--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33602 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Darek K.
Obrazek użytkownika Darek K.
Offline
Ostatnio: 3 lata 4 tygodnie temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

19.07.2020

NIEDZIELA

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

MakrynaRadomiła

Przysłowie na dziś:

„Czego lipiec nie dowarzy, tego sierpień nie dosmaży”

Święta:

Dzień Czerwonego Kapturka

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 377 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 180 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35 - 70 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek -124 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 117 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 50 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek - 32 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka - 22 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

NOWOŚĆ! Dana - 15 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

NOWOŚĆ! Nel - 5 dni - weekend na Kaszubach  Szlaki Kajakowe – Kaszuby | Gokajak.com - BLOG

 Alamed - 5 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

jak miło ,że dziś niedziela.. ciepły ,słoneczny poranek Sun bespectacled Dzień planuję ,że będzie miły, bez pośpiechu i stresu . Jak wyjdzie ? się okaże ..ale wam życzę odpoczynku i relaxu . Może jakis grill planujecie ? na przykład taki rowerkowy Laugh 1  Jakie ciekawe wykorzystanie prawda jednoslada ? 

Darek, serducho za twoje odliczanki  Give heart  Tak, teraz to już chyba łatwizna, czy chodzi o Teneryfę ? A powiedz,  jak zamierzasz przekonać szerszenie do zmiany lokalizacji ? Podejrzewam , że pszczoły na mojej działce usadowiły się pod dachem przy wejściu, niebezpiecznie blisko. Więc może skopiuję twója metodę do przeprowadzki błonkoskrzydłych ? Niestety uczulona jestem więc wolę dalej niz bliżej.. oczywiście mój kolaż zaprzecza temu he he 

Dana, dostarłaś do Polski ? jak maseczki, przepisy, procedury etc ? Aha i czy nadal planujesz Barcelonę ? tam cos się niestety ostatnio pozmieniało w kontekscie pandemii

Fragola, co tam dobrego wcinasz na wyjeżdzie ? narób nam tu niezłego smaka 

Macie jakies nowe plany wyjazdowe ? weekendowe czy dłuższe ? coś tam wrzucić na odliczankę ?

2 nowe zagadki 

1/ riviera , cytryna ,kiedyś włoskie dziś francuskie

2/ bałtyk, latarnia, foki 

wolno i radośnie lużno upływającej niedzieli Preved

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 10 godzin 30 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...jeszcze raz kilka fotek z przełęczy Conor,a

tym razem już "z samej góry" ; )

...a my ,zaraz po śniadanku wypadamy na..."jednodniówkę-objazdówkę" ,tym razem Co.Cavan "na celowniku ; )

siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 14 godzin 45 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

dwójka to chyba Hel,

a pomagać w relacji na pewno będę, jak nie po dobroci, to zostanę przymuszona Biggrin

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 10 godzin 30 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...my juz powróceni z wycieczki po Co.Cavan i Meath 

było i "kawociastko" i reszta ; )

...tym razem,"na porcelanie" to i fotki są ; )

to najwiekszy zamek jaki dziś widzieliśmy,i tu zagadka:"w jakim (znanym) filmie zagrał i w kogo...tzn "w co" sie wcielił !??? ; )

...nocki dobrej : )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

20.07.2020

PONIEDZIAŁEK

Good-morning

       Imieniny dzisiaj obchodzą:

CzesławHieronimMałgorzata 

Przysłowie na dziś:

„Deszcz na świętą Małgorzatę jest orzechom na stratę”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!! 

Margerytka - 376 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 179 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

 Basia 35 - 69 dni - Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góry      Image result for madagaskar

Cienkibolek -123 dni - Luzytania wczoraj i dziś - powrót do PortugaliiZwiedzaj Porto za darmo. Darmowe atrakcje i zabytki miasta ...

