--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33625 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

PS2; mój stary łeb zapomniał co chciał jeszcze napisać? he ...he...Biggrin

a chciałam się odnieść do USA o czym pisze Fragola- u nas jest tak, że to marzenie mojego Małża! ( który wprawdzie był już kiedys w Stanach, ale to było służbowo z niewielkimi elementami zwiedzania na miejscu w dodatku Chicago i okolice Illinois, więc jak sam mówi: to się nie liczy!  Biggrin ) ja natomiast,  tak jak Fragola- nie jest to jakieś moje spełnienie wielkich marzeń , ale te ich Parki Narodowe.... noooo to ciągnęło mnie zawsze! w zasadzie to co chciałabym zobaczyc w USA- to tylko te Parki.... więc chętnie bym pojechała, i nawet się cieszyłam że te wizy znieśli w zeszłym roku! , a tu teraz doopa blada... Aggressive - ja natomiast zupełnie, ale to zupełnie nie jestem zainteresowana Nowym Jorkiem! (może to wynika z faktu, że ja mało "miastowa" jestem Biggrin ; nie kręcą mnie wielkie miasta,  zdecydowanie wolę atrakcje przyrodnicze! więc te  Parki Narodowe mocno mnie wołają....!  Biggrin ( a szczególnie Kanion Antylopy!- to jest Moje marzenie!!!) -więc jak nas ta zaraza nie pokona,  to może spełni się kiedyś to marzenie Małża i moje tak "przy okazji" Biggrin

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Piea :

Fragola, 

ja też mam sporo miejsc na liście do których chetnie bym wrociła, ale.... u mnie jest podobnie jak u Radka, mogę się podpisać pod tym co napisał.... chęć poznania czegoś nowego/innego jest silniejsza niż chęć powrotów

U mnie też. Tak jak pisałam miałam pojechać do Korei, Uzbekistanu, Mongolii, a nie enty raz do Włoch.  A że w lipcu bezproblemowo można było wjechać do krajów bałtyckich zatem szybka decyzja i to były dla mnie nowe miejsca.

Te moje powtórki dotyczą dużych i zróżnicowanych krajów. Francja i Włochy bardzo różnią się regionami zatem jest to zawsze coś nowego. W sierpniu miałam powtórkę Turynu no i Mont Blanc, ale 3 lata temu wjeżdzałam tam od strony francuskiej, teraz włoskiej. Pewnie jest podobnie jak z greckimi wyspami.wielu ludzi wraca, ale na inną wyspę.

Podróżowałam do tego roku bardzo dużo zatem mogłam i poznawac nowe miejsca i jechać do krajów, w których byłam, ale też... w inne miejsca tego kraju. Mimo,że naście razy byłam we Włoszech to np. nie byłam w Neapolu.

Każdy z nas jest inny i ma różne oczekiwania związane z podróżami. Godzę sie z myślą, że przez kilka miesięcy nie wyjadę poza Polskę. Jednak jest to chyba u mnie już jakaś forma uzależnienia:) Pozostaje mi gotowanie . W tym tygodniu zrobiłam znów pyszne senegalskie mafe. Szkoda, że nie mam porównania z miejscowym oryginałem. A dziś boskie mielone i ćwikłę.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 26 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko niedzielne Wszystkim !!! : )

wczorajsza "zębuszka" wita i...żegna,machając ogonem ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 25 października 202

NIEDZIELA

znak zodiaku: WAGA

Imieniny obchodzą:

DariaIngaKryspin

 „Jaki październik, taki marzec, doznał tego niejeden starzec”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 279 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 NOWOŚĆ !- Radek- 201 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Muritiusie  

Mrówka - 83 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

 Bajka - 63 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń

 8 Weekend Obrazki, zdjęcia na facebook - ObrazkiOnline 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzien dobry,

witam was w niedziele, jak miło że wciąż weekendujemy ,prawda ? Preved

Jakie macie plany ? 

U mnie dzis od rana mega mgła..mam nadzieję,że potem opadnie , wyjdzie słoneczko i będzie pieknie, kolorowo..

Czy pamietaliscie aby przestawić czas z letniego na zimowy ? dla zapominalskich wskazówka-przesuwamy zegar o godzine do tyłu  nie do przodu  Biggrin

Radek, widzę że połów udany he he, ale jakie ostre zębiska Shok

Darek, co słychać weekendowo ? odpoczywasz po robocie ? jak łapka ? 

Piea, 2-3 kawki mówisz ? to chyba tez sporo ? ale to takie kawki jak nam serwujesz nam na tripku ? ja piję jedną na ładnych parę dni, nieraz jedną na tydzień czy nawet na  miesiąc. Za to herbatek mnóstwo. Lubię i czarne i owocowe ale ulubiona to Earl Grey

A propos ilości forumowiczów , to liczba zrejestrowanych użytkowników jaką Radek podaje jest od poczatku istnienie tripka. Jak serwis został zamkniety przez kilka miesięcy to mnóstwo osób pousuwało swoje relacje i nigdy juz nie wróciło. Częśc wróciło, ale rejestrując sią na nowo..Tak czy inaczej mało nas Sad Sprawdziłam ,że aktywnych użytkowników za ostatni miesiąc było 35 , ale w tym są tez osoby , które nigdy,albo prawie nigdy nic nie piszą, tylko czytają.. Jest tez jeden plu takiego małego, kameralnego grona. Nie ma hejtu, awantur i róznych nieprzyjemnych sytuacji..które są niestety normą w necie Diablo

Wyjęłam wczoraj z szafy aparat i otrząsnęłam z kurzu he he .. więc troche jesieni po mojemu. Dziś może też sie troche pobawię , jesli  słońce wzejdzie.

Trzeba przyznac, że jesień urzeka barwami Leaf-smiley

Wrzucam wczorajsze , kulinarne zagadki od Pieii

1) alhohol/mleko/ Azja/kobyła

2) placek/ser/jajko/ Gruzja

3) agawa/mrówki/Meksyk

Piea, czy nr 2 to może Chaczapuri ? bardzo lubie ten placek -chlebek. Miałam niedaleko piekarnie gruzińską i często wpadałam po rózne jego odmiany. Niestety po wiosnie -wiadomo jakiej , juz sie nie otworzyła..

To co ? leniwej i dłuższej o godzinę niedzieli wszystkim życzę Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie Niedzielnie; 

Nel, he..he.. nie tylko Ty latasz z aparatem po ogrodzie Biggrin ja robię to nagminnie, więc nie muszę odkurzac aparatki, mam ją w gotowości cały czas Preved

dzisiejsze poranne pstryki: 

co do kawki? - tak, pijam z reguły 2 a czasami i 3/ dziennie! wiem, że sporo... ale jestem straszny kawosz i bez kawy nie funkcjonuję! a poza tym lubię bardzo  Ssun-tea (oczywiście są to porcje filiżankowe, a nie kubasa do herbaty  Biggrin , tak nieco ponad pół filiżanki a reszta to mleczna pianka) ; do tego oczywiście jeszcze różne herbatki... , które tez bardzo lubię, ale ...z herbaty mogłabym zrezygnować, a z kawy nie....! Unknw

Brawo, zgadłaś, oczywiście, że to czaczapuri! ja też bardzo je lubię, choć dotąd jadałam je tylko w gruzińskich knajpach, bo w samej Gruzji jeszcze nie byłam) 

zostawiam Wam  "śliwkową" kawkę i idę się "polenić" Biggrin - teraz jest mnóstwo rosy, ale jak przeschnię, to pójde pobawić się z liśćmi, i coś tam sobie podziałam aktywnie w ogrodzie, znając zycie- to "uchetam" się po pachy więc  potem będzie  herbatka, kocyk i książeczka! Biggrin

(bo co tu robić? ja dziś nawet nic nie ugotuję, jak Fragola  Emo pieczen wolowa , bo wczoraj padła mi kuchnia! (płyta indukcyjna) - włącza się i rozłącza, pyka i znika...  Małż zresetował cos tam kombinował i nic! coś w niej pierdyknęło na dobre i  gotowania nie ma! New russiandzwoniliśmy do naszego speca, ale niestety przybędzie dopiero jutro/ a może nawet we wtorek? Shok , więc do tego czasu tylko dania z piekarnika, mikrofali!  i pizza na wynos! Crazy

Miłej Niedzieli! 

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Ja jednak trochę pracuję w weekend, no ale z własnej winy, bo często sobie w tygodniu odpuszczam.

Wybierałam się na cmentarz, ale to kawałek drogi, w mieście prawie w Bieszczadach i może poczekam na jakiś dzień bardziej słoneczny w przyszłym tygodniu.

Piea, jeśli piekarnik sprawny to można wiele zdziałać pysznego.

Śliwki piękne. Ja we wrzesniu robiłam tylko raz knedle ze śliwkami, może będzie jakaś powtórka, bo lubię korzystać z sezonowych produktów.

Miłej niedzieli!

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 23 godziny 38 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea, śliczny  jesienny kolarz Good co za kolory ! jesień jest bardzo, bardzo  fotograficzna. Ja niestety aparatu długo nie używałam , jakos sie tak nie składało.. wyjęłam go sobie przed wyjazdem na Kos, sprawdziłam karte  i jeszcze szybciej włożyłam z powrotem do szuflady he he . I dopiero wczoraj wyjęłam, jakos tak mnie natchło pod wpływem tych pieknych kolorów.A propos czy widac mój kolaż, bo telefonie go nie widzę..

Twojej Ssun-coffee  ze śliweczkami nie odmówię. Uwielbiam węgierki. Mam drzewko juz trochę wiekowe na działce więc śliweczki mam własne,ale nie co roku..W tym sezonie pięknie obrodziło, więc były i ciasta i poszły do sloików. O knedalch jakos nie pomyślałam, a szkoda, bo bardzo lubię ..

Ja też do Gruzji jeszcze nie dotarłam.. Andrew był jakiś czas temu .Wrócił zachwycony krajem a przede wszystkim ludżmi i ich mega gościnnością Drinks A chaczapuri lubię i z serem i taki zwykły , bez niczego 

U mnie na obiadek bedzie dyniowa , taka z pomarańczą i imbirem. Na deser szarlotka z własnych jabłek.

Wciąż mgła i chmury a miał być taki piekny słoneczny dzionek. Wciąż czekam z nadzieją. 

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Byłam w Gruzji 5 lat temu. Może z powodu złej pogody w największych atrakcjach jednak Armenia bardziej zapadła mi w pamięć, aczkolwiek świeto Wartawar (coś jak nasz śmigus dyngus, ale razy 100), na które trafiliśmy w Erywaniu zmusiło do powrotu do hotelu.

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 9 godzin 26 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...fantastyczna pogoda w ten ostatni w październiku weekend !!!

wrócilismy ze spacerku po "pokolorowanym na żółto" Newbridge...

...a jutro ma być...jeszcze fajniej ; )))

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap