--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33513 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 7 godzin 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

13.07.2020

PONIEDZIAŁEK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

MałgorzataSara

„W lipcu się kłosek korzy, że niesie dar boży, a najpierwsza Małgorzata, sierp w zboże założy”

 Święta:

Dzień Frytek

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA !!! 

Margerytka-383 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 

Mrówka-186 dni - "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35-76 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek-130 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek-123 dnijedno miejsce-dwa hotele 

Bajka-56 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek-38 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka-28 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

NOWOŚĆ ! Dana- 21 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

 Alamed- 11 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

Fragola- 5 dni - Litwa , Łotwa ,Estonia -w poszukiwaniu kulinarnych doznań  Historia litewskiego sera "Džiugas" z Telszii 

NOWOŚĆ ! Dana- 2 dni - Wakacje w Polsce, a może gdzieś indziej  Życie podróż w nieznane obraz stock. Obraz złożonej z misja - 37765271

Lamia - TO JUŻ DZIŚ !!!- Thassos - szmaragdowa wyspa   Thasos – Банско Екстрийм Bikini, filtry , okulary słoneczne zapakowane ? Dużo słoneczka i pięknych widoczków

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 7 godzin 42 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

dziś wasz ulubiony dzień- poniedziałek  Laugh 1 kto się cieszy łapka w górę Biggrin 

Na dobry początek dnia serwuje wszystkim pyszną kawkę , to tak na obudzenie, przebudzenie i pobudzenie 

 GIFy Dzień dobry. 170 animowanych obrazów dla niej i dla niego

Lamia, pewnie juz jestes w samolocie i dolatujesz na grecką wysepkę Molot Ciekawa jestem jak to bedzie na granicy skoro kodu ci nie przysłali. Pewnie jednak nie tobie jedynej he he . Mam nadzieję, że nie będzie tłumu turystów a ty super wypoczniesz na pięknej Thassos 

Dana, ty podróżniczko !! już wykombinowałaś kolejny wyjazd. Ależ z ciebie Wagabunda Preved faktycznie nie możesz wysiedzieć bez wojazy po świecie .  To gratulacje tobie i córce za kolejny ,wspólny wyjazd Good

NOWOŚĆ ! Dana- 21 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

Alamed, ło matko dziewczyno,ależ ty pedałujesz Ssun-pedalek Niezła trasa, tyle kilosów , brawo Clapping Ja podobnie jak Mabro raczej bym tyle nie przejechała, no chyba że autem he he .Kolaż jak zwykle mega !

Mabro,niestety na działce zawsze jest robota , tak to juz jest z ziemią i domkiem Jedno i drugie prosi a wręcz  krzyczy o zajecie się nimi.   Samo koszenie , to praca co 2 tygodnie . A moja działka bardzo zaniedbana, więc będę miała zajęcie  na lata Sun-smilie girl  031

Radek, widzę że pogoda dała radę więc i wyjazd udany . Czekamy na wiecej fotek 

Fragola, trzymam kciuki,aby udało sie bezboleśnie pozamieniać hotele. Ale fakt, nieprzyjemny zgrzyt przed wyjazdem Diablo

Zagadki chcecie ? ok, to tradycyjnie dwie sztuki

1/ papież mury Francja

2/ miasto wino Portugalia

Fantastycznego poniedziałku wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 godziny 19 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Zagadka nr 2 to Porto.

Dzisiejszy poranny widok z "tarasu"

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 dzień temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Cześć Wam Hi

Mabro wiem jak to jest tęsknić za podróżami. Mam w tej chwili to samo. Życzę Ci żeby to trwało jak najkrócej.

Alamed dystans 65 km to wynik godny podziwu. Jak zawodowy kolarz. A kolarz zrobił piękny kolaż. Dzięki.

Nel działka fajna rzecz ale niestety są i obowiązki z nią związane. Mnie koszenie czeka jutro. Przy tej pogodzie trawa rośnie jak wściekla.

Dana gratki za wskok na listę. Będzie nowa relacja. Biggrin

Asia nie widać tego ślicznego widoczku z tarasu. Kliknij jeszcze raz żeby można było podziwiać.

Radek ale góra kamieni. Tych kamieni to z 8 tysięcy będzie. Czyli ośmiotysięcznik zdobyłeś. Jest na to nawet foto-dokumentacja. Wink Piękna okolica. 

Asia odgadła część zagadki to ja spróbuję odgadnąć drugą część. Czy to Pałac papieski w Awinionie?

Chwila przerwy na domowe prace. Dzisiaj 13-ty czyli dzień jak dla mniecałkiem ok. 13 nie przynosi mi pecha.

Jak na połowę lipca to chłodno.

Miłego i słonecznego dnia.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 16 godzin 20 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie poniedziałkowo...

Alamed, o rany Kobito! toz to z Ciebie prawdziwy kolarz wyczynowy! Gratulacje Ssun-Flower4You , ja bym padła gdzieś na 25-30 kilometrze  Heat; taka prawda!

Dana, Super! *good*, aj.... Barcelona... zazdraszczam, tym bardziej, ze byłam tam ponad 20 lat temu!!! i juz wszystko zapomniałam  Dash 1

Radek, no "ośmiotysięcznik" zarąbisty! super fotencja Good

Asia, tez nie widzę Twojej fotki.... buu... Girl to take umbrage 2

a w ogóle to mam dziś zły dzień... smutno mi .....   Girl to take umbrage 2  i płakać się chce... Cray  wiecie dlaczego? 

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Gdyby ktos rezerwował na bookingu i okaże się jego hotel jest zamknięty to nie można automatycznie anulować rezerwacji. Po prostu czekają na relokację czyli trzeba dać im znać, że zamieniło się hotel i wszystko jest ok.

Na kraje bałtyckie spakuję sie jak do Argentyny w ubiegłym roku.

Brakuje mi słońca. Nienawidzę plażowania, opalania(używam zawsze filtrów 50) ale jednak uwielbiam słoneczną energię i jak patrzę na te prognozy to jednak nie zachwyca te 17-20 stopni. Wolę się nawet upocić niż mieć taką ponurą pogodę. Myślałam nawet o Norwegii w sierpniu, ale to chyba byłaby przesada z tym brakiem słońca.

Piea jesli ten smutek z powodu wyborów to naprawdę nie warto tak przeżywać. Ja przeżyłam porażkę Wałęsy z Kwaśniewskim w 95 roku. To tylko polityka.

Oczywiscie, że dla równowagi dobrze byłoby, aby prezydent był innej opcji niz rząd, ale niestety PO płaci za lata bufonady, co świetnie skomentował wczoraj Hołownia. Gdyby PO nie wystawiło Trzaskowskiego myślę, że Hołownia miałby większe szanse w starciu z Dudą.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 16 godzin 20 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Fragola,  jesteś mi pokrewną duszą w nienawidzeniu plażowania! Preved ; może nie tyle nie nienawidzę, co uważam za jakąś karę! dla mnie plaża to max 15 minut i chodu stamtąd! , ale za to bardzo lubię o zachodzie słońca... 

Co do polityki - to chyba nie miejsce na takie dyskusje; ale smutno mi i tyle... marzy mi się zupełnie  inna Polska niż to co mamy teraz  ... Girl cray 3

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Piea :

Fragola,  jesteś mi pokrewną duszą w nienawidzeniu plażowania! Preved ; może nie tyle nie nienawidzę, co uważam za jakąś karę! dla mnie plaża to max 15 minut i chodu stamtąd! , ale za to bardzo lubię o zachodzie słońca... 

Co do polityki - to chyba nie miejsce na takie dyskusje; ale smutno mi i tyle... marzy mi się zupełnie  inna Polska niż to co mamy teraz  ... Girl cray 3

U mnie rodzina cała rozpolitykowana. Ja mam to gdzieś. No może gdybym żyła 300 lat warto byłoby przeżywać takie rzeczy i tracić na to energię.

Plaża to katorga, mieszkałam rok temu blisko Copacabany, patrzac na lewo z okien hotelu była. 100 m? Największą atrakcją tej plaży dla mnie było mrożone acai. Często łapię sie na tym, że nie doceniam uroków miejsc, za którymi szaleje większość ludzi. Np. hotele są prawie zawsze za dobre do moich potrzeb.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 3 godziny 34 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko nowotygodniowe Wszystkim !!! : )

na Dingle najwazniejsze jest wybrzeże ale...są lokacje którym nie potrafiliśmy się oprzeć ; )

...ta "ścieżka" zaporowadziła nas do "Glanteenassig Forest"gdzie,"o mało co" nie spędzili byśmy reszty dnia !!!

na szczęście,"miłość do solanki" zwyciężyła ; )))

p.s. dajcie sobie spokój z polityką. Oni (poltycy) podszczuwają na siebie społeczeństwo a za kulisami wspólnie piją i chodzą na d..y ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 2 tygodnie temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Radku piekne są Twoje zdjęcia, uwielbiam takie miejsca. W ten weekend zamieniłam sobie piątek z sobotą.

Wiedzieliśmy, że będzie padać w sobotę, więc trzeba było wykorzystać słoneczny piątek. Pojechaliśmy w stronę Jaworzna. Z Krakowa samochodem pod zbiornik Dziećkowice.

Stamtąd już na rowerze wokół zbiornika Dziećkowice, a następnie stawu Groble to około 37 km. 

W dalszej części spacerek 3,30 km po Parku Gródek w Jaworznie. Zbiornik Wydra, nazywany polskimi Malediwami. ☀️ Turkusowa woda, strome klify, pomosty, piękne miejsce.

A mnie się szykuje chyba Albania na motocyklu, ale jeszcze czekam na ostateczna decyzję, mojego Mareckiego.

W Zakopanem niestety wybuchła panika, u 33 osób już stwierdzono koronawirusa, po pogrzebie słynnej góralki. Ponad 300 osób jest na kwarantannie. 

Także jest większa mobilizacja. Ode mnie z Redakcji również sa chorzy, wiec tym bardziej musze sie pilnować. Na szczęście póki co nie miałam z nikim kontaktu. 

 

megi zakopane

Strony

Wyszukaj w trip4cheap