--------------------

____________________

 

 

 



Majowy Eurotrip 2013 czyli Europa w pigułce! (Wenecja, Santorini, Kreta, Cypr, Rzym).

259 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Ostanie spojrzenie na symbol Wenecji

Gondole na kanale Grande, Wenecja

i ostatni most

Most w Wenecji, Włochy

Około 17.30 postanowiliśmy zbierać się na lotnisko. Pociągiem z dworca St Lucia dojechaliśmy do stacji Mestre, a następnie przesiedliśmy się w autobus, który zawiózł nas pod samo lotnisko.

Warto jednak pamiętać że autobus od lotniska jedzie do stacji około 15-20 minut natomiast drogę na lotnisko pokonuje w około godzinkę bo jedzie po jakiś wiochachBiggrin Dojeżdżamy na lotnisku i nagle zauważyłam że nie mam statywu, pytam męża czy może on go ma, no ale niestety....okazało się, że został na przystankuDash 1. W pierwszej chwili chcieliśmy po niego wrócić, ale do odlotu pozostała godzinka więc nie było szans. Źli jak nie wiemDiablo idziemy na lotnisko, stoimy w ogromnej kolejce by się odprawić i już z daleka widzimy że ważą każdą torbę! Więc już coraz bardziej nerwowo się robiDiablo. W końcu nasza kolej i okazuje się, że jedna torba ma kilo nadwagi, dla nas to nic, ale dla Pani która ważyła to wystarczający powód by nas nie wpuścić.

Idziemy na bok by się przepakować tzn. poubierać na siebie kilka bluzek i spodenek, mąż oczywiście wszystkie kosmetyki chciał mi wyrzucićROFL. Idziemy zaś do kolejki, za parę minut startuje nasz samolot, już widzę nas jak szukamy lotu do PolskiDiablo

Akurat jak zbliżaliśmy się do kontroli babki się zmieniły i podeszliśmy do nowej, której podaliśmy sprawdzony już boarding pass, trochę się zdziwiła, o co nam chodzi więc ładnie jej wyjaśniliśmy, że już tu byliśmy ale się wróciliśmy na salę poczekać ROFL wpuśliła nas od razu. Biegusiem na samolot, byliśmy ostatnimi, którzy weszli na pokład, po chwili samolot wystartował. Gdybym nie zostawiła tego statywu to negocjacje co by wyrzucić trwały by dłużej i pewnie byśmy nie zdążyli na samolot, więc to takie małe usprawiedliwie mojej winyBlush Na kilkadziesiąt lotów Ryanair tylko w Wenecji jeden jedyny raz ważono nam podręczny bagaż.

holidaymaniak
Obrazek użytkownika holidaymaniak
Offline
Ostatnio: 9 lat 4 tygodnie temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Jestem i ja:) Czekam na Balos, hihi

a pisalas ze nie bedzie relacji, no ale z racji nowego forum jako asystentka zalozyciela to nie wypadaloBiggrin

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

No miało nie być, ale żeby nowe forum pustkami nie świeciło to trzeba coś sklecićBiggrin

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Niezle jajca. Jesli to byl Ryanair to chyba lotnisko w Treviso? Jesli tak - to w ramach porad moge podac, ze doskonalym sposobem transferu jest autobus:

http://www.atvo.it/index.php?lang=en&area=23&menuid=36&view_pc=!

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Tak dokładnie, lotnisko Wenecja Treviso, wiem że są takie autobusy, nie trzeba się przesiadać, ale dużo drożej wychodzi

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Swoja droga to damian chyba jakis odnosnik do tej relacji powienien w czesci wloskiej wstawic.Smile

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Będzie i w części włoskiej i cypryjskiejLol

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Na Krecie wylądowaliśmy o północy. O tej porze nie ma jak się wydostastać z lotniska transportem publicznym, a zresztą my i tak rano musieliśmy być w Heraklionie więc już wcześniej mieliśmy zarezerwowane autko.

Na hali przylotów czekał na nas Pan z kluczykami do naszej bryczki, ale najpierw formalności i....duże zaskoczenieCrazy.

Okazało się, że przeoczyliśmy punkt w umowie, że trzeba mieć kartę kredytową. My takowej nie posiadamy więc gościu chciał byśmy wykupili dodatkowe ubezpieczenie ok.100 euro lub dali mu w zastaw 1000 euro. Po negocjacjach ustaliliśmy ze dostanie 500 euro w zastaw.

Idziemy na parking, oglądamy autko i jego zadrapania, choć ciemno jak... nie powiem gdzie, Pan zaznacza że auto jest porysowane lekko z każdej strony, wsiadamy i wio. Ponieważ karta debetową była na mnie jak zostałam kierowcąLol

To już druga noc bez spania, nowe autko, nowy kraj, jestem lekko zestresowana a do pokonania 200 km.Ale spoko damy radę, jeszcze burza nas po drodze złapała, ale w końcu około 2 w nocy dojechaliśmy do Heraklionu. Odszukaliśmy parking przy porcie i postanowiliśmy się kimnąć parę godzin, bo prom na Santorini mieliśmy o 9.45, ale prędzej musieliśmy wymienić rezerwację z netu na bilet.

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Na Santorini pływają 3 promy:

http://www.seajets.gr/en/ - wypływa z Heraklionu o 8.20 na Santorini jest o 10.40, powrót 17.50 na Krecie jest o 20.10., pływa: pon, śr, czw, pt, niedz, cena 55 euro za osobę w jedną stronę

http://www.hellenicseaways.gr/index.asp?a_id=209 - wypływa z Herklionu o 9.45 na Santorini jest o 11.50, powrót 17.55 na Krecie 19.30,pływa codziennie oprócz co 2-giej środy, cena 56 euro za oosbę w jedną stronę. Podobno jest nowszy i szybszy od tego pierwszego, który się czasem psuje.

Ostatni prom jest najtańszy, najwolniejszy i rzadko pływa. http://web.anek.gr/portal/page/portal/ANEK_prod Heraklion – Santorini: niedz.17.30 (23.30) Santorini-Heraklion: sobota 3.40 (9.40) cena 26 euro za osobę w jedną stronę

My mamy bilety na Hellenic ponieważ na Seajetsa już nie było, a na drogę powrotną na Aneka. Warto wcześniej rezerwować prom zwaszcza w sezonie bo jest problem z dostępnością biletów.

Wstajemy rano i ku naszemu zdziwieniu świeci słonko bo całą noc burza była. Idziemy wymienić rezerwację na bilety i poszukać czegoś do zjedzenia. W końcu zbliża się 10 i wpuszczają nas na wodolot. W czasie drogi coraz więcej chmur się zbiera, aż w końcu lunęło jak z cebraDiablo. No pięknie, nie po to tak się poświęcam by oglądać moją Santorini w deszczuDiablo. Zanim wodolot przypłynął do brzegu przestało padać, wysiadamy i idziemy do wypożyczalni w porcie gdzie mamy wcześniej zarezerwowane autko. Po formalnościach dostajemy kluczyki do naszego matiza cabrio i ruszamy na podbój SantoriniDance 4.

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Anusia........no nareszcie....były zdjęcia ...przyszedł czas na relację....czekam na c.d. a tak na marginesie wytłumacz matołkowi (to ja) jak w swojej relacji dodaje sie następny post......bo na razie to wkółko edytuje i doklejam Unknw

Strony

Wyszukaj w trip4cheap