--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33689 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 1 godzina 24 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

To serwuję jeszcze raz , ale Radek pisał że smaczne były więć już wiecie dlaczego nie ma pierniczków w poście wyżej Biggrin

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 1 rok 6 miesięcy temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Są pierniczki, Asiu - częstuję się zamin znikną.

Nelu, czarter trwa 12 godzin - sporo, trzeba wziąć ciekawą lekturę i skarpety uciskowe na podróż. Sytuacja epidemiczna na Kubie jest według statystyk rewelacyjna ... - dziś 76 przypadków, łącznie niecałe 9 tys zachorowań i 136 zgonów... Tylko kto wierzy w te ich dane. Wacko 2  Po przylocie pasażerowie mają robiony test PCR - mam nadzieję, że wyniki nie będą fałszywie dodatnie, ale im chyba raczej nie zależy na wystraszeniu turystów.  Maseczki obowiązują w przestrzeniach zamkniętych - nie dotyczy to hoteli. 

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 1 dzień 14 godzin temu
Rejestracja: 13 cze 2015

Po fotce bym nigdy nie wpadl,ze to Irlandia.Krajobraz jesli z wyspa,to ze Szkocja bym kojarzyl.Irlandia  w moich wyobrazeniach to zawsze taka duza zielona plaska laka z krowkami byla-za duzo reklam irlandzkiego masla chyba sie naogladalem;) Ale bardzo mi sie podoba.

ssstu-6 :

...mmmm, z przyjemnością poczęstuje się słodkościami : )))

osłabły obostrzenia i może jutro "przyprowadzą" nam aucisko !???

...na wyspie,pogodowa bryndza,stąd fotka "z wczoraj",to samo miejsce,ten sam autor,ta sama "wypożyczalnia" (grupa WAW)

siemanko środowe Wszystkim !!! : )

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 5 dni temu
Rejestracja: 07 paź 2013

alamed :

Witajcie w mrożny środowy poranek Preved

Zostawiam Wam kawę z moimi orzeszkami ( ciasteczka )

Życzę smacznego Smile

Alamed...oj przypomniałaś mi o istnieniu "orzeszków". Jadałam je wielokrotnie, ale tylko u moich przyjaciół w Puławach. To chyba takie regionalne ciastka z tamtych okolic. Wiem, że trzeba mieć specjalną patelnię do orzeszków, ale w innych regionach Polski nie widziałam czegoś takiego w sprzedazy. "Orzeszki" bardzo lubię Smile

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 5 dni temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Asia-A :

To serwuję jeszcze raz , ale Radek pisał że smaczne były więć już wiecie dlaczego nie ma pierniczków w poście wyżej Biggrin

Asia-A, widząc jak wyglądają Twoje pierniczki nie mam żadnych wątpliwości, jak smakują. A Radkowi na zdrowie Biggrin

Margerytka
Obrazek użytkownika Margerytka
Offline
Ostatnio: 2 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 28 gru 2016

Dana, ciasteczka - "orzeszki" i "grzybki" są takie troche regionalnalne, ponieważ ładnych parę lat temu, sąsiedzi zza Buga przywozili maszynki do ich wypieku, podobne do gofrownicy .... gdzieś mam taką w pudle na strychu...checi do pieczenia też pewnie się tam zawieruszyły Girl haha

Najlepszy przepis na masę ... zrozumiałe, że z Zamościa Biggrin do masy można dodać trochę  zmielonej kawy. Pychotka, tylko ja z tych śledziowych

Margerytka

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 5 dni temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Margerytka :

Dana, ciasteczka - "orzeszki" i "grzybki" są takie troche regionalnalne, ponieważ ładnych parę lat temu, sąsiedzi zza Buga przywozili maszynki do ich wypieku, podobne do gofrownicy .... gdzieś mam taką w pudle na strychu...checi do pieczenia też pewnie się tam zawieruszyły Girl haha

Ha,ha,ha...   z tym zawieruszeniem chęci, to dokładnie wiem o czym mówisz Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 12 godzin temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest czwartek  10 grudnia 2020

znak zodiaku: STRZELEC

Imieniny obchodzą:

 JuliaMenas 

„Suchy grudzień stoi za to, że sucha będzie wiosna i suche lato”

Najpewniejsza w odliczaniu jest MARGERYTKA!!!

Margerytka - 233 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 157 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich   

Radek- 155 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Mauritiusie  

NOWOŚĆ ! Lamia - 19 dni - Sylwestrowa zachodnia Kuba w rytmach salsy Kuba - Tani Bilet 

Bajka - 18 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń 

Andrew - 12 dni - wyjazd na Święta do Polski  

Stempel "Miłego dnia" Dom w kratkę

No trip no life

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 3 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Margerytka :

Dana, ciasteczka - "orzeszki" i "grzybki" są takie troche regionalnalne, ponieważ ładnych parę lat temu, sąsiedzi zza Buga przywozili maszynki do ich wypieku, podobne do gofrownicy .... gdzieś mam taką w pudle na strychu...checi do pieczenia też pewnie się tam zawieruszyły Girl haha

Najlepszy przepis na masę ... zrozumiałe, że z Zamościa Biggrin do masy można dodać trochę  zmielonej kawy. Pychotka, tylko ja z tych śledziowych

Margerita masz rację, ja mieszkam w tej części kraju gdzie zostali przesiedleni ludzie własnie z zza Buga i Jugosławii ( taka mieszanka)

Pamiętam czasy szkoły podstawej kiedy powstały gminne szkoły to była zbieranina dzieci i ci z kresów wschdnich byli nazywani " Jóźki" a ci z Jugosławii "Serby"

Często dochodziła do bójek między chłopakami szczególnie, później powstały małżeństwa ale do dzisiaj sa obchodzone święta "Kultury kresowej " i " kultury bałkańskiej "

Moi rodzice i tesciowe pochodzili z kresów wschodnich, może dlatego bardzo lubię wschodnią część Polski Smile

Wracając do orzeszków to teraz są maszynki elektryczne i pieczenie ich to żaden problem, trzeba podzielić na dwa etapy. 

1. upiec orzeszki

2. w odstepie czasowym nadzieć orzeszki

Mam różne masy, z mleka w proszku, masy kajmakowej i mój mąż jeszcze dodaje dżem.

Taka zabawa na długie zimowe wieczory troche sentymentalna przy dżwięku świątecznej muzyki.

Moi synowie bardzo lubię te ciasteczka a,że mam czas to sie bawię Girl smile

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 3 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Jeszcze podam Wam espreso jak Nel zauważyła w filiżnce z Ceramiki Bolesławieckiej

wraz z pierniczkami tez mojej manufaktury Smile

Życze smacznego i miłego dnia Smile

 

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Strony

Wyszukaj w trip4cheap