--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33589 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Dana, a np. owoce? Ja nie jestem ich fanką, w Polsce w zasadzie nie jem, ale na wyjazdach sezonowymi w danym kraju się zajadam.

Oczywiście, że kazdy szuka w podróżach czegoś pod siebie.

Ja też jeszcze lata temu z obłędem w oczach szukałam ujęć do zdjęć.

W swoich poprzednich wpisach podkreśliłam ja.

Jak dla mnie te ogromne karty pamięci nie są dobrodziejstwem. Wrzucam zdjęcia do komputera, jest ich tak dużo, że brak mi chęci do zaglądania do nich.

A co do kuchni jestem jej entuzjastką i uważam za ważny element kultury.

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Dana_N :

Lubię polską kuchnię

A ja wręcz uwielbiam. Szczególnie za: kwaśne zupy w tym mistrzowski żurek, czerwony barszcz na kiszonych burakach, dania na bazie kapusty, pierogi, kasze, grzyby leśne, twaróg, chleb...

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 3 godziny 9 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...heee, przyglądam sie z zaciekawieniem kulinarnym dysputom ; )

zaintrygował mnie brak zainteresowań...rybami i owocami morza !!!

...ja uwielbiam potrawy z tychże składników ; )

myślę też ,że rozumiem Dana_N w "serowym temacie" ; )

...nie znoszę ...rosołu,co zawsze spotyka sie z "brakiem zrozumienia" i chęcią przekonania do tegoż dania ; )))

p.s. kuchnię azjatycką uwielbiam,najbardziej za..."makaron ryżowy" serwowany w "niezliczonej" ilości kombinacji !!!

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Ssstu-6 ja uwielbiam ryby i owoce morza.  Im więcej podróżuję tym jednak bardziej doceniam takie miejscowe w sezonie. Kocham małże po marynarsku na południu Europy, krewetki w Azji (oczywiście robione najprościej), ceviche. Od kiedy spróbowałam w Holandii prawdziwych matjasów to niestety polskie przesolone śledzie mi nie smakują.

Bardzo lubię sandacze i wędzoną makrelę w Polsce.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 8 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 24 października 2020

SOBOTA

znak zodiaku: WAGA

Imieniny obchodzą:

 AlojzyAretaMarcin

 

„W jesieni prędko gdy liść z drzewa spadnie, to wkrótce zima będzie, każdy zgadnie”  

Gify Sobota - GifyAgusi.pl

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 280 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

 NOWOŚĆ !- Radek- 202 dni-"cień wielkiej góry",czyli wakacje na Muritiusie  

Mrówka - 84 dni -  "Pura vida" w Kostaryce Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl 

 Bajka - 64 dni - sylwestrowa ucieczka z psem w mazurską ciszę. Pobyt w Argo-alpaka Spacer z Alpaką | Prezent w Katalogu Marzeń

 8 Weekend Obrazki, zdjęcia na facebook - ObrazkiOnline 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 8 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

nie poganiam dzis do wstawania, przecież dziś sobota , luzik .........WEEKENDUJEMY Yahoo

Czy mniej czy wiecej zgadzacie sie z tym wykresem ?  

 Radek, co sie znajomym nie podobało na wyjeżdzie? w jakim kraju byli ? Jeśli to zdjęcie co pokazujesz jest z Tulum, to mega pustki ! Zawsze na fotkach w tych ruinach są przecież tłumy ludzi..

Jorgus, oj uśmiałam się z tego ..."chyba słodzę nawet cukier" Laugh 1  To ile takich herbatek zaliczasz dziennie ? 

Dana, mam nadzieję,że w "nowej" chałupie będziesz miała swobodny dostęp do netu i będziesz wpadać częsciej ? Jak pogoda w Bournemouth ? 

To chyba dobrze,że mamy tak rózne gusta ,w zakresie kulinarnym również. Ważne ,aby jeść to co sie lubi i do tego jeszcze w miarę zdrowo i w miare rosądnych ilościach ..ale nie zaszkodzi tez odkrywać nowe potrawy z lokalnej czy "obcej" kuchni Emo pieczen wolowa

A propos kuchni, to cos słabo poszły wczorajsze zagadki kulinarne. Trudne ? nie będę już więcej wrzucać ..

1/Węgry, danie pasterzy,mięso/cebula/papryka

2/zupa, zakwas, buraki

3/krokiety, azja,różne farsze

4/kaczka, Chiny, stolica

5/sałatka, Bułgaria, warzywa

Udanego sobotniego leniuchowania Ssun-Flower4You

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Co do weekendu to niestety mam taką pracę, że sama powinnam siebie pilnować, aby nie zostawiać roboty na weekend.

1. leczo

2.barszcz

3. sajgonki

4. kaczka po pekińsku

5. sałatka szopska

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 4 godziny 4 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

napisałam przed chwilą bardzooooo długi post! i mi wywaliło internet! cDash 1 normalnie idzie się powiesić! 

już tego wszystkiego nie odtworzę.... wiec zostawiam tylko kawkę, jesienną... i idę sobie zrobić nastepną ! Ssun-tea

Fragola rozkminiła wszystkie zagadki, więc ja zostawię kilka nowych, też w klimatach kulinarnych! 

1) alhohol/mleko/ Azja/kobyła

2) placek/ser/jajko/ Gruzja

3) agawa/mrówki/Meksyk

Miłego Dnia!  Ssun-Flower4You

Piea

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

Piea, Nel dlaczego na tym forum jest tak mało osób? Jest tu bardzo sympatycznie, ale jednak brak ludzi.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 8 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Fargola, wszystko ustrzeliłaś za jednym zamachem he he Good Good Gratulacje !

to zapraszam na peking duck , lubisz ? bo ja bardzo Heart

Kaczka po pekińsku, czyli Azja na talerzu :: Appetita. Smak i Styl

Piea, wiem, szlak człeka trafia w takich sytuacjach  Ireful 3 mi też się to czasem zdarza. Niestety nie mam dobrego neta, bo mieszkam na obrzeżach Wwy ( nawet kanalizacji nie mam brr Diablo )  Ale wiesz , jak mi ucieknie net, to ja zostawiam lapka i jak połączeniewróci ( pare sekund, minuta ) to klikam na tą zawieszoną stronę i czasem sie otwiera na tym co pisałam.. 

Fragola, zadałaś smutne ale dobre pytanie Shok  ja też się nad tym zastanawiam.Jakie jest wasze zdanie ? chętnie je poznam..

  Została nas na forum garstka ale takich aktywnych  w sensie coś piszących, komentujących jeszcze mniej a piszących relacje to już w ogóle mało osób. Większość osób woli FB , choć w sumie jedno nie wyklucza drugiego..Takie fora jak nasze , niestety zamykają się, bo forumowiczów coraz mniej a koszty niestety z roku na rok rosną ( choć to tylko mój probelm) Jak zamykał się niedawno Obieżyświat , to zapraszałam do nas, pisałam o naszym forum, wrzucałam swoje relacje, jako zachetę. Doszła tylko 1 osoba, to Achernar i bardzo sie z tego cieszę, choć żałuję ,że nie więcej osób ...

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap