--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33606 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 13 godzin 19 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

W temacie kulinarnym: dzisiaj mieliśmy ognisko (zorganizowane przez właścicielkę). Domowy chlebek, do tego kiełbaski, lokalne piwko. Było bardzo miło, ale wieczór zimny... 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Nel pogoda faktycznie kiepska jak na lato. Może jeszcze się poprawi. Odnośnie zagadek czy to może Prowansja i Sankt Petersburg?

Asiu zdjęcia super. Ładne okolice. Ognisko fajna sprawa. Poduszki to chyba hurtem dziergasz. 

Piea powtórzę za Asią piękny ogród ale nachodzić się przy nim też trzeba.

Fragola już bliziutko do wyjazdu. Udanego zwiedzania. Kulinarnie również.

Huragan komarów faktycznie w tym roku dużo. Mokro i dlatego się rozmnażają. Kleszczy wydaje mi się że jest z roku na rok więcej.

Radek Irlandia to bardzo ładny kraj. Fajnie że nam go pokazujesz. Dziwna metoda ubijania kapusty. U nas się depcze. W Irlandii widzę że głową się ubija. Wink

Postanowiłem sobie zrobić długi weekend. Tylko małą robótkę zrobię i do poniedziałku tylko relaks.

Miłego i słonecznego dnia.

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

17.07.2020

PIĄTEK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

AnetaBogdanJadwiga

Przysłowie na dziś: „W lipcu upały, styczeń mroźny cały”  

Święta:

Ogólnopolski Dzień Tabaki
Światowy Dzień Międzynarodowej Sprawiedliwości

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 379 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 182 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35 - 72 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek -126 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 119 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 52 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek - 34 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka - 24 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

NOWOŚĆ! Dana - 17 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

NOWOŚĆ! Nel - 7 dni - weekend na Kaszubach  Szlaki Kajakowe – Kaszuby | Gokajak.com - BLOG

 Alamed - 7 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

Fragola - 1 dzień - Litwa, Łotwa, Estonia - w poszukiwaniu kulinarnych doznań  Historia litewskiego sera "Džiugas" z Telszii 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 15 godzin 20 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witam was piątkowo, weekend juz za chwilkę Wacko podobno ma być ciepły i słoneczny, oby tak właśnie było  Sun bespectacled

Fragola, zbierasz sie pomału, pakujesz  ? Przygoda juz puka do twoich drzwi Crazy

Asia, ale dobrze tam wam. I krajobrazowo ( piękne foty )  i kulinarnie i jeszcze  wenę do dziergania też masz, skoro takie wspaniałe dzieła tworzysz Good Fakt trochę zimnawo, ale was ognisko i kiełbaski grzały. Pilates ćwiczycie on line , czy z instruktorką na żywo ?

Perejra, ty jeszcze pod gruszą wakacjujesz czy wróciłaś w domowe pielesze ?

Mabro, coś ostatnio zamilkłaś i Namibia smutna czeka na kolejne foty. Stawiam dobre winko na zachętę i dobry humorek , to będzie winko z Alzacji zgodnie z rekomendacją Pieii Alko 1 tylko troche kieliszek nie w tym kolorze,ale dasz radę prawda ? 

Radek, liczyłam na kawo ciacho Biggrin , wiesz że ja pies na słodycze ale fakt , też lubię jak jest ładnie podane. Lubią bardzo  na przykład kawę Latte ,ale musi być w wysokim szkle. W kubku juz nie ten smak..Ciekawe czy nowo uruchomiona trasa LOTu do Dublina będzie sie cieszyła powodzeniem ? Mi Okęcie zdecydowanie bardziej pasi niż Modlin

Piea, zgadza się , chodziło o Prowansję i S.Petersburg Clapping Widzę, że i Darek odgadł. Dla was lawendowe spa... przyda sie chwila relaxu przed pracowitym weekendem w ogrodzie, tam zawsze jest co robić, wiem i ja coś o tym  

