--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33609 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Jak tam KOchani przygotowania do Świąt w toku? Jajca gotowe? Zajaczek przykica z jakimś ladnym bilecikiem na koniec świata? Jak ten czas powoli leci, jeszcze 80 dni do wyjazdu.:) BiggrinBiggrin 

Korolowa ale Ci dobrze, z tą Lizboną!..:) Pogodę zamówiłaś?

Ela
Obrazek użytkownika Ela
Offline
Ostatnio: 5 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 20 wrz 2013

Witajcie Preved

znowu długo mnie nie byłoBlush ale to chyba Momi mnie ściągnęła swoim wpisem bo widzę, że też się pojawiła. I to z czym.. z babska wyprawą do Indii - super Momi!

W ogóle, jak patrzę na odliczankę to same fajne kierunki Sun bespectacled Kenia, Hawaje, Meksyk, Fidżi... super Kochani Good a Lord to już w ogóle odjechał.

Tadzikowi tak się widzę Sri Lanka podobała, że już kolejny wypad na nią planuje. Ja chyba z Cejlonem miałam pecha, bo to pierwszy kraj, gdzie raczej nie chcę wracać...

Momi, na święta to my chyba bałwana będziemy lepić, no ewentualnie zająca albo kurczaki Easter ostern 071 a bilecik owszem i jest Biggrin

Nelcia, moja droga, wpisz mnie na tę cudowną listę:

141 dni - od Amazonii do Atacamy - 4x4 przez Boliwię i Chile

ech jeszcze rok temu o tym kierunku nawet nie myślałam, a teraz, jak się naoglądałam zdjęć, to się okropnie nie mogę doczekać. Tym bardziej, że wszystko już zaplanowane, porezerwowane i zostało tylko czekanie.

Miłego wieczoru Kochani Biggrin

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 2 tygodnie temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Elu wspaniała podróż Ci się szykuje. Boliwia obowiązkowo Solar, Chile to obłęd już zadroszczę.

Super wyprawa Wink

megi zakopane

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 2 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dobry wieczór,

zrobiłam odliczankę i popędziłam na zumbe, nie zdążyłam nic napisać..dopiero teraz mam czas Smile

Sigma, Tadzik witajcie po powrocie Yahoo Czekamy teraz na wasze wspomnienia , nie dajcie się prosić 

Sigma, powiedz jeszcze tak na szybko jak było? czy pogoda dopisala tym razem? Sun bespectacled

RAdek, może to były "walacje z duchami " he he ?

Megi wczorajsza odliczanka miodzio Clapping

Basia 35 normalnie rozwalilaś system... czterokrotny wskok na odliczankę, tego to jeszcze nie było Preved  .. GRATULACJE !!!

Basia 35- 33 dni - Weekend w Chochołowskich Termach i Zakopane po raz pierwszy    Podobny obraz

Basia 35- 58 dni - majówka w Marsa Alam           Podobny obraz

Basia 35- 237 dniMauritius - rajskie wakacje      Podobny obraz       

Basia 35- 271 dni - śladami Dody i Lewandowskich czyli sylwester w Dubaju       Podobny obraz

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 2 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Momita,ja za jaja biore się w sobote Laugh 1 a ty jak potrawy szykujesz , po polsku szy szkocku ?czy może mix ?

Ela,śliczny ten twój zajączek Easter ostern 054 gdzie on sie schował ,że ja go nie mogę znależć i bilecików nie przyniósł Diablo a może jeszcze przyniesie ?

Wyjazd super ci się szykuje. Gratki !!!! Na jak długo jedziecie? sami czy jakieś lokalne biuro ? też za mną chodzi Ameryka Płd ..

A jeszcze powiedz co nie wyszło ze Sti Lanką? co ci sie nie podobało ?

Wpis na odliczance już jest

Ela -141 dni - od Amazonii      Podobny obraz do Atacamy          Podobny obraz 4x4 przez Boliwię i Chile

No trip no life

Ela
Obrazek użytkownika Ela
Offline
Ostatnio: 5 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 20 wrz 2013

Dzięki dziewczyny!

Nelcia jedziemy na 3 tygodnie. Korzystamy z dwóch agencji, z jednej tylko pampa, z drugiej samochód z kierowcą na 2,5 tygodnia. Pierwszy raz nie robiliśmy "castingu" tzn. nie wysyłałam ofert w kilka miejsc. Kilka miesiecy temu znalazłam ich stronę na necie, napisałam z ciekawości o koszt przykładowej wycieczki, odpisali szybko, cena była do zniesienia, więc jak już kupiliśmy bilety to zaczęłam z nimi wszystko ustalać. Póki co, w planie jest wszystko co chcemy Biggrin i oby tak zostało.

Nelcia, ze Sri Lanką to był jeden wielki pech. Lot mieliśmy flydubai z Kijowa do Dubaju, dzień przesiadki i dalej do Colombo. Na ten dzień zaplanowałam i kupiłam bilety na Burj Khalifa i akwarium. i Tu na planach się skończyło. Samolot się zepsuł i z Kijowa wylecieliśmy prawie dzień później. Burj poszedł się "szczypać", na Sri Lankę dotarliśmy dzień później. Do tego wystawił nas trochę bardzo polecany na FB kierowca. Dzień przed wylotem niby się okazało, że nagle musi lecieć do Polski i zastąpi go jego brat, który jak się potem okazało żadnym bratem nie był. Suma summarum okazał się fajnym facetem, ale wszystko było "zorganizowane" przez poprzednika. Piszę w cudzysłowie, gdyż nie mieliśmy żadnego z ustalonych hoteli (a jeden wybrałam zajefajny - domek na drzewie). Przed pierwsze dni nie zwracaliśmy na to uwagi, ale jak nie było ciepłej wody, a Marcin się poważnie przeziębił (po powrocie 2 tygodnie na antybiotyku), to już mieliśmy dość. Do tego dołączył zwykły pech: pochmurno przy wschodzie słońca nad Sigiriją, zepsuty i pchany przez nas pod górkę samochód w drodze do Parku Równiny Hortona, pociąg z Kandy do Ella tak załadowany, że ledwie dało się stać - a mieliśmy podziwiać widoki i robić zdjęcia (a ja nawet aparatu nie wyciągnęłam) i ciągły pośpiech. A i jeszcze przywieźliśmy ze sobą karaluchy; dobrze, że od razu po otwarciu walizki zauważyłam dziada, więc zamiast walnąć się do łożka po powrocie, to dokładnie przegladaliśmy wszytskie rzeczy, żeby jakiś karaluch nie przeżył czasem.

Nie powiem, były też fajne momenty: piękny park Wilpattu, mega kierowca i fajne safari w Parku Yala (dla odmiany w Udawalawe gość olewajcy wszystko - pierwszy raz w życiu nie daliśmy napiwku), plantacje herbaty Lipton's Seat.

Generalnie, przy wszystkich tych "niedogodnościach" brakło nam tego efektu "wow", który np. w Kazachstanie pozwalał zapomieć, że np. wychodek czuć było już w promieniu kilometra Biggrin

Zaraz wrzucę kilka zdjęć Yes 3

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 18 godzin temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Pięknie dziękuję za odliczankę. Już o świcie zaczynam latanie: Londyn- Warszawa- Paryż- Teheran.

Do zobaczenia wkrótce. Molot

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 1 godzina 2 minuty temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dana, bardzo ciekawa jestem tego Iranu. Mieliśmy z Andrew razem jechać ale jakoś nam na razie nie wychodzi.. Może jak wrócisz to nas zachęcisz swoimi wrażeniami ? Super udanego wyjazdu Dana Yahoo, bo egzotycznie to będzie na pewno

Ela,oj to pech z tymi przygodami i to od samego poczatkuSad szkoda że tak szczęscie nie dopisało, ale to to czasem bywa. Ja tez pojechałam do Hiszpanii na narty,a niewiele z tego wyszło. Kurcze 3 tyg. w Ameryce popopłuniowej, mega !!! jak sie agnecje spisza to będę prosić o namiary

No trip no life

Ela
Obrazek użytkownika Ela
Offline
Ostatnio: 5 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 20 wrz 2013

Sri Lanka moim okiem Wink

Park Wilpattu i jego mieszkańcy

Treron zielonolicy

Czapla purpurowa

Iguany

narodowy ptak Sri Lanki - kur cejloński, gatunek endemiczny Cejlonu

Kulony wielkodziobe

Wężojad czubaty

Czajka indyjska

Samica jelenia Axis

Świątynie w Dambulla

Ruiny starożytnego miasta Polonnaruwa - drugiej stolicy Sri Lanki

Sathmahal Prasada

Rankot Vehera - największa stupa w Polonnaruwa

Kiri Vehera

Ruiny starożytnego miasta

Wodospad Ramboda

Koniec Świata w Parku Równiny Hortona

Park Równiny Hortona

Nine Arches Bridge w Demodara, wybudowany w 1921 r. bez stali, most o wysokości 25 m i długości prawie 100 m.

Widok na Ella Rock z Little Adam's Peak

Chyba najbardziej kojarzony ze Sri Lanką widok - Tamilka zbierająca liście herbaciane. Zbierane są tylko trzy najmłodsze listki, zbiory odbywają się co tydzień z tych samych krzaczków

Pola herbaciane Lipton's Seat

Żołna oboźna w Parku Narodowym Yala

Żołna modrosterna

Kleszczak azjatycki

Mangusta pręgoszyja

Słoń indyjski

Wybrzeże nad Oceanem Indyjskim w Parku Yala

Żołny zielone wschodnie

Jak to nasz przewodnik powiedział - mały dinozaur ;)

Fort i wybrzeże w Galle

Pomnik upamiętniający ofiary tsunami - o wysokości fali, jaka uderzyła w wybrzeże Sri Lanki

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 57 minut 2 sekundy temu
Rejestracja: 31 maj 2016

Dana_N superowskiego pobytu !!! : )

Gdybyś była facetem,powiedziałbym że..."masz... wiesz co", taki kierunek wybrać ; )))

Uważaj na siebie i...rób foty !!!

Pozdro północne Wszystkim !!! : )

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Strony

Wyszukaj w trip4cheap