--------------------

____________________

 

 

 



Polanica i „okolice” – wrzesień 2021

248 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 5 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Dziękuję Alamed za bardzo dokładne  pokazanie Zieleńca zimą – za dnia jak i wieczorową porą. Może to kogoś zachęci do przyjazdu na narty. Chyba warto? To jedno z popularniejszych miejsc na Dolnym Śląsku  Ja już na nartach nie jeżdżę ale z sentymentem wspominam szusy na stokach. Raz nawet udało mi się połamać narty na tak zwanej „piątce”. Nie wiem jak obecnie stok się nazywa – Piątka i siódemka (bardziej stroma) to pierwsze wyciągi orczykowe w Zieleńcu, dopiero później powstał orczyk poniżej drogi obok pokazanego przez Alamed kościółka. Zimowe fotki ze Szczelińca i Błędnych Skał też bardzo cenne. Zimowo niewiele  osób, jak piszesz, zapuszcza się na górskie szlaki.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 5 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Hej Radek, mogę zrobić listę trudnych ścieżek, jeśli chcesz Biggrin

Na razie jednak udajemy się do lasu , gdzie dróżki są wygodne do spaceru. Dochodzimy do miejsca gdzie można odpocząć, ale my stajemy tylko na chwilę. Ukazuje się nam piękny lasek i wygląda nawet , że są grzybki o widać kobitę z wypełnionym koszyczkiem. Zbierania nie przewidujemy. Ale sfotografować można.

  

   

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 5 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Jak widać na zdjęciach wędrujemy przez las i niespecjalnie szukając widzimy trochę grzybków – no nie wszystkie są jadalne. W końcu w miejscu gdzie jest ich więcej postanawiamy jednak trochę nazbierać, . W Polanicy planujemy kupić słoik , obgotować grzyby i włożyć do słoika. Zjemy we Wrocławiu.

Dochodzimy to skałek. Dalej już nie idziemy, Powrót zajmuje nam trochę więcej czasu bo krążymy po lesie i zbieramy grzybki. Całkiem udał się zbiór jak na niezbyt długi spacer.

 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 5 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Wracamy do Polanicy. Pod Wielką Pieniawą spotykamy samochód ekipy telewizyjnej.

Następnie kierujemy się do pijalni – na obowiązkową porcję wody. Basia  kupuje pijawkę do kolekcji (pani nam tlumaczy, że to pijałki a nie pijawki, ale my wiemy swoje Biggrin )

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 5 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

A że nie samą wodą człowiek żyje udajemy się na kawociastko., no Basia jak zawsze na herbatociastko.

image

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 5 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Po powrocie czyszczę nasze zbiory. A wieczorem idziemy na kolację do knajpki z włoskim jedzonkiem . Było bardzo dobre. Po drodze widzimy sarenkę która wcale nie ucieka .

 

 

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 1 tydzień 3 dni temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Zbiory niczego sobie Smile

Fajnie,że sarenaka dała się fotografować Fotograf

Jedzonko wygląda apetycznie i na pewno też tak smakowało Wacko 2

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 godzin temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ach jak pięknie ten Zieleniec wygląda zimą. Cudowne  ujecie Kamera 3

Fajnie Alamed ,że dodałaś te fotki, mamy teraz obraz "całroczny"  Good

Jak długo można jeżdzić w Zielencu ? w marcu też ? tak średnio oczywiście 

Asia, zbiory Jedzenie i picie 29  całkiem całkiem , szczególnie jak zebrane zupełnie przypadkowo Good

Ależ ta Bohema kusi , chodziłabym tam codziennie he he . Przyznam,że to włoskie jedzonko też wygląda pysznie. Po takich spacerach można śmiało objadać się . Chyba nikt z was nie przytył , prawda ?

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Online
Ostatnio: 5 minut 26 sekund temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nel pytasz, czy przytyliśmy na wyjeździe? Nie wiem, na wszelki wypadek się nie ważyliśmy Biggrin

Następny dzień będzie bardzo ciekawy, ale i trochę sentymentalny – odwiedzimy miejsca, w których ja a także ja i mąż bywaliśmy przed laty.

Pierwszy punkt programu – Jaskinia niedźwiedzia w Kletnie. Bileciki zamówiła Basia jeszcze we Wrocławiu. Ze względu na konieczność ochrony unikalnego miejsca, obowiązują dzienne limity zwiedzających więc lepiej wcześniej kupić bilety  Dojeżdżamy. Parkingi dla samochodów osobowych i autokarów znajdują się około 1  km poniżej jaskini. Parking jest bardzo duży i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, ale oczywiście platyny. Idziemy drogą asfaltową wśród lasu. Droga lekko pod górę. Pogoda dzisiaj bez słoneczka.

 

W Masywie Śnieżnika jest wiele miejsc nazwanych imieniem Marianny Orańskiej. O Mariannie będzie więcej ostatniego dnia naszego urlopu. Na szlaku prowadzącym z Kletna do Jaskini Niedźwiedziej, którym idziemy oprócz kamieniołomów Marianny (poniżej widoczne zdjęcie) , znajduje się źródło. Źródło Marianna zostało odkryte w 1955 r. „przy okazji” poszukiwania złóż fluorytu. Woda wypływa samoczynnie z odwiertu o głębokości 120 m, w ilości ok. 6 litrów/na sekundę. Jest to woda słabozmineralizowana o temperaturze ok. 6,5 stopnia Celsjusza. Wodę można czerpać za pomocą kranika; obok tryska efektowna fontanna.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 9 godzin temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Ależ na tym wyjeżdzie nawdychaliście się świeżego powietrza co ? płuca przewietrzone Smile

Ja się nie muszę ważyć, widzę od razu po ciuchach,że jest coś nie tak 

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap