--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33606 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Widzę,że zagadka okazała sie trudna więc podpowiedż.. to kraj mało turystyczny

Prośba o przygotowanie jutro odliczanki, bo ja nie dam rady Biggrin 

A może ktoś z forumowiczów zgłosił by się do jej przygotowania raz w tygodniu ? w poniedziałek jest Asia, w czwartek Bajka, piatek Mabro, pozostałe dni na ogół ja i chętnie sie jeszcze podzielę . Jesli nie w tygodniu to może komus będzie pasować w weekend ? rano albo póżnym wieczorem..

No trip no life

ssstu-6
Obrazek użytkownika ssstu-6
Offline
Ostatnio: 2 godziny 33 minuty temu
Rejestracja: 31 maj 2016

...jak dla mnie,to mapa Mali

...no to w drogę... żeby się oburzać i podziwiać
...zdumiewać i wzruszać ramionami...wybrzydzać i zachwycać...Radoslav

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Online
Ostatnio: 1 godzina 46 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest WTOREK Party21 września 2021r.

Imieniny obchodzą : MateuszMiraDaria  

 

Margerytka - 145 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 129 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Dana - 59 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 22 dni - do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Alamed - 17 dni - Karpackie połoniny jesienią  


NEW ! Bajka- 15 dni Bory tucholskie - dalsze ładowanie akumulatorów przed zimą   Bory Tucholskie: atrakcje, jeziora, park narodowy. Przewodnik po Borach  Tucholskich - Radio ZET

NEW ! Basia - to już dziś - Świnoujście dla relaksu  

Super pobytu nad morzem życzę Sun-smilie girl  149

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

Nel - jakiś fajny wyskok wczesną jesienią , może rejsik na Splendidzie? ? Boat in the wind

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: dwie opcje - Spitsbergen z kolegą lub Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

achernar51swiat
Obrazek użytkownika achernar51swiat
Offline
Ostatnio: 12 godzin 7 minut temu
Rejestracja: 01 cze 2020

Nel :

Dzień dobry poniedziałkowo Bye

Co nam przyniesie nowy tydzień ? pomału zbliżamy się do końca września..a dosłownie za kilka dni powitamy jesień , bo już w najbliższą środę. Miejmy nadzieję, że to będzie w miarę ciepła jesień z "babim latem "

brr zimno Sad jakos ciężko mi sie przestawić na te chłody, nawet do ogrodu nie chce mi sie wychodzić, choc jeszcze tyle kwiatów kwitnie i jest kolorowo. Na szczęście od jutra ma byc coraz cieplej.

Asiu, uciekaj na zbiórke,aby się nie spóżnic .Trzymamy kciuki, jasne. Jakimś autokarem jedziecie czy pociągiem ? 

Basiu, gratki nowych planów wyjazdowych Good

 NEW ! Basia - 1 dzień - Świnoujście dla relaksu  

Piea, jestem chętna na firletki. Tak mi sie przypomnialo,że masz ich w nadmiarze.. 

Słyszeliście ,że na Kanarkach wczoraj  wybuchł wulkan  Shok ? a konkretnie na La Palmie. Na szczęscie nikt nie zginął, ale ewakuowano na razie  ok 5 tys mieszkańców i turystów z okolicy wulkanu . Lepije na ta wyspę nie lecieć w najbliższej przyszłości

Wulkan Teneguia przebudził się. Kłęby pyłu na La Palma - RMF 24 

Kto rozszyfruje jaki kraj ma tak oryginalny kształt ? 

Uśmiechniętego poniedziałku Ssun-Flower4You

Myślę, że Mali... Pozdrawiam. Biggrin

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest ŚRODA Party22 września 2021r.

Imieniny obchodzą :  JoachimMaurycyTomasz  

 

Margerytka - 144 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 128 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Dana - 58 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 21 dni - do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Alamed - 16 dni - Karpackie połoniny jesienią  


NEW ! Bajka- 14 dni Bory tucholskie - dalsze ładowanie akumulatorów przed zimą   Bory Tucholskie: atrakcje, jeziora, park narodowy. Przewodnik po Borach  Tucholskich - Radio ZET

 

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

Nel - jakiś fajny wyskok wczesną jesienią , może rejsik na Splendidzie? ? Boat in the wind

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: dwie opcje - Spitsbergen z kolegą lub Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

przyszła do nas astronomiczna pani Jesień Leaf-smiley , żegnamy się więc z latem Bye

Pokażcie jak wyglądają w waszym otoczeniu pierwsze dni tegorocznej jesieni.. w ogródkach, parkach, na ulicy . To przecież też piękna pora roku, oby nam tylko słoneczka nie brakowało.Wciąż kwitną krzewy, kwiaty, jest więc kolorowo Sun- 5

U mnie ogrodowo wciąż sporo pracy, przesadzam, sadzę nowe , zbieram liście .Do przymrozków wcale nie tęsknię..

A w Tatrach juz pierwsze powiewy zimy .. powyżej 1500 m spadł już ...snieg Shok

Asiu, jak ci się Plock spodobał ? udało ci się coś zobaczyć z atrakcji miasta ?

Achernar , jak twoje plany jesienne? czy już ustalone gdzie i z kim się wybierasz w pażdzierniku ?

Achernar, pięknie rozkminiłeś zagadkę Good Tak, ten ciekawy, oryginalny  kształt ma właśnie Mali w Afryce-kraj mało popularny turystycznie

To coś nowego do rozszyfrowania..

