--------------------

____________________

 

 

 



Majówka 2011 na wyspie kobiet z krzywą wieżą w tle, czyli Piza i Malta w pigułce!

88 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Każdy wielbiciel lazurków będąc na Malcie koniecznie musi popłynąć na Comino.

Comino to najmniejsza zamieszkana wyspa w archipelagu Malty, położona miedzy Maltą a Gozo. Na wyspie jest zaledwie jeden hotel, mała wieś, cmentarz, posterunek policji, chlewnia i nieduża kaplica, gdzie raz w tygodniu jest odprawiana msza. Po wyspie jeżdżą dwa pojazdy: terenowy samochód hotelu Comino i ciężarówka dowożąca zaopatrzenie.

Najpiękniejszym zakątkiem tej małej wyspy, liczącej zaledwie czterech stałych mieszkańców, jest Błękitna Laguna, wykorzystywana często jako sceneria reklamówek.

Na prawie nagich skałach tu i ówdzie rosną krzaki makii, mimoza i pinie. Nazwa Comino pochodzi od kminku, który kiedyś porastał wyspę. Od niedawna znajduje się tu rezerwat ptaków. Częstym widokiem są gniazdujące na klifach niewielkie kolonie ptaków morskich i brodzących.

Comino ma trzy małe piaszczyste plaże, a tutejsze groty i zatoczki są idealnym miejscem do pływania  i nurkowania. Nie sposób oprzeć się przejrzystym wodom Błękitnej Laguny między Comino i niezamieszkaną wysepką Cominotto. Dno morskie jest tu pokryte czystym, białym piaskiem. Kryształowo przezroczysta woda nagrzana promieniami słońca ma tutaj piękny, turkusowy odcień.

Comino

omino-Malta

Comino-Blue Lagoon

janjus
Obrazek użytkownika janjus
Offline
Ostatnio: 2 lata 4 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Anusia,

 warto nocy zarwać ,by oglądać tak piękne widoczkiYes 3

Valletta pięknie wygląda od strony morza.

Dzięki,piękna wycieczka i ładnie opisana .

  Jeśli się tam nie pojedzie, to dzięki Tobie wiele zostanie w głowie i oczach.

Żeglarstwo – najdroższy sposób najmniej wygodnego spędzania czasu.

Asia
Obrazek użytkownika Asia
Offline
Ostatnio: 7 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Anusia Błękitna Laguna cudna Yahoo

...nieważne gdzie, ważne z kim...

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Comino Yahoo

Anusia czy to te lazurki Comino było widać z samolotu z góry na wczesniejszych zdjeciach, taką lazurową zatokę tam dojrzałam

Peg
Obrazek użytkownika Peg
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 miesiąc temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

Piękna ta Valletta Good A lazurki Shok Crazy Wacko 

katerina
Obrazek użytkownika katerina
Offline
Ostatnio: 8 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Cudasne lazurki!Ja podobnie jak Kara myslalam o przedluzonym weekendzie na Malcie Wink

anusia
Obrazek użytkownika anusia
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Dzięki wszystkimDrinks zaraz będzie ciąg dalszy dla wielbicieli lazurków bo wczoraj już nie dałam rady, Bepi ta zatoka z samolotu to akurat była Sycylia

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

U mnie jakoś Malta zawsze na dalekim miejscu.....zawsze wydawałą mi się tak aangielska tylko bardziej słoneczna....Pardon 

A tu takie piękne widoki i te kręte ścieżki....Good

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 3 lata 1 tydzień temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

dzięki Anusia, to jeszcze lepiej że to Sycylia Dance 4 bo planuję tam krótki wypad na majowkę Biggrin z powodu tych lazurków I-m so happy

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

Bepi Europa?????.....normalnie nie wierzę.....Drinks Drinks

Strony

Wyszukaj w trip4cheap