--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33606 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 8 godzin 3 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Hej, witajcie Niedzielnie....

ja ostatnio jakoś czasu nie mam....

Nel, Twój kolaż działkowy z darami ogrodu wspaniały... wie o tym każdy działkowiec, że wrzesień.... to czas zbiorów! Biggrin ; u mnie podobne klimaty..... Girl haha

Bajka, no udanego wyjazdu! super, że udało Ci się "na gładko" przejść te procedury.... teraz tylko zyczyc spokojnego lotu i wspaniałego wypoczynku!

Asia, Twoja zagadka wygląda mi na dolnośląskie klimaty... czy to nie jest czasem Zamek Czocha? 

Irlandzki zamek pokazany przez Radka - imponujący!!! ależ Wy tam macie tych zamczysków!!! Tender

A u mnie w ogrodzie istne grzybobranie.... po tych deszczach i ciepełku... warunki mają wprost "grzybniowe"! Biggrin rosną wszędzie.... głownie gdzieś po krzaczorach ale i bezczelnie wprost na trawniku! nie mozna kosić, żeby ich nie zrównać z ziemią Yes 3 ... no normalnie skandal! ale lubię takie "grzybobrania" bez wychodzenia z domu On the quiet  ; wczoraj rano bylismy jednak i w lesie.... bardziej dla połażenia jak grzybów, ale pokazały się... jest ich mnóstwo...., ale  niestety miłośników grzybów więcej jak "kapeluszy na nóżkach"  Wacko 2

"moje" ogrodowe borowiki i koźlaczki.... o takie..... : 

to zostawiam Wam poranną kawkę....

i życzę Miłej, słonecznej Niedzieli! 

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Pia, naprawdę grzybki same rosną u Ciebie w ogrodzie? Mieszkasz blisko lasu? Owoce też pięknie wyglądają.

Piea, zagadkę rozwiązałaś, to Zamek Czocha. Może więcej o tym miejscu napiszę niedługo.

W nagrodę książka.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

[

Dziś jest 6 września 2020

NIEDZIELA

Good-morning

Imieniny obchodzą:

Beata  i Eugeniusz

Martyna Wojciechowska - cytaty  "Nigdy nie zapominajcie o tym, by brać z życia jak najwięcej. Nie bójcie się ryzykować, płakać ani być szczęśliwymi. Najważniejsze to być w drodze. Każdego dnia robić krok do przodu."    - Martyna Wojciechowska

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 328 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 131 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

Radek - 68 dnijedno miejsce - dwa hotele 

NOWOŚĆ Smile Alamed - 41 dni - Bieszczady jesienią   

Bajka - to już dziś !!!!greckie wysepki Milos i Sifnos   Znalezione obrazy dla zapytania: milos

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 8 godzin 6 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...no nie,Piea masz więcej grzybów w ogrodzie niż we wszystkich lasach Irlandii rośnie !!! ; ))))))

"na wyspie"-Indian Summer,choć chłodniejsze niż zazwyczaj...

...siemanko niedzielne Wszystkim

p.s. na wydmach Curracloe czułem się...jak nad Bałtykiem ; )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Basia A.
Obrazek użytkownika Basia A.
Offline
Ostatnio: 2 godziny 11 minut temu
Rejestracja: 15 lip 2017

A w Irlandii dlaczego grzybów nie zbierają? Ja słuchając rok temu podcastów do serialu "Chernobyl" gdzie jednym z aktorów był Szwed,  dowiedziałam się że oni po wybuchu byli właśnie nauczeni, aby niczego nie przynosić z lasu do domów, bo może być napromieniowane i podobno wciaż utrzymuje się, aby nie zbierać ani owoców, ani grzybów

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Online
Ostatnio: 44 minuty 11 sekund temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Dzień dobry

Piea, chyba nie przestaniesz zadziwiać mnie swoim ogrodem, jest piękny , zadbany i jeszcze grzyby w mim rosną, no nie Biggrin

Podczas wczorajszej wycieczki na którą pojechałam  z lokalną grupą ,też nie obyło się bez grzybobrania Shok nikt nie zwracał uwagi,że to Park Narodowy.

Ja po raz pierwszy zerwałam kilka rydzów,pouczona przez doskonałą grzybiarę,że to są właśnie rydze, dzisiaj mieliśmy do obiadu jako dodatek, pycha.

Wycieczka była suprer Pleasantry

Nel, widzę,że bardzo zaangażowałaś się w prace na działce *ok*myślę, że masz też czas na dbanie Twojego też pięknego ogrodu.

Radek, fajne Twoje zamczysko i wydmy rzeczywiście jak nad Bałtykiem.

Asia, szkoda, ze Piea mnie wyprzedziła, bo ja bez problemu rozpoznałam Zamek Czocha , w końcu to moje okolice Smile

Fragola dobrze zauważyłaś, to właśnie w Arłamowie spędzimy 4 noce. To nasz prezent z podziękowań dla rodziców z okazji slubu naszego syna.

Sporo Połonin mam już za sobą ale z tych najważniejszych została nam jeszcze Połonina Caryńska i na nią mamy zamiar wejść, jeżeli oczywiście pogoda dopisze.

A może polecisz jeszcze coś ? 

Teraz idę na rower na moją intensywną 22 kilometrową trasę Smile

Miłego popołudnia wszystkim życzę Sun- 56

I tradycyjnie mój kolaż z wczorajszej wędrówki :

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 8 godzin 3 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie Moi Drodzy! 

ha ha...a to się w Was dusze grzybiarzy odezwały!!! Biggrin

zadziwiające jest to, że czasami chodzę po ogrodzie w odstępie 2 godzin, i zawsze wynajduję nowe okazy poukrywane gdzies pod krzaczorami Biggrin , swoją drogą jak te grzyby szybko rosną!, żeby nie powiedzieć, że zapier....ą Biggrin ...

oto kolaż tego samego miejsca, tej samej rodzinki, jedna fotka zrobiona wczoraj rano, druga godzinę temu (różnica półtorej doby!) : a ten największy grzybek w górnej fotce, już zerwany do sosiku i uduszony w śmietanie! Biggrin

ale największym dzisiejszym zaskoczeniem była pewna "górka" ; chodzimy sobie z małzem po ogrodzie, a tu między krzewami Małż wypatrzyl takie małe wzniesienie... , ; u mnie wszędzie w krzewach lezy agrowłoknina przysypana korą, więc niewiadomo co to tam było? i Małż pyta: co to? - ... patrzę i mówię, że pewnie kret się podkopał.... ???. Małz podszedł, odsypał korę, wyciągnął tą włókninę, a tam niespodzianka! 

pod spodem wyróśł wielki. twardy i zdrowiutki  borowik! byl naprawdę duży, tyle że z braku miejsca i światła nieco go "pokręciło" pod tą korą,  ale wola przeżycia jest jednak zadziwiająca..... 

skończył również w dzisiejszym sosie grzybowym  Preved

kilka kolejnych " okazów" znalezionych dziś w ogrodzie.... 

Alamed, mój ogród nie przestaje zadziwiać i mnie Biggrin ; oczywiście mnie w trochę innym sensie, bo  najbardziej zadziwiają  mnie odwiedziny , różnych "dzikich zwierząt", które nas od czasu do czasu nawiedzają... Biggrin , a ja latam za nimi z aparatem i uwieczniam..... 

od małych i drobnych, ptaków, owadów -  po większe i całkiem spore Biggrin

poza grzybami, mamy czasami "robotę" i z rybami.....  Girl prepare fish

staw jest jak wiecie niewielki, więc i rybki są niewielkie, ale, zeby i te które są mogły urosnąć trzeba niestety od czasu do czasu je odławiać, żeby młody narybek mógł rosnąć, stare trzena usunąć, więc małż czasami stoi z wędką nad stawem a ja potem serwuję to na jakąś kolację....

tak więc u mnie ostatnio i ryby i grzyby .... Biggrin

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 7 godzin 42 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Piea, nie wszystkie fotki widać (nie widać pierwszej i ostatnich - chyba z rybami)

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 8 godzin 3 minuty temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Asia-A :

Piea, nie wszystkie fotki widać (nie widać pierwszej i ostatnich - chyba z rybami)

o kurcze...., to nie wiem o co kaman? 

( a teraz widać ? , wstawiłam jeszcze raz.... ) 

Piea

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Offline
Ostatnio: 7 godzin 19 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Dolecielismy bez problemu, samolot na milos był na 9 rzędów Girl in love

Jutro dalej prom o ósmej na sifnos gdzie będziemy tydzień. Pozdrawiam serdecznie i jest 23 a ja siedzę na tarasie w tunice i majtkach ROFL

Strony

Wyszukaj w trip4cheap