Pięknej jesieni wszystkim życzę Ssun-Flower4You

No trip no life

Piea
Obrazek użytkownika Piea
Offline
Ostatnio: 2 godziny 30 minut temu
Rejestracja: 19 wrz 2017

Dzień Dobry Wszystkim, w ten piękny i słoneczny, pierwszo-jesienny dzionek  Leaf-smiley

fajnie, że jest tak przyjemnie, kolorowo, słonko świeci....  ale to jednak już jesień.... Mda  i strasznie daleko do kolejnej wiosny.....  Sun-smilie girl  031 no cóż począć ... taki odwieczny cykl! Unknw

Nel, mapową zagadkę z Mali - pierwszy rozkminił Radek dobę przezd Archernarem Biggrin , a swoją drogą - chylę czoła! Good  bo niby że sama jestem "mapowa" , to to nie było wcale takie proste; te linijkowe afrykańskie granice nieco mnie wprowadzają "w zamęt" , zatem jeśli był to taki strzał "z marszu" bez podglądania Atlasu - to naprawdę : Chapeau baix!  Hi

(przy okazji Nel, pisałaś coś wcześniej o firletkach.... no sorrki Kochana, ale mocno się spóźniłaś, bo jeszcze przed wyjazdemm zrobiłam z nimi porządek w ogrodzie i powyrywałam całe to ścierwo , coby "ubiec" moment wysypywania się nasionek  Crazy , zatem .... poczekajmy do kolejnego sezonu, znając ich "ekspansję" z pewnością się pokażą, bo są cholery nie do wyplenienia  Biggrin 

Dzisiejsza zagadka sądząc po tych kamieniczkach i Bazylice w tle to jest, to musi być nasz cudny Gdańsk!  Preved (oj, też dawno juz tam nie byłam... a to jedno z tych naszych przeuroczych miast! Tender )

PS, Asia, i jak tam się "wypłockowałaś"?  Girl crazy ; czy płockie klimaty przypadły Ci do gustu? to miasteczko doprawdy potrafi zauroczyć Tender , jak dopisze oczywiście pogoda) 

zostawiam Wam zatem mój dzisiejszy, poranny jesienny kolaż, życząc miłego Dzionka  Leaf-smiley

Ssun-Flower4You

Piea

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 2 godziny 9 minut temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Witajcie, u mnie dzisiaj pada i nosa nie chce się wystawić za okno. A wczoraj w Płocku była przepiękna, słoneczna pogoda. Zobaczyłam wiele ciekawych miejsc. Mieszkaliśmy przy samej Wiśle, Podróż służbowymi autami (nie było nas wiele). Oprowadzał nas kolega z Płocka, posiadający wiedzę jak niejeden przewodnik. Zna w Płocku niezliczoną ilość ważnych i znanych osób. Na przykład bramy Katedry Mariawickiej- Świątyni Miłosierdzia i Miłości otworzył nam  (na jeden telefon) i prowadzał sam biskup Biggrin . Byliśmy w Muzeum Mazowieckim. Jako że wycieczka była służbowa „zwiedziliśmy” też płocką  siedzibę i byliśmy na budowie. W załączeniu mały kolażyk z dwudniowej wycieczki.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 4 godziny 10 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Piea, piękny jesienny kolaż , co za kolory i jakie okazy grzybowe 7071 i Oczywiście odgadłaś , tak to Gdańsk Good  Tak mnie jakoś ta fotka ujęła , super ujecie 

Radek, słuszne gratki dla ciebie za mapę Mali Clapping Achernar ogdadł póżniej

Asia, to sporo zobaczyłaś ,a  z tym kolegą "przewodnikiem ' to prawdziwy fart.Fajnie tez ,że pogoda dopisała. U mnie dziś słonecznie, nawet bardziej niż wczoraj , jest wiec zdecydowanie przyjemniej niż w miniony weekend

No trip no life

Bajka831
Obrazek użytkownika Bajka831
Online
Ostatnio: 1 godzina 46 minut temu
Rejestracja: 26 lis 2014

Dzień dobry!Ssun-Flower4You

Dziś jest CZWARTEK Party23 września 2021r.

Imieniny obchodzą :  TeklaBoguslawAntoni

DZIŚ PIERWSZY DZIEŃ KALENDARZOWEJ JESIENI Ssun-tea

 

Margerytka - 143 dni - walentynko - imieninki w Kolumbii Kolumbia - egzotyczne wycieczki i wyjazdy na zamówienie - Kiribati Club

Mrówka - 127 dni -  wyprawa do Kostaryki  Kostaryka: Najlepsze oferty

Dana - 57 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek - 20 dni - do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

Alamed - 15 dni - Karpackie połoniny jesienią  


 Bajka- 13 dni Bory tucholskie - dalsze ładowanie akumulatorów przed zimą   Bory Tucholskie: atrakcje, jeziora, park narodowy. Przewodnik po Borach  Tucholskich - Radio ZET

 

Kto następny?? Dokąd? Na jak długo? Dajcie znać! Biggrin

Marzenia czy  wstępne plany podróznicze  The-world-in-your w najbliższej czy dalszej przyszłości 

Nel - jakiś fajny wyskok wczesną jesienią , może rejsik na Splendidzie? ? Boat in the wind

achernar51swiat – tygodniowy urlop w drugiej  połowie października: dwie opcje - Spitsbergen z kolegą lub Podlasie  z żoną Biggrin

Trina- koniecznie gdzieś w poszukiwaniu ciepełka Sun bespectacled

Strony

Wyszukaj w trip4cheap