--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33618 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 17 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

aż cięzko uwierzyć, ale dziś mają być rekordy ciepła jak na ta porę roku Wacko Najcieplej będzie we Wrocławiu 21 C  Preved

U nas prawie "upały" a w Grecji trzęsienie ziemi , w Brazyli burza piaskowa a w Dakotę nawiedziła burza śnieżna..już o La Palmie nie wspominając..

Achernar, Trina jak wasze plany podróżnicze The-world-in-your ? już macie jakieś konkrety wyjazdowe ?

Jorguś, Cienkibolek a wy panowie  ? wyczailiście z biura jakieś perełki ? 

Wrzucam wam kawkę z netu, do wyboru i koloru.. a swoją drogą wiecie jaki naród wypija najwiecej kawy rocznie ? dla mnie to była niespodzianka..

Bawcie sie dobrze środowo Ssun-Flower4You

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 17 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mamy jeszcze nierozwiązaną zagadke Asi,ale wrzuce wam jeszcze jedną..a co ?

Tym razem trzeba rozpoznać osobę na fotce z 1961 roku, bo miejsce to wszyscy rozpoznamy bez pudła

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 13 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Trochę  mało czasu na pisanie, ale czytam prawie wszystko. Nel, rozwiązałaś moją zagadkę to Rynek wrocławski. Widok w stronę pl. Solnego. W latach 1930-1974   była tu stacja benzynowa,  obecny widok tego miejsca poniżej. Duży budynek nie pasujący do okolicznych kamieniczek to bank z 1931 r. Powstal w miejscu wyburzonych kamieniczek. Zdjęcie archiwalne obik.

Wrocław stare fotografie | www.wroclaw.pl Budynek WBK rynek wrocław   Santander Bank Polska 1. Oddział we Wrocławiu, Wrocław

A to też stare zdjęcie, widok od strony pl. Solnego na CPN ,wtedy jescze jeździly tam tramwaje.

Odkrywamy Wrocław: Stacja benzynowa w Rynku, Wratislaviae Amici

Historia stacji benzynowej na Rynku. - MiejscaWeWroclawiu.pl

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

cienkibolek
Obrazek użytkownika cienkibolek
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 1 dzień temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Nel :

Jorguś, Cienkibolek a wy panowie  ? wyczailiście z biura jakieś perełki ? 

Skoro zostałem imiennie wywołany do tablicy, to przyznam, że na początku października zapisałem się na 2 wycieczki z oferrty Rainbow na Lato 2022.

Pierwsza to "Wyspy Eptanisa" 21.06.2022 objazd z przedłużeniem o 3 dni pobytu na Zakynthos.

Druga to "Turcja Licyjska" od 24.09.2022 tygodniowy objazd.

Oczywiście aktualna sytuacja epidemiczna czy inne czynniki mogą sprawić, że zmienię termin albo i kierunek wycieczki, ale tak na razie wyglądają plany.

Możliwe, że wyskoczę też jeszcze do jakiegoś ciepłego miejsca w lutym czy marcu, ale to będę raczej decydował niedługo przed tym terminem po ocenie aktualnej sytuacji.

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 23 godziny 5 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Asia, normalnie szok z tym CPN-em na wrocławskim rynku! Shok ; ale wiadomym jest. że władze w owym czasie miały w d.... estetykę starych, zabytkowych rynków Wacko 2 ( i wiele innych rzeczy też! Scratch one-s head ) no ale jakaś "mądrala" wydała zgodę na postawienie tam tegoż! Shok

Nel, to musi być Louis Armstrong Preved nie wiem tylko czy był naprawdę w Egipcie? czy to fotomontaż jakiś? ( o kobitkę ze zdjęcia też pytasz? bo pojęcia nie mam kto ona? może Ella Fitzgerald? Unknw w końcu znali się z Armstrongiem.... ) ; kawkę łapię tą z serduchem Heart - ale to może tak bliżej ranka? Crazy bo teraz juz mało kawkowa pora Nea

Cienkibolku, he he... widzę, że relacja Jorgusia mocno Ci się teraz przyda Yes będziesz miał gotowca na swoją wycieczkę Girl dance no i eksperta na świezo pod ręką  Yes 3 ; a oba Twoje plany (wyspy i Licja) super! Good 

mały licyjski kolaż z dawnych czasów.... for you! Preved

i przy okazji zagadka tematyczna z Licji właśnie:

czy ktoś wie co to za miejsce? 

miłego wieczoru 

Ssun-Flower4You

Piea

Jorguś
Obrazek użytkownika Jorguś
Offline
Ostatnio: 3 dni 1 godzina temu
Rejestracja: 13 wrz 2013

cienkibolek :

Nel :

Jorguś, Cienkibolek a wy panowie  ? wyczailiście z biura jakieś perełki ? 

Skoro zostałem imiennie wywołany do tablicy, to przyznam, że na początku października zapisałem się na 2 wycieczki z oferrty Rainbow na Lato 2022.

Pierwsza to "Wyspy Eptanisa" 21.06.2022 objazd z przedłużeniem o 3 dni pobytu na Zakynthos.

Druga to "Turcja Licyjska" od 24.09.2022 tygodniowy objazd.

Oczywiście aktualna sytuacja epidemiczna czy inne czynniki mogą sprawić, że zmienię termin albo i kierunek wycieczki, ale tak na razie wyglądają plany.

Możliwe, że wyskoczę też jeszcze do jakiegoś ciepłego miejsca w lutym czy marcu, ale to będę raczej decydował niedługo przed tym terminem po ocenie aktualnej sytuacji.

  

A ja polecę do ciepełka przy końcu lutego. Propozycje mam, ale decyzja ostateczna zapadnie najprędzej w styczniu. Ja zaledwie 3 tygodnie temu wróciłem  Biggrin

Jorguś

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Online
Ostatnio: 48 minut 42 sekundy temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Nel :

Mamy jeszcze nierozwiązaną zagadke Asi,ale wrzuce wam jeszcze jedną..a co ?

Tym razem trzeba rozpoznać osobę na fotce z 1961 roku, bo miejsce to wszyscy rozpoznamy bez pudła

Zagadka rzeczywiście trudna. Bo o ile pan grający na trąbce to prawdopodobnie "Satchmo", czyli Louis Armstrong, to nie mam pojęcia, kim jest przyglądająca się mu pani...

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Online
Ostatnio: 1 godzina 54 minuty temu
Rejestracja: 07 paź 2013

No to może ja powiem jakie jest rozwiązanie zagadki.

 Luis Armstrong został już prawidłowo rozpoznany, ... a pani go słuchająca, to jego żona....czwarta i ostania, jeśli się nie mylę, Lucille Wilson.

A wiecie skąd wziął się pseudonim "satchmo"? Od słowa "satchel mouth"....czyli workowate usta. Armstrong cierpiał z powodu uszkodzenia warg, przez granie na trąbce. Wszystko przez agresywne granie i wąskie ustniki w instrumencie. Kiedys  doznał tak poważnego owrzodzenia...że  musiał przestac grać na rok Sad

 
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 17 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest CZWARTEK 21 października 2021r.

Imieniny obchodzą  :CelinaUrszula   

 

NOWOŚĆ ! Cienkibolek-338 dni- Turcja Licyjska" tygodniowy objazd Turcja – Turcja Licyjska – objazd i wypoczynek 8/15 dni – Biuro Podróży  Adria 

NOWOŚĆ ! Cienkibolek- 243 dni- "Wyspy Eptanisa" objazd I 3 dni pobytu na Zakynthos Lato na Zakynthos ✓ DARMOWE ODWOŁANIE/ZMIANA

Margerytka - 115 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 99 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Radek - 65 dni do "Świąt pod palemką" czyli...Punta Cana raz jeszcze ; ) i

Dana - 36 dni - rajskie wakacje na Mauritiusie 

Żelek- 21 dni - powrót na Seszelki Seszele - relacje, zdjęcia, opis podróży, wakacje na Seszelach, porady

NOWOŚĆ ! -Nel-18 dni- California Dreaming  Kalifornia - jakie atrakcje są warte uwagi? | Blog The Best Way - wyjazdy  Work and Travel USA

 

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: prawdopodobnie  Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

  Napis "Miłego dnia" - WYPALENI grawerowanie laserowe

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 17 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witam was czwartkowo, całkiem ciepły dzień nam się zapowiada 

Fiu, fiu ale dziś mamy nowości na odliczance , z przyjemnością dodaje kolejne podróże The-world-in-your

Cienkibolek, gratulacje planów wyjazdowych i to  podwójny wskok, super  Good Turcja i Grecja to chyba w miarę bezpieczne kierunki do planowania. To akurat obecna relacja  Jorgusia, jak znalazł dla ciebie..

NOWOŚĆ ! Cienkibolek-338 dni- Turcja Licyjska" tygodniowy objazd Turcja – Turcja Licyjska – objazd i wypoczynek 8/15 dni – Biuro Podróży  Adria

NOWOŚĆ ! Cienkibolek- 243 dni- "Wyspy Eptanisa" objazd I 3 dni pobytu na Zakynthos Lato na Zakynthos ✓ DARMOWE ODWOŁANIE/ZMIANA

Co do zagadki.. to tak na fotce w Egipcie  jest dokładnie "King Louis" czyli L. Amstrong . Fajnie,że tyle osób  go rozpoznało  Preved Ta pani ,dla ktorej gra , to tak jak Dana napisała , jest a w zasadzie była jego żona.

A tak a propos muzyki....Międzynarodowy Konkurs Chopinowski zakończony i rozstrzygnięty. Wygrał Kanadyjczyk. Mnóstwo wrażeń było w Filharmonii w Wwie, choć wcale nie było łatwo o bilety. Śledziliście ? Ja nie byłam ale "przyglądałam "się z daleka 

Asiu, zalatana jesteś, ale czas na poranne kijki znajdujesz ? 

Udanego czwartku kochani Ssun-Flower4You

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap