duży wjazd do garażu od bramy) i poza koniecznym czyszczeniem kostki karcherem co parę lat, mój małż od czasu do czasu - jak wyrasta jakiś mech i zielsko między kostką, to łapie się za kosę spalinową ( taką żyłkową) i ciacha nisko przy samej kostce całe to zielsko- co pięknie czyści się w ten sposób wszystko co z pomiędzy tej kostki  wyrasta.... można oczywiście chlusnąc to jakimś runduppem, ale ja mam tam sporo róznych "roślinnych wysp" i bałabym się, że mi ten rundup to wszystko zatruje na amen, dlatego kosą spalinową czyści się taką wyrastającą z kostki zieleninę najbezpieczniej i najszybciej - jest spokój na jakiś czas, ale od wiosny do jesieni trzeba to robic ze 3x w sezonie.... - to tak a propos tych Panów "koszących chodnik" mi się nasunęło.... i przypomniało Crazy , - bo jakby tak ktoś popatrzył przez płot na mojego Małża "jeżdżącego" spalinówką po kostce- to mógłby pomyśleć: - co ten Matoł robi?  Biggrin Girl haha

Nel mój "imbryczek-czajniczek" też miał 4 takie kubasy w zestawie, niestety nie przetrwały do obecnych czasów , gdzieś się po drodze wytłukły ... 

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Dana_N :

Dobry wieczor, 

Nawet jesli malo w tym rozsadku, jade... 

Sladami Wikingow - norweskie fiordy

7 sierpnia, piatek

Pozdrawiam wszystkich, do zobaczenia Biggrin 

Też patrzyłam na ten wyjazd, ale po krajach bałtyckich w lipcu moze na ten rok wystarczy polnocy. Nigdy nie byłam w Norwegii, ogladałam parę tras i ta jest fajna.

Nel, taki dom wymaga zachodu, a w rodzinie nikt nie jest skłonny włożyć pracę w jego ogarnianie. Pewnie, że dom z ogrodem nie blokuje wyjazdów, tak samo jak zwierzaki, ale jednak wymaga to nieco wiekszej strategii.

edit: Oprócz pieknych widoków Alp (w tym Monte Bianco, byłam kiedyś na Mont Blanc od strony francuskiej) i jezior będzie też sporo pieknej architektury czyli połączenie dla mnie idealne.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 13 minut 38 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea, mój domek-dzbanuszek i kubasy wyglądają tak.. prawda że podobne ?

Teraz co do zagadek 

ad 1/  słodkie , migdały/orzechy, miód, deser  Wizard konretna nazwa pls , to bardzo znany deser ..

ad 2/oczywiście Gazpacho Good 

ad 3/ oczywiscie sznycel po wiedeńsku Good

Piea podwójne  brawa  Clapping Clapping i gazpacho już gotowe ,czeka  na ciebie . Na dzisiejszy upał będzie jak znalazł

 GAZPACHO: gazpacho przepis, zupa gazpacho i inne - Zupy - Polki.pl

Fragola, Nowegia jest przepiękna !!  gorąco polecam . Do tego przemili ludzie ,ciekawa kuchnia ( coś szczególnie dla ciebie )  tylko makabryczna drożyzna psuje ten obraz..

Tak masz rację na pewno dom z ogrodem i zwierzaki wymagają ogarnięcia tematu..ale spoko, do pokonania. 

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Norwegia na pewno do zobaczenia, jednak językowo i kulturowo bliższe mi są Francja i Włochy i inne kraje południa Europy dlatego wybierałam dalekie kierunki, a jeśli gdzieś bliżej to właśnie tam. Ta Estonia, Łotwa pokazały, że jednak mojej duszy bliższe są południowe klimaty. Sama natura mi nie wystarcza, chociaż 2 lata temu zaskoczyła mnie pozytywnie Holandia. Nie byłam na wyspach brytyjskich i w wielu "oczywistych" miejscach, a we Włoszech bedę chyba 15-20 raz. Do Norwegii robiłam podejscie z 3 razy i zawsze coś innego wygrywało (np. w ubiegłym roku końcem czerwca cała Korsyka- obłęd). Na pewno jeśli już to początkiem lipca.

Słabo ogarniamy taras w bloku zatem dom z ogrodem to nie dla nas.

Chłodniki w sezonie kocham. Od 2 tygodni non stop jest w lodówce starty ugotowany burak (w sensie, że kiedy się go zużyje- gotuje i uciera nowy), koperek. Lubię też chłodniki w stylu bułgarskim z orzechami.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 56 minut 30 sekund temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko czwartkowe Wszystkim !!! : )

gratulejszyn dla dziewczyn za wyjazdowe plany !!!!!

...taki mały wtręt przy okazji "pandemicznych rożważań". Irlandczycy naprawde boja się virusa i przestrzegaja wszelkich ograniczen i zakazów. Ale,że mają "specyficzne umysły",zdarzają się takie sytuacje jak ta wczorajsza w fabryce gdzie pracuję. Mianowicie, zakupiono,jakiś rok temu, drukarki do naklejek produkcji niemieckiej. Maszyny te psują się notorycznie. Co ciekawe ,wcześniej był "robot Hitachi" inigdy nie zawodził !??? ; )) Wzywa się do "printerów' ekipy naprawcze. Czasem "lokalni naprawiacze" dadzą radę awarii ale tym razem trzeba było wezwać niemca. I tu uwaga,Niemcy nie znajdują się na irlandzkiej "zielonej liście" co oznacza ,ze przybywając stamtąd należy poddać się OBOWIĄZKOWEJ,dwutygodniowej kwarantannie.

Jeden z managerów "zapmniał był" o tym fakcie i wprowadził niemieckiego technika na halę produkcyjną nastepnego dnia po jego przylocie.

I tu "popełnił błąd",ponieważ gdy wieść się rozeszła,"na floor" wpadła Frances,"kobitka z biura". Zapytała krótko: "co On tu robi". Gdy menadżerzyna próbował się nieudolnie tłumaczyć,wybuchła. "Zabieraj Go i wy...aj z fabryki" !!! A na dodatek Ty (znaczy manager) musisz zając sie sprawą kosztów pobytu tego gościa. Firma nie da ani centa !!! Musze dodać ,że Frances jest kims w rodzaju "finansowego koordynatora" i bez Jej akceptacji nie przejdzie żaden zakup czy wydatek w firmie.Generalnie...lubię kobitkę ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 6 dni 1 godzina temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Gratuluje Dana-bedziesz miala okazje zobaczyc Norwegie jakiej nie mozna bylo zobaczyc w ostanich latach raczej,a mianowicie z mala liczba turystow.O ile sie nie myle,to Norwegom wlasnie sie koncza wakacje szkolne, a dodatkowo przez wirusa nie plywaja prezciez statki wycieczkowe,ktore byly glownym "dostawca" turystow  do wielu regionow Norwegii.Zreszta jak sie podglada n.p. kamerke "live" z Geirager to widac duzo mniej ludzi niz w latach poprzednich.Trzymam kciuki,zeby pogoda dopisala ,bo trasa zawiera kilka fajnych atrakcji.

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Strony

Wyszukaj w trip4cheap