--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33687 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 4 godziny temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

Gorąco sie zrobiło, dziś ma być 30 C więc suszy ciąg dalszy. Czekam z utęsknieniem na deszcz , bo ziemia jest jak piasek..

Asiu, zryli niestety część sadu, serce mi sie krajało. Na jesieni straty nie byłoby tak duże, a teraz drzewa pełne owoców, tylko slyszałam trzask łamanych gałęzi. Nie mogłam na to patrzeć. No ale coś za coś, kanalizacja już jest

Dana, w zdążyłaś pojechać na Zanzi w dobrym czasie. Teraz lokalne władze podniosły podatek turystyczny i dość znacznie, bo aż o 500% . Szkoda, bo to znacznie podniesie koszty wyjazdu na wyspę

Radek,piękny wypadzik. A kawociastko było ?

Miłego dzionka Ssun-Flower4You

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 49 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel :

Dzień dobry,

Gorąco sie zrobiło, dziś ma być 30 C więc suszy ciąg dalszy. Czekam z utęsknieniem na deszcz , bo ziemia jest jak piasek..

Asiu, zryli niestety część sadu, serce mi sie krajało. Na jesieni straty nie byłoby tak duże, a teraz drzewa pełne owoców, tylko slyszałam trzask łamanych gałęzi. Nie mogłam na to patrzeć. No ale coś za coś, kanalizacja już jest

Dana, w zdążyłaś pojechać na Zanzi w dobrym czasie. Teraz lokalne władze podniosły podatek turystyczny i dość znacznie, bo aż o 500% . Szkoda, bo to znacznie podniesie koszty wyjazdu na wyspę

Radek,piękny wypadzik. A kawociastko było ?

Miłego dzionka Ssun-Flower4You

Nel, nie wiem czy sama zlecałaś prace na swojej posesji, ale tak czy inaczej wykonawca ma doprowadzić teren do stanu z przed prac, ponosi też odpowiedzialność za zniszczenia, których można było uniknąć. Właściciel przekazuje teren, a po wykonaniu prac pisemnie potwierdza odbiór terenu. To są standardowe zwyczaje. Wiem, że byłaś zainteresowaną stroną realizacji ale jeśli były zniszczenia powstałe z zaniedbania wykonawcy i takie o których możliwości wystąpienia nie byłaś wcześniej poinformowana i się zgodziłaś, możesz się odwołać. We Wrocławiu bardzo dbają o to by wykonawca nie uszkodził krzewów i drzew , zabezpieczył je, wykonywał prace ręcznie. To jest wszystko w uzgodnieniach projektowych, a każda inwestycja nie może być realizowana bez projektu.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 3 godziny temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Good-morning

CZWARTEK 6LIPCA

186 dzień roku

27 tydzień

 imieniny obchodzą: Dominik,Łucja, Zuzanna, Dominika

Przysłowie:  „Gdy pająk w lipcu przychodzi, to za sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę snuje, bliską burzę czuje”

Do wyjazdu marzeń na prowadzeniu jest Bajka...

Bajka 87 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 83 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ !  Piea - 74dni - Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl

NOWOŚĆ !  Bajka - 51 dni - Lasy, jeziora, ognisko czyli okrągłe urodziny po mojemu - Bory Tucholskie 

                           25 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat - 9 dni - Peloponez w Grecji 

 NOWOŚĆ !!!  Alamed - 9 dni - powrót w góry Śnieżnik i skybrige  

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 47 minut 55 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

ponieważ, iż, albowiem, że ...z odliczanki wypadł jeden dzień  a mianowicie wtorek 2 lipca należało by odliczankę (chyba) przeliczyć   pozdrawiam i za chwilę znikam - tydzień z wnuczkami nad wodą

papuas

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 15 godzin 46 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie! od kilku dni jestem już powrócona, ale zanim ogarnęłam najpilniejsze tematy po powrocie to kompletnie nie było czasu, żeby tu wcześniej do Was zajrzeć; w dodatku wczoraj skoczył mi się już urlop i dziś miałam bolesny powrót do pracy (na szczęście zdalnie! :)), ale po takim resecie odpalenie laptopa i ogarnięcie 200 najpilniejszych maili to jest istna masakra! Sad nie znoszę pierwszego dnia po urlopie, bo połowę zapomniałam co i jak:)) najchętniej to bym się spakowała i znów gdzieś uciekła Lol 

Oj, widzę że mam tu sporo do nadrobienia..., ale powolutku doczytam Wasze wspominki; 

dziś był wieczór z likierem mirtowym prosto z Sardynii; nowy, fajny smak, ale dla małża zbyt słodki; ja też generalnie nie przepadam za "słodyczami z %" Biggrin ale ten mi "przypasował" Biggrin

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 4 godziny temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

PIĄTEK 7 LIPCA

187 dzień roku

27 tydzień

 imieniny obchodzą:BenedyktOdo

Przysłowie:  „Gdy pająk w lipcu przychodzi, to za sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę snuje, bliską burzę czuje”

Do wyjazdu marzeń na prowadzeniu jest Bajka...

Bajka 85 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 81 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ !  Piea - 72 dni - Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl

NOWOŚĆ !  Bajka - 49 dni - Lasy, jeziora, ognisko czyli okrągłe urodziny po mojemu - Bory Tucholskie 

                           23 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat -  7 dni - Peloponez w Grecji 

 NOWOŚĆ !!!  Alamed -  7 dni - powrót w góry Śnieżnik i skybrige  

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 4 godziny temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

Witam was piątkowo, dzień będzie słoneczny i upalny, tak chyba będzie przez całe lato  

Piea, witaj powrócona z niespodziewwanej wycieczki. To opowoiadaj jak to było z tym wyjazdem ? Czy to brak zlewu miał taki wpływ? Czy trafiłaś na super lasta ? Likier mirtowy mówisz ? brzmi ciekawie. A jak ogród, żyje , przetrwał ? U nas susza non stop

Papuas, masz rację. Dobrze ,że zauważyłeś,że ten jeden dzień wypadł.

Asia, u nas w okolicy prace wykonywane są koparką, nie kopią ręcznie, bo to pewnie by znacznie wydłużyło prace. Akurat u nas na linii albo w bardzo bliskim sąsiedztwie były niestety drzewa/ krzewy owocowe i stąd szkody. Wiedziałam więc,że bez strat się nie obędzie ,ale myślałam,że będą mniejsze. Tak, na pewno ręczne kopanie byłoby znacznie łagodniesze dla drzew, no ale niestety. 

Udanego piąteczku Ssun-Flower4You

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 4 godziny temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

 SOBOTA 8 LIPCA

188 dzień roku

27 tydzień

 imieniny obchodzą: AdrianElżbietaProkop 

Przysłowie:  „Gdy pająk w lipcu przychodzi, to za sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę snuje, bliską burzę czuje”

Do wyjazdu marzeń na prowadzeniu jest Bajka...

Bajka 84 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 80 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ !  Piea - 71 dni - Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl

NOWOŚĆ !  Bajka - 48 dni - Lasy, jeziora, ognisko czyli okrągłe urodziny po mojemu - Bory Tucholskie 

                           22 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat -  6 dni - Peloponez w Grecji 

 NOWOŚĆ !!!  Alamed -  6 dni - powrót w góry Śnieżnik i skybrige  

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 4 godziny temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

NIEDZIELA 9 LIPCA

189 dzień roku

27 tydzień

 imieniny obchodzą: ylwiaWeronikaZenon  

Przysłowie:  „Gdy pająk w lipcu przychodzi, to za sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę snuje, bliską burzę czuje”

Do wyjazdu marzeń na prowadzeniu jest Bajka...

Bajka 83 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 79 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ !  Piea - 70 dni - Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl

NOWOŚĆ !  Bajka - 47 dni - Lasy, jeziora, ognisko czyli okrągłe urodziny po mojemu - Bory Tucholskie 

                           21 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat -  5 dni - Peloponez w Grecji 

 NOWOŚĆ !!!  Alamed -  5 dni - powrót w góry Śnieżnik i skybrige  

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 49 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Good-morning

PONIEDZIAŁEK 10 LIPCA

191 dzień roku

28 tydzień

 imieniny obchodzą: Aleksander, Amelia, Aniela, Filip 

Przysłowie:  „LIPCOWE UPAŁY - WRZESIEŃ DOSKONAŁYBiggrin

Do wyjazdu marzeń na prowadzeniu jest Bajka...

Bajka 82 dni - pora dokarmić też włoskie koty- Tropea, nasz włoski pierwszy raz Katzen-smilies- 0002 Sun bespectacled

Żelek - 78 dni - Polinezja Francuska czyli wymarzony urlop w raju )) 

NOWOŚĆ !  Piea - 69 dni - Tropea w Kalabrii WŁOCHy - Tropea - KALABRIA 13448776314 - Allegro.pl

NOWOŚĆ !  Bajka - 46 dni - Lasy, jeziora, ognisko czyli okrągłe urodziny po mojemu - Bory Tucholskie 

                           20 dni - Jorguś na Maderze      

Achernar51swiat -  4 dni - Peloponez w Grecji 

 NOWOŚĆ !!!  Alamed -  4 dni - powrót w góry Śnieżnik i skybrige  

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Strony

Wyszukaj w trip4cheap