--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33618 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 23 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

no to skoro "nas wzięło" na takie historyczne fotki w duchu polskości..... to teraz ja mam zagadkę: cóż to za miasto?

podpowiedź: to prawdziwa perła II Rzeczpospolitej! 

Piea

Andrew
Obrazek użytkownika Andrew
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 20 godzin temu
admin
Rejestracja: 07 maj 2015

Stawiam na perełkę Galicji czyli Lwów! Na pewno jest to Lwów. W tle widać charakterystyczne wzgórze 

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 8 godzin 5 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest PONIEDZIAŁEK 18 października 2021r.

Imieniny obchodzą  :Julian, Łukasz,  

Poniedziałek - bimKal.pl, kalendarz internetowy

 

Margerytka - 118 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 102 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Radek - 66 dni do "Świąt pod palemką" czyli...Punta Cana raz jeszcze ; ) i

Dana - 39 dni - rajskie wakacje na Mauritiusie 

Żelek- 24 dni - powrót na Seszelki Seszele - relacje, zdjęcia, opis podróży, wakacje na Seszelach, porady

Andrew - 1 dni - zakończenie sezonu rowerowego CHFLAD Jesień na rowerze. Pomysł na weekend

NOWOŚĆ! Basia A -  TO JUŻ !!!   urodzinowy wypad do Berlina  Wycieczka Berlin 2 dni - Berlin wzdłuż i wszerz - Grupa DE-PL

 

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

Nel - jakiś fajny wyskok wczesną jesienią , może rejsik na Splendidzie? ? Boat in the wind

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: prawdopodobnie  Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

  

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 8 godzin 5 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

MIŁEGO PONIEDZIAŁKU

Też tak macie w poniedziałki? Dobrze , że u mnie nie wymyślili, że w poniedziałki trzeba jechać do biura. Od niedawna zarządzili dzień biurowy w czwartki. Ilość chorych rośnie, a szefostwo wymyśliło, żeby do biura jeździć, żeby się integrować. Porozmawiać ze sobą. Jeszcze niedawno nie wolno było usiąść przy biurku obok, a teraz trzeba się integrować. Zobaczymy jak będzie dalej. Ale ja tak jak Piea uważam, że jeżeli można pracować w domu to nie ma co robić spędu w biurze w jeden dzień. Choć milo było porozmawiać z koleżankami i poznać nowoprzyjętych to robota sama się nie zrobi od gadania. Droga do biura teraz jest „dłuższa” bo Wrocław cały rozkopany. Dużo nowych inwestycji i remontów. Na dojazd trzeba dwie godziny, a to czas całkowicie stracony.

A jak tak teraz w innych krajach się pracuje? Radek,  Dana, Andrew … i inni którzy mieszkacie za granicą oraz  jakie są tędy w innych krajach. Moja przyjaciółka, która mieszka w Niemczech (koło Baden Baden) mówiła że u nich obostrzenia są dużo większe, aby iść na basen, do knajpy, hotelu  trzeba nieć paszport covidowy albo test.

Od października odwiesiłam swoją kartę multisport i zaczęliśmy z mężem znowu chodzić na „rowery’. Myślałam , że w związku z pandemią niewiele osób chodzi a tu tłumy ludzi. Na te zajęcia chodzi więcej osób niż wcześniej. Sobota minęła częściowo ogródkowo. Zaczęło się grabienie liści. A że za płotem park to liście będą jeszcze długo spadać. W niedzielę była rodzinna imprezka. Basia stawiała pizzę (robi pyszną) i torcik czekoladowy, też pycha.

A co u Was, jak minął weekend?

Alamed wróciłaś już ze swoich wojaży? Pokażesz foty?

Zagadka od |Piea rozwiązana. To może ktoś poznaje to zdjęcie. Centrum miasta i stacja benzynowa?

Wrocław stare fotografie | www.wroclaw.pl

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 23 godziny 58 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

hej, witajcie w ten piękny słoneczny poniedziałek! Preved

(kiedyś był to mój najbardziej znienawidzony dzień tygodnia, ale odkąd covid wymusił "pracę zdalną" to polubiłam poniedziałki bardzo... Pleasantry )

Asia, dokładnie tak! dla mnie to głupota teraz to jeżdżenie do biura - dla samegoo jeżdżenia Wacko 2 ; raz w tygodniu, jak u Ciebie  to bym jeszcze przeżyła, ale my musimy teraz aż 3 x! (przy czym nie mamy wymuszonych, ustalonych z góry dni- tylko każdy sobie je sam wybiera i to mozna co tydzień inaczej Crazy - jak nam wygodniej Preved , to chociaż o tyle z tym dobrze...) ale i tak normalnie szok! Shok i też nam mówią, że to mus jest  "z powodów biznesowych" a prawda jest zupełnie inna- mamy nowe biura w noiutkim wieżowcu, wydali kupę kasy, to teraz na zasadzie: macie nowe biuro- to w nim siedźcie!  Crazy ; he he... biurowi koledzy żartują (choć mając naprawdę taką nadzieję), że teraz to cała nadzieja w kolejnej fali Biggrin , że jak znowu wszystko pozamykają to znów nastanie błogi czas pracy z domu Tender  ... a fakt, tych zachorowań coraz więcej... Shok

Andrew! Brawo TY! Good bezbłędnie rozkminiłeś historyczną fotkę z Lwowa! to może teraz Ty - w ramach rewanżu zapodasz nam jakąś ciekawą zagadkę? , hę? Girl crazy

to miłego Poniedziałku wszystkim! 