Zagadki czwartkowe

1/ woda, Afryka , Wiktoria 

2/ pociąg ,Istambuł, luxus

Wszystkim życzę mocno uśmiechniętego dzionka Yes 3

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 13 godzin 19 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel, Gosia , u której jesteśmy jest instruktorem pilates i fizjoterapeutą więc ćwiczenia były na żywo (ma bardzo klimatyczne studio na poddaszu u siebie w domu). On line ćwiczymy z Magdą (to sama „firma” Gośka ma punkty  we Wrocławiu i w Wałbrzychu) . Mąż miał masaż .  Dzisiaj już wracamy do Wrocławia, pogoda słaba, ale nie pada więc może jeszcze coś zaliczymy.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Nel, Asiu Biggrin

Dzięki za lawendowe spa. Nie zauażyłem że Piea "rozkminiła" zagadki ale to prawdziwa zagadkowa killerka. Co do lotnisk to oczywiście także wolę Okęcie niż Modlin. 

Asiu spokojnego powrotu. Słonecznej i bezdeszczowej pogody.

Dzisiejsze zagadki:

1/ Wodospady Wiktorii (albo Jezioro Wiktorii)

2/ Orient Express

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 13 godzin 41 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Cześć Wszystkim, 

ja tam wolę Modlin od Okęcia, mam zdecydowanie bliżej do Modlina (10 minutek jazdy) ... niż tłuc się godzine na Okęcie Biggrin , tylko paradoks polega na tym, ze jak juz gdzieś lecę... to zawsze z Okęcia *on_the_quiet*; 

a może zagadka nr 1. to bardziej Zambezi? ;  Dwójka to zdecydowanie Orient Express - jak prawi Darek, 

Asiu, bardzo chętnie coś Ci namaluje w zamian za dwa jasieczko-sowy ? tylko co byś chciała? 

ostatnio nie mam weny do malowania... pochłania mnie ogród, berbecue biesiady i takie tam letnio-wakacyjne sprawy... , ale jesienią mam nadzieję wena wróci...Yes 3

ostatnio tworzyłam coś w maju, ale zamiast nenufarów - wyszedł mi taki bohomaz Crazy - to się nie za bardzo nadaje na prezent... Wacko 

Miłego piątku i całego weekendu! Tender

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 15 godzin 20 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Darek !!!! oba strzały w 10 Good Good

1/ wodospady Wiktorii

2/ orient express

Nagrodą niech bedzie podróż orient expresem ,full wypas  jest dla ciebie..

czekamy na twoją zagadkę 

Morderstwo w Orient Expressie – Wikipedia, wolna encyklopedia   Orient Express, Nowe Delhi - recenzje restauracji - Tripadvisor 

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 1 godzina 7 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

he,he,he Darek K. musisz wiedzieć że "na wyspie" nieznają czegoś takiego jak "kiszona kapusta" (lub ogórki itp.)

...produkty "kiszone" to produkty...zepsute i nie powinno sie ich jadać ; ))))

Nel, i ja (my) jestem "wzrokowcem" stąd pijanie kawy z papierowego kubka to nie jest to co lubię...ale,gdy nie ma wyboru ; )

...dziś mix z wjazdu na jedna z najwyższych w Irlandii przełęczy-Conor Pass

mimo że,wjazd na nią mają jedynie samochody osobowe i motocykle (zakaz dla autobusów,cieżarówek itp.) to...i tak "się działo"...

siemanko weekendowe Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Hej Biggrin

Piea nenufary całkiem ładnie się prezentują. 

Nel dzięki za bilet. Każda podróż się przyda.

Radek zatem bardzo lubię "zepsutą" kapustę i ogórki. Irysy nie wiedzą co dobre. Droga w przełęczy całkiem wąska. Mijanki pewnie na grubość lakieru.

Zagadka, hmm... Niech pomyślę...

1. Ptaszek, wulkan, wyspa, Atlantyk

2. Dunaj, Parlament, most łańcuchowy

Strony

Wyszukaj w trip4cheap