--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33605 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 3 tygodnie 13 godzin temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Tak Nel fajny prezent od dzieciaków, tez bardzo sie ucieszyliśmy Smile

W moim ogrodzie tez pojawiły sie grzyby ale chyba niejadalne,

chociaż jak je wczoraj wyrywałam to zapachem przypominały pieczarki 

Asiu, kiedyś chciałas zdjęcia z mojego ogrodu Smile Mój areał jest mały, bo razem z domem 5 arów.

Kiedyś marzyłam o dużej działce tak abym mogła eksponować różne gatunki roślin.

Kiedyś to ja kwiaciara byłam Sun-smilie girl  031 Obecnie cieszę się, że tak  mało, bo i tak mam co robić.

Przygotowałam specjalnie dla Ciebie dwa kolaże :-), może jeszcze ktoś z forumowch znajomych spojrzy Smile

Miłego popołudnia Drinks

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 1 min temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Alamed piekny jest twój ogródek !!Yahoo  jaki uporządkowany i kolorowy. Hortki też widzę Good i wcale nie jest taki mały. 

Asiu, moje grzybki poszły do jajecznicy , była przepyszna Emo pieczen wolowa Najlepiej przesadzać roślinki na jesieni albo na wiosnę.

Jesli chodzi o wyjazd, to tak cały czas chodzi mi głowie jakas podróz..ale na razie bez konkretów. Wiesz, mam takie wzloty i upadki. Jednego dnia już bym pojechala choćby za parę dni a potem przychodzi otrzeżwienie i wątpliwości.. 

Piea, tak ,brawo TY Good  to oczywiscie Puławy i zakłady azotowe Laugh 1 nie, nie to tylko takie skojarzenie ze szkoły. Na fotkach był właśnie pałac Czartoryskich i równie piękny ,ale mocno zaniedbany park wokoło pałacu.Nie wiem dlaczego tak słabo to wygląda..Miasto powinno bardziej zadbac o takie miejsce. Nawet wprowadzic drobną opłate za wejscie i w ten sposób zebrac trochę środków.

Przez Puławy tylko przejażdzłam a moim miejscem docelowym był ... może kolaż wam podpowie ?

Moja działka rzeczywiscie jest w innych rejonach bo w okolicach Pomiechówka..

Aha no i wszystkie 3 zagadki trafione , zatopione przez Pieę Good Rejsik nocą po Szanghaju jest twój Piea..Teraz czekamy na twoje zgadule Yes 3

Szanghaj w 2 dni – co zobaczyć w najludniejszym mieście świata? (część 1) -  Blog podróżniczy

No trip no life

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 4 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Zastanawiałam się, czy mój wyjazd kwalifikuje się na odliczankę...ale skoro odliczanka teraz taka krótka, może  i moja "podróż" się tam zmiesci.

3 października jadę do Bournemouth, pięknego kurortu w Anglii nad Kanałem La Manche.

Plaża w  Bournemouth została uznana za najpiękniejszą w Wielkiej Brytanii,  piątą w Europie i czternastą na świecie.

Ten wpis na odliczankę jednak różni się od moich poprzednich wakacyjnych wpisów.

Jadę do Bournemouth...żeby tam zamieszkać. Smile

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 8 godzin 37 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...oooo, powiesz "coś" więcej o zamieszkaniu !???

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 1 miesiąc 4 tygodnie temu
Rejestracja: 07 paź 2013

ssstu-6 :

...oooo, powiesz "coś" więcej o zamieszkaniu !???

Przez ostatnie 6 lat mieszkałam pod Londynem. Teraz czas na zmiany. Potrzebuję nowej energii, nowych ludzi wokół, nowej pracy, więc wymyśliłam sobie, że jeszcze nigdy nie mieszkałam nad morzem...więc teraz jest dobry moment na taką decyzję. Smile Nawet jak koronawirus nie pozwoli jeszcze długo na podróżowanie, będę się czuła cały czas jak na wakacjach Biggrin

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 24 minuty 6 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Dana, piękne miejsce wybrałaś do mieszkania na stałe Good Mam nadzieję, że tak jak Radek będziesz nam przybliżać te tereny Biggrin A znalazłaś tam też pracę?

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 1 min temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

Dziś jest 9 września 2020

 ŚRODA

Imieniny obchodzą:

PiotrSergiusz 

Nietypowe Święta: 

Dzień Recyklingu Baterii
Międzynarodowy Dzień Urody
Dzień Testera Oprogramowania
Światowy Dzień FAS

Przysłowia: 

„Gdy grzyby wielkie korzenie mają, wielką zimę zapowiadają”

Do wymarzonych wakacji Pleasantryblisko, coraz bliżej...

  

Na prowadzeniu odliczanki  MARGERYTKA!!!

Margerytka - 325 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Mrówka - 128 dni -  "Pura vida" w Kostaryce  Jadę do: Kostaryka ArtTravel.pl

Radek - 65 dnijedno miejsce - dwa hotele 

Alamed - 38 dni - Bieszczady jesienią   

NOWOŚĆ Smile Dana - 24 dni - przeprowadzka do Bournemouth Bournemouth, Christchurch, & Poole Branch Programme / Historical Association

 

Kartka Miłego dnia... | E-kartki.net.pl

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 1 min temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

witam was w połowie tygodnia.. pogoda całkiem ok, zapowiada się fajny dzień Preved

Dana, wpis juz na odliczance. Ależ duże zmiany w twoim zyciu juz wkrótce Wacko Czy masz już cos tam nagrane ? w sensie zamieszkanie, praca ? Masz jakis znajomych ? Powiem ci ,że Bournemouth trochę znam, bo ze wzgledów rodzinnych swego czasu jeżdziłam tam dwa razy do roku . Śliczne miasto, przepiękna długa, piaszczysta  plaża do spacerów. Mnóstwo studentów, bo jest tam BU ale i emerytów, przyjeżdzających tam przed i po sezonie i osiedlających sie na stałe, bo jest tam najcieplej w Anglii. Z tego względu ceny zakupu czy najmu nieruchomości nie są niestety niskie. Olbrzymie centrum handlowe z różnymi sklepami. Mam nadzieję, że wszystko ci sie tam fajnie poukłada.. Znalazłam kilka foto z Bournemouth, wrzucam mały kolaż

Nikt nie odgadł po zdjęciach gdzie przedwczoraj byłam ? pytanie wciąż aktualne ...

Miłej środy wszystkim Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Online
Ostatnio: 1 godzina 51 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Witajcie w środku tygodnia Preved

Dana, ależ zmiany u Ciebie! no..no..no..! czy to decyzja spowodowana nową pracą? czy najpierw chęć zamieszkania nad morzem? a potem praca? - tak czy siak Gratulacje !!! Tender

Ala, śliczny ten Twój ogródek.... zawsze uważałam, że małe jest piękne! bo takie zadbane...dopieszczone... w każdym calu! ślicznie, kolorowo i kwitnąco tam masz, a mebelki tarasowe jakie gustowne Good , njoooo... jest klimacik! tylko posiedzieć i się relaksować, przeuroczo! - zupełnie inna skala niż u mnie! u mnie , z racji wielkości jest raczej w stylu "ogrodu angielskiego" czyli raczej wszystko  naturalistycznie  i  dużo zostawione naturze... Biggrin  , u ciebie za to jak w ogrodzie francuskim! takie cacuszko....  Give rose 

Nel, wczoraj twojego kolażu nie było widać..., u mnie byl tylko "zakaz wjazdu", ale dzisiaj jest! widzę! - no jak jest zamek, koguty, studnia, Farna i kamienica Celejowska - to musi byc tylko jedno miejsce! - witamy w Kazimierzu Dolnym!  Preved 

(Dzięki za nocny rejs po Szanghaju.... popływam sobie chętnie... chociaż wirtualnie... Biggrin )

no i skoro zostałam "wywołana" do zagadek, to mam dziś dla Was nowość! - takie zagadki w nieco w innej formie: 

zagadki filmowo-ksiązkowe, ale z tłem, czyli w plenerach podróżnicze!  - na pewno znacie... czytaliście ksiązki i oglądaliście filmy.... , ciekawe czy odgadniecie tak ad hoc - bez buszowania po wikipedii?  Biggrin

no to - co to za tytuły? :

1) romantyczny, malowniczy region...stara chałupa do remontu i oliwki... , piękna ona i piękny on... Give heart  - w filmowej wersji- takie "włoskie ciasteczko" Blum 3 , czyli obrzydliwie przystojny Raoul Bova 

2) WSPANIAŁA KSIĄZKA... I WSPANIAŁY FILM... - Chiny, epidemia cholery, opowieść o trudach, przebaczaniu i miłości choć bez happy endu! 

3) Przepiękne plenery gorącej Afryki... , porażający obraz piękna, radości ale i bólu i dramatu + do tego wszystkiego żmija sykliwa! 

i jak? ... wiecie?... znacie...? 

Ja w ciagu ostatnich dni obejrzałam w końcu dwa "zaległe" filmy z ostatniej top listy kinowej, a do których się "przymierzałam" jak sójka za morze...., npo ale w końcu nadrobiłam zaległości...; piewrszy to polska wersja "Greya" - erotyk "365 dni" wg pomysłu i książki Blanki Lipińskiej, no i ..... jestem rozczarowana.... taka tam bajeczka, o filmie było tak głośno, że chciałam go obejrzeć, ale poza aktorem głownym - niczego szczególnego tam nie znalazłam....  ; drugi to jeszcze głośniejszy obraz kontrowersyjnego  Patryka Vegi "Bad Boys" - no strasznie brutalny!!!, ale tego światka kiboli, narkotyków i rozbojów nie da się chyba pokazać inaczej...? dla mnie to strasznie "mocne" kino! tak brutalne, że aż boli oglądać! , no ale ponoć na podstawie rzetelnie sprawdzonych faktów, informacji , wywiadów, itd... o czym zapewnia sam Vega (oglądałam też wywiad z nim) ; 

Pokazywałam Wam kilka dni temu mojego malutkiego borowika.... no rośnie.... nie tak szybko jak kozaczki, ale po nóżce sądząc będzie wielki....

dziś jest już taki : (kolaż - 2 fotki z niedzieli i dziś) :

to zostawiam jeszcze kawkę i chwilowo znikam; dzisiaj do kawki "COŚ" słodkiego....  takie dary ogrodu Biggrin

Miłego Dnia i ciut więcej słonka.... 

Piea

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 3 tygodnie 13 godzin temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Spróbuję odgadnąć zagadki Smile

1. "Pod słońcem Toskani " ?

2.--------

3. " Pożegnanie z Afryką " ?

Dziekuję dziewczyny za miłe słowa odnośnie mojego ogródka "-) 

Asia coś nie zaglądała na Tripka, bo nic nie skomentowała Smile

Dana życzę Ci wszystkiego dobrego w nowym miejscu pracy i zamieszkania Girl smile

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Strony

Wyszukaj w trip4cheap