Ssun-Flower4You

Piea

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest WTOREK 19 października 2021r.

Imieniny obchodzą  :Piotr,Ziemowit   

 

Margerytka - 117 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 101 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Radek - 65 dni do "Świąt pod palemką" czyli...Punta Cana raz jeszcze ; ) i

Dana - 38 dni - rajskie wakacje na Mauritiusie 

Żelek- 23 dni - powrót na Seszelki Seszele - relacje, zdjęcia, opis podróży, wakacje na Seszelach, porady

NOWOŚĆ ! -Nel-21 dni- California Dreaming  Kalifornia - jakie atrakcje są warte uwagi? | Blog The Best Way - wyjazdy  Work and Travel USA

Andrew - TO JUŻ DZIŚ  - zakończenie sezonu rowerowego  Jesień na rowerze. Pomysł na weekend 

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: prawdopodobnie  Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

  Napis "Miłego dnia" - WYPALENI grawerowanie laserowe

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witam was w jesienny dzionek Leaf-smiley U was też popaduje i mokro ? 

Andrew a tobie aura sprzyja na wypad rewerowy ? W Wwie byś dziś nie pojeżdził, ale może w De pogoda lepsza i na Ssun-pedalek spoko ?

O tej porze roku łatwo złapać jakieś choróbsko . Szczepicie sie przeciwko grypie ? Nie ma to jak trochę witaminek dla zdowotności Laugh 1

Asiu, jedziesz do pracy 2 godziny w jedną stronę ? bo to jakos strasznie długo mi sie wydaje..Ja na siłownie chodzę odkąd otworzyli ,ale w moim Calypso tłumów nie ma , co mi zresztą bardzo pasuje. Parking bez problemu można złapać i na zajeciach mniej osób więc przyjemniej i wiecej miejsca . Niestety od piątku nie moge chodzić Sad zrobił mi sie wylew na oku i wyglądam jak wampir he he Shok  Dopóki mi nie przejdzie muszę dbać o oko, ogarniczyć komputer, TV, telefon i oczywiście zero wysiłku fizycznego. Siłownia więc i ogródek na razie odpadają *cray*. Co do zagadki to dla mnie trudna. Daj podpowiedz pls.. oczywiście rozpoznaję CPN Biggrin

Alamed, no właśnie , Asia dobrze mówi. Czekamy na twoją Serbię Mail 1

Piea, kafeterię w robocie juz otworzyli ? strzel nam parę fotek z góry 

Przemiłego dzionka Ssun-Flower4You

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 8 godzin 5 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

 Nel jeśli wyjeżdżam z domu 0 6.30 to jazda do biura trwa teraz około 30-40 minut , wcześniej i 20 minut czasem wystarczyło. Z powrotem koło 15.00 ruch jest dużo większy więc do godziny. W sumie to daje prawie dwie godziny co w domu można lepiej wykorzystać :), chociaż na dłuższą pracę biurową , co przy natłoku zadań i to bardzo związanych z terminami stanowi duży zysk.

Jeśli chodzi zagadkę. Miejsce znane choć takiego widoku chyba nikt nie pamięta. Pomyślcie gdzie mieszkam Biggrin

Na grypę chcę się zaszczepić ale jeszcze "nie ustrzelilam" terminu - sa kłopoty ze szczepionkami.

Kawusię pijecie? (propozycja z neta)

Kawa świeżo palona Unikatowa manufaktura i Sklep hurt-detal | WINAMI

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Asiu, zgadzam się,że ten czas dojazdu to czas w pewnym sensie stracony..Ja jak miałam auto z CD to sobie w drodze słuchałam lekcji hiszpańskiego i to było super .

Może to fotka z rynku we Wrocku ?

Kawusię piję , chętnie, bo dzień taki jakoś mocno senny . 

Ja juz mam termin, w przyszłym tygodniu idę znowu pod igłę Girl hospital ale masz rację, są kłopoty z terminami szczepień. Łatwiej się na covid zaszczepić Biggrin

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest WŚRODA 20 października 2021r.

Imieniny obchodzą  :FelicjanIrena   

 

Margerytka - 116 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 100 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Radek - 66 dni do "Świąt pod palemką" czyli...Punta Cana raz jeszcze ; ) i

Dana - 37 dni - rajskie wakacje na Mauritiusie 

Żelek- 22 dni - powrót na Seszelki Seszele - relacje, zdjęcia, opis podróży, wakacje na Seszelach, porady

NOWOŚĆ ! -Nel-19 dni- California Dreaming  Kalifornia - jakie atrakcje są warte uwagi? | Blog The Best Way - wyjazdy  Work and Travel USA

 

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: prawdopodobnie  Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

  Napis "Miłego dnia" - WYPALENI grawerowanie laserowe

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap