--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33687 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry,

hura, piękne słoneczko za oknem od rana Yahoo

Bