--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33614 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 2 godziny 48 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry wszystkim,

zaczynamy nowy tydzień.. pełen afrykańskich upałow Sun bespectacled

Bea, rzeczywiście jeszcze wyjazd się nie rozpoczął a wam emocji nie brakuje Sad mam jednak najdzieje,że te wszystkie "przygody" zostawicie za sobą i teraz będzie już tylko prawdziwy "american dream" Sun-smilie girl  149

Cienkibolek, przed tobą parę kilometrów i piękna natura !! Po powrocie podzielisz się z nami wrazeniami z tych cudnych miejsc ? Fotograf

Dana, po fotce widac że dotarłaś,pogoda idealna, maskonurów nie brakuje a ty szczęśliwa Yahoo Już czuję,że to miejsce może byc celem mojego męża bo on jest fanem ptaków a maskonury uwielbia. Czy tam też są i ine ptaki ?

Antenko, pola makowe obłędne !! rzeczywiście jak bajka Wacko

Pereira, Asia, co u was słuchać ?

Radek, zagadka trudna. Ja niestety odpowiedzi nie znam Bad może jakaś mała podpowiedż?

Pora na kawencję..dziś kawa z uśmiechem Smile

Smile!

 

No trip no life

Antenka
Obrazek użytkownika Antenka
Offline
Ostatnio: 5 lat 1 miesiąc temu
Rejestracja: 23 paź 2013

Dzień dobry Smile

Bea- udanego American dream!!! Smile samych cudownych wrażeń!!! I trzymam kciuki by już wszystko poszło bez ,,niespodzianek" Szczęśliwej podróży SmileBye

Cienkibolek- udanej kanadyjskiej wyprawy!!! Pięknej pogody i mega wrażeń!!! Smile Bye

Dana- cudownie, że mogłaś spełnić kolejne marzenie Smile Maskonur super Good Smile

Nelcia- dziękuję Smile i porywam uśmiechniętą kawkę, bo to wszak poniedziałek, więc trza się zebrać na cały tydzień Wink

Udanego poniedziałku wszystkim Smile

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 dni 12 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Nelciu, jestem zmęczona praca i chętnie bym już gdzieś czmychnęła – ale na razie jeszcze nie jest to możliwe. Pewnie znowu będzie to wyjazd w „ostatniej chwili” – jak się poluzuje w pracy.

Wczoraj humor mi popsuło moje kolano, które bez powodu lekko spuchło i utrudnia chodzenie. Z fitnessu nici, Czekam do środy na wizytę u mojego pana doktora.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 1 godzina 48 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...siemanko nowotygodniowe Wszystkim !!! : )

podpowiedź do wczorajszej zagadki...może te dwie fotki ułatwia sprawę i to,że...od 2008 możemy na Nią wejść "bez visy" ; )

...nie jest to też taka "zwykła górka",ma w sobie "coś" co daje jej..."światowy prymat" !!!

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

_Huragan_
Obrazek użytkownika _Huragan_
Offline
Ostatnio: 2 godziny 10 minut temu
Rejestracja: 13 cze 2015

To o ile sie nie myle Mount Thor w Kanadzie.Najwyzsza pionowa sciana(ca 1250 m)-czyli cos dla Nelcii i innych udajacych,ze maja lek wysokosci  Biggrin

Widzialem podobna w Norwegii o nazwie Trollvegen,ale ma jakies 250 m mniej pionu.

https://marzycielskapoczta.pl/

Napisz pocztowke ze swoich podrozy do chorych dzieci

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 1 godzina 48 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...bravo _Huragan_ !!! : ) wszystkie detale tak jak napisałeś ; )

nagroda jest...bo zaraz,no prawie,czas wstawać..."kanadyjskie sniadanko"...

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Online
Ostatnio: 1 godzina 48 minut temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...a właściwie to skoro jestem przy kompie...siemanko wtorkowe Wszystkim !!! : )

i zagadka na dziś,skoro macie "afrykańskie upały" ; ), gdzie można zobaczyć tak "kolorowy świat" !???

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 dzień temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Nelcia, wyspa Skomer jest częścią parku narodowego i zyje tam duzo ptaków.

Niestety nie ma informacji na ten temat po polsku...a angielskie nazwy mnie niewiele mówią. Myślę jednak, ze dla kogoś, kto się interesuje tym tematem bedzie łatwiej rozpoznać jakie ptaki można tam spotkać.

..."Skomer is best known for its large breeding seabird population, including Manx shearwaters, guillemots, razorbills, great cormorants, black-legged kittiwakes, Atlantic puffins, European storm-petrels, common shags, Eurasian oystercatchers and gulls, as well as birds of prey including short-eared owls, common kestrels and peregrine falcons. The island is also home to grey seals, common toads, slow-worms, a breeding population of glow-worms and a variety of wildflowers. Harbour porpoises occur in the surrounding waters. The Skomer vole, a sub-species of bank vole, is endemic to the island."

Dana_N
Obrazek użytkownika Dana_N
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 1 dzień temu
Rejestracja: 07 paź 2013

Radek...no znów wiem...ale żeby nie psuć zabawy innym, nie powiem Biggrin /tak się składa, ze o tej porze, kiedy dajesz zagadki wracam z pracy...i pierwsza pewnie je widzę Biggrin /

Powiem tylko, że miejsce bardzo ciekawe, ja uwielbiam pustynie wszelkie, ale biorąc pod uwagę, ze tam wulkan na wulkanie/ czynne!/...i temperatury rekordowe się zdarzają, to raczej okolica  nie dla mnie Sad Chociaż nazwa by wskazywała, ze własnie dla mnie Biggrin

dejzidejzi
Obrazek użytkownika dejzidejzi
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 tygodnie temu
Rejestracja: 06 wrz 2013

faktycznie, nazwa dla DANY ;)I Etiopia  jest piękna...

Radosław, dla równowagi, gdy jutro temp ma byc ponad trzydziestostopniowa powinienes serwować zagadki mocno chłodzące:))

depresja danakil,kto dziś stawia kawkę?

człowiek, który pracuje cały dzień nie ma czasu na zarabianie pieniędzy

Strony

Wyszukaj w trip4cheap