--------------------

____________________

 

 

 



Moja przygoda z szejkiem - III 2023 r.

47 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Następnie przejeżdżamy do dzielnicy finansowej Dubaju. Wchodzimy do największego centrum Dubai Mall i wjeżdżamy na 125 piętro, czyli taras widokowy Burdż Kalifa. Winda gna szybko, aż w uszach boli. Na wejściu każdemu robią zdjęcia, a potem przy wyjściu można je kupić. Cena 175 dirhamow czyli około 50 USD.

Iwona

Żeluś
Obrazek użytkownika Żeluś
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 godzin temu
Rejestracja: 25 kwi 2016

Fajnie powspominac te wszystkie miejsca Yes 3 stary Dubaj bardzo nam się podobał -chyba lepiej tam się czulismy niż w tej nowej części ))

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 12 minut 20 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dołączam do czytających relację i wspominających swój pobyt w ZEA. Moją uwagę zwróciły pustki wszędzie - jednak w czasie ramadanu miasto wygląda inaczej. Czekam na cd.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 6 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Widok z góry, super zawsze warto , ale wieżowce a reszta taka trochę pustynia

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ha ha, uśmiałam sie z tej "srokowej" samokrytyki

No trip no life

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 3 minuty 32 sekundy temu
Rejestracja: 22 maj 2021

chociaż nie jestem jakimś fanem nowoczesności to jednak przyznać muszę, że foto z góry wieżowca robią ogromne wrażenie i piękne są

papuas

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

To prawda, nowy Dubaj jest niesamowity, ale ja wolę stare, arabskie klimaty. Zdecydowanie bardziej podobał mi się Dubaj stary oraz Abu Dhabi. Ale w Burdż Kalifa dałam się wkręcić i kupiłam zdjęcia, co czyni je najdroższymi zdjęciami w mojej życiowej i podróżniczej karierze.

Iwona

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Po południu pierwszego dnia kupujemy fakultet (75 USD) na pystynne safari 6-osobowymi samochodami terenowymi. Fajna zabawa, bo kierowcy są niesamowici i adrenalina mocno działa.Po póltorej godziny jazdy i przytanku na wydmach jedziemy do namiotów beduińskich , w których mamy smaczny posiłek z dań z grilla, możliwość zrobienia sobie tatuaży z henny i jazdy na wielbłądach. Wracamy wieczorem do hotel na nocleg. 

 

 

 

 

 

 

Iwona

iwusia3
Obrazek użytkownika iwusia3
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 tydzień temu
Rejestracja: 11 sty 2015

Dzień drugi- po śniadaniu mamy zwiedzać nowy Dubai. Najpierw odwiedzamy Marinę i mamy rejs dla chętnych za cenę 30 USD. Bierzemy ten fakultet, jest przyjemnie, zresztą jest rano jeszcze nie ma upału. Odwiedzamy tzw. Dubajską Wenecję, potem jedziemy kolejką magnetyczną na na archipelag sztucznie usypanych wysp Palm Jumeirah, do hotelu Atlantis. Oglądamy  w nim aquarium Los Champiers zamieszkiwane przez około 65000 morskich zwierząt. Mamy przystanek w środku dnia przy plaży JBR i  wtedy jestem wściekła, bo pilot nic nie mowi o kostiumie, a jest upał, a woda okazuje się cieplutka i przepięknego koloru. W ciągu pół godziny wykąpałabym się do syta, przez chwilę mam zamiar skoczyć w kiecce, ale koleżanka hamuje moje zapędy.

Najpierw zajeżdżamy autokarem do Dubai Mariny na krótki rejs pomiędzy drapaczami chmur.

Przystanek przy plaży...woda gorąca i widok na największy diabelski młyn świata, Ain Dubain na wyspie Bluewaters.

 

 

 

Iwona

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 9 godzin 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

ha ha , a dlaczego nie ? sukienka pewnie by wyschła w parę minut..

Ktoś się kąpał ?

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap