--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33573 wpisów / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 51 minut 38 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witanko niedzielne,

ale  dżdżysta pogoda dzisiaj....  Girl to take umbrage ano jesień...  i nic nie poradzimy, do słoneczka to teraz można sobie póki co - tylko gdzieś polecieć... a u nas trzeba poczekać  co najmniej z 5 miesięcy! ;

ja juz po kawce, a dalej? po południu dzieci wpadną na niedzielny obiadek do mamusi  Emo pieczen wolowa  , a po obiadku chyba będę robić nic.... Girl crazy  ; mam fajną książkę, to sobie poczytam..., a przed wieczorkiem jak przestanie mżyć, to może pójdę się przywitać z grabiami Leaf-smiley tak bardziej rekreacyjnie-gimnastykowo niż z innych powodów  , he he... Sarcastic 

no dobra... to podpowiedź do zagadki: to w Turcji, a dokładniej w Licji Yes

Miłej Niedzieli wszystkim  Ssun-Flower4You

Piea

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 44 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

"na wyspie" ,długi weekend : )))

pogoda ,jak na razie,całkiem całkiem więc pewnie wybędziemy gdzieś "na krótko"...

a co do fotozagadki z kamieniem to podpowiem tyle: WSZYSCY widzieliśmy tego typu kamienie nie raz !!!!!

siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 10 minut 47 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Doberek,

ja dziś od rańca po różnych cmentarzach poza Wwą się "rozbijam" . Rano pogoda była zaskakująca Ireful 3  olbrzymia mgła i zimno .. brrr tylko 3C. A po południu niebieskie niebo się zrobiło i od razu świat inny . A w  domku przywitały mnie piękne zapachy, mąż obiadek przygotował Emo pieczen wolowa najładniej pachniała karkówka

Piea, u mnie gdziś grabie odpadają.. już mi sie po prostu nie chce. Mam jeszcze nasiona do posiania, może jakoś w tygodniu , jak będzie cieplej ?

Skoro tyle zagadek wciąż nie jest rozwiązanych to dodam kolejną ha ha Biggrin oczywiście historyczną, bo jakoś mi sie ostatnio takie foty bardzo się podobają. Ok, to cofamy się aż do 1889 roku, kiedy to wszystkie szanujące sie panie używały parasolek przed słońcem

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 44 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...heh, znam odpowiedź na zagadkę Nel,zapewne jak gro tripkowiczów ; )))

my już pospacerowi,byliśmy w Górach Slieve Bloom...

...taki mały marsz wokół Brittas Lake

w tych okolicach,Jesień jest wciąż...umowna...dominuje letnia zieleń...

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 44 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

..."cuś mi się zdaje" że nie bardzo wierzycie iż kamienie takiejak na fotozagadce widzieliśmy "setki razy" !???

a więc prosze bardzo...oto dowód...wystarczy...odwrócic fotke o 180 stopni ; ))))))

nocki dobrej.....

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 51 minut 38 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Ha Ha Ha Ha Ha  Laugh 1 Radek, litości!!! a to żeś zapodał zagadkę Biggrin ...a wystarczyło odwrócić  Yes a ja się doszukiwałam jakichś "kosmicznych kamieni" niczym z teorii Danikena  Scratch one-s head

Super! udało Ci się mnie nabrać   Acute

Piea

papuas
Obrazek użytkownika papuas
Online
Ostatnio: 25 minut 50 sekund temu
Rejestracja: 22 maj 2021

na foto wygląda niepozornie i na małą, ale to musi być Eiffel  Biggrin  bo to zapewne miał Radek na myśli

papuas

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 tygodnie 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest NIEDZIELA 24 października 2021r.

Imieniny obchodzą  : Daria, Inga

NOWOŚĆ ! Cienkibolek - 334 dni - Turcja Licyjska" tygodniowy objazd Turcja – Turcja Licyjska – objazd i wypoczynek 8/15 dni – Biuro Podróży  Adria 

NOWOŚĆ ! Cienkibolek - 239 dni - "Wyspy Eptanisa" objazd I 3 dni pobytu na Zakynthos Lato na Zakynthos ✓ DARMOWE ODWOŁANIE/ZMIANA

Margerytka - 111 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 95 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Radek - 61 dni do "Świąt pod palemką" czyli...Punta Cana raz jeszcze ; ) i

Dana - 32 dni - rajskie wakacje na Mauritiusie 

Żelek- 17 dni - powrót na Seszelki Seszele - relacje, zdjęcia, opis podróży, wakacje na Seszelach, porady

NOWOŚĆ ! -Nel -14 dni - California Dreaming  Kalifornia - jakie atrakcje są warte uwagi? | Blog The Best Way - wyjazdy  Work and Travel USA

 NOWOŚĆ !  Aaia-A   14 dni - Zamek Lubliniec slużbowo  Hotel Zamek Lubliniec został otwarty w 2010 roku po...

 

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: prawdopodobnie  Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

Jorguś- na bank pod koniec lutego wyjazd do ciepłego kraju Sun-smilie water  001

Cienkibolek-możliwe ciepłe miejsce w lutym albo marcu Sun-smilie water  009

  

Miłego poniedziałku kartka

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 10 minut 47 sekund temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Doberek,

przed nami ostatni tydzień pażdziernika , w sumie to całkiem ciepły był  . Nawet w tym tygodniu ma być całkiem ok choć poranki juz zimnawe. Ciekawe jaki będzie listopad , mam nadzieję ,że zima nie będzie zimą stulecia, jak niektórzy kraczą Diablo

Asiu, a co ty odliczanke zrobiłaś i tak nic a nic Sad  ani słowa ? I nawet nie chwalisz się,że wyjazd przed tobą ? Dobrze,że odliczanke przejrzałam i ..niespodzianke odnalazłam he he. Fajne miejsca masz na te wyjazdy służbowe, przedtem Płock teraz Lubliniec. Będziesz nocowac w tym pieknym zamku ? Gratulacje Good

Widzę, że będziemy wyjeżdzać tego samego dnia The-world-in-your

NOWOŚĆ !  Asia-A   14 dni - Zamek Lubliniec slużbowo  

Radek, Papuas , tak to oczywiście dzieło Eiffla w Paryżu, brawo wy Clapping Ciekawe,że wieża wciąż stoii a żadne z bardzo zresztą fajnych, bliskich zabudowań nie przetrwało do naszych czasów..

Ok to pora na nową zagadkę..  fota nie jest z tak zamierzchłych czasów jak poprzednie zdjęcie ze stolicy mody, ale też już pare latek ma. Więc pytanie nie tylko o miejsce ale i osoby ( obie ) na fotce 

udanego poniedziałku Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 51 minut 38 sekund temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witanko Hi no poranek dziś zaskakujacy... u mnie było biało, i przymarzły mi nawet dynie na tarasie  Shok 

ha ha, dzisiaj łatwizna - Terakotowa Armia to wciąż moje niezrealizowane marzenie...  może kiedys sie w końcu i tam wybiorę? (chociaż mam juz tyle tych "kiedysiów" , że życia mi na pewno nie wystarczy! Wacko 2 ) Ci eleganccy Państwo wśród Wojowników to oczywiście niezyjący juz "prezydentowstwo" Regganowie Hi

PS, moja zagadka nieruszona mimo podpowiedzi.... no to poddaję się - jest to bardzo ciekawe i malownicze, choć smutne bo całkowicie opustoszałe miasto w tureckiej Licji ; to tzw Miasto Duchów (Kayakoy) , które odwiedzilismy z Małżem kiedyś będąc na wypoczynku w zjawiskowym Ölüdeniz

Miłego i słonecznego Dzionka, Ssun-Flower4You

ps2. to wrzucam Wam kolejną zagadkę, może ta będzie łatwiejsza? 

i od razu podpowiedź: to tez w Turcji (ale juz nie w Licji) , co to za Wąwóz?

Piea

Strony

Wyszukaj w trip4cheap