Radek - 116 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Bajka - 49 dni - greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Cienkibolek - 31 dni - Wild, Wild West czyli na dzikim zachodzie Znalezione obrazy dla zapytania: kalifornia dziki zachod

Mrówka - 21 dni - wyprawa na południe Norwegii a po drodze Legoland Znalezione obrazy dla zapytania: norwegia fiordy

NOWOŚĆ! Dana - 14 dni - z córą do Barcelony, aby sprawdzić co tam słychać u Gaudiego  Zabytki w Barcelonie - Najważniejsze TOP 10 + Bilety i rezerwacje

NOWOŚĆ! Nel - 4 dni - weekend na Kaszubach  Szlaki Kajakowe – Kaszuby | Gokajak.com - BLOG

 Alamed - 4 dni - wesele na Podlasiu  img_5379 | Sale weselne Białystok, imprezy firmowe, wesele ...

Basia A- JUŻ JUTRO !!! - wyjazd do Świnoujścia Cesarskie Ogrody Hotel & Resort, do -30%, Ostatnie Pokoje ...

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

lubimy go lub nie,ale nastał nam poniedziałek Biggrin A pamiętacie taki stary film "Nie lubię poniedziałku '? 

Radek, super widoki na przełącz . Widzę,że Basia w kurtce, chłodnawo u was ? Zamek piękny ! kawociastko było w jego środku ?

Basia, taaaak Clapping to właśnie Hel. Zapraszam cię do fokarium, byłaś ? ja zawsze jak jestem na Helu to tam zaglądam. 

Jastrzębia Góra Hel Fokarium ośrodki wczasowe FWP Jastrzębia Góra ...

Lamia, wróciłas z Grecji ? jak warażenia ? no  i jak poszło na granicy bez kodu ? na pewno było super...

Mam pytanie do "ogrodników" czy ktoś może ma w swoim ogórku  różową hortkę Anabel ?

Dodaję podpowiedz do mojej wczorajszej zagadki. Mam nadzieję,że pomoże 

1/ riviera , cytryna ,święto, kiedyś włoskie dziś francuskie, miasto

Obrazki – miłego poniedziałku | zarabianie na wynajmie

No trip no life

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 14 godzin 45 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

Nel, jeśli byłam, to nie pamiętam... polskie morze to nie jest miejsce gdzie bywam za często... dlatego jutro jadę na kilka dni do Świnoujścia, aby sobie przypomnieć jak ono wygląda Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 3 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Basiu, świetny pomysł !! Już cię wrzuciłam na odliczankę. Jak jedziesz , czy pociągiem ? a wiesz,że ja nigdy nie byłam w Świnoujściu 

Basia A- JUŻ JUTRO !!! - wyjazd do Świnoujścia Cesarskie Ogrody Hotel & Resort, do -30%, Ostatnie Pokoje ...

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 dni 14 godzin temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

WITAJCIE, 

ale mamy gorąc..... ja zdycham! Heat bo takiego skwaru nie cierpię!!!

ja na Helu byłam w dzieciństwie i poźniej drugi raz w młodości... ale jeszcze wtedy Fokarium nie było Nea

Świnoujście...?  byłam tam jako młoda mamusia z rocznym synkiem *biggrin*; Boszszsze! to juz 3 dekady temu!!! 

Radek, foty przepieknościowe! co za widoki! ja chcę do Irlandii!!! Preved

a u mnie było wczoraj  "cięcie lawendy"  Biggrin ; co roku ją ścinam, potem suszę i taką świeżutko ususzoną pakuję  woreczków do szafy i mam takie własnoręczne-świeżo pachnące...  no i przede wszystkim hand-made!  Pleasantry

Nelcia, ja mam w ogrodzie Anabel, tylko moja jest biała, a dopiero jesienią zaczyna się przebarwiać na rózowo? o tak: 

a masz jakiś z nią jakiś problem z tą hortensją? jakby co - to służę pomocą... Preved

Co do zagadki to mniemam, że to chyba to Mentona? 

Słoneczne pozdrowionka i mniej żaru z nieba życzę! Biggrin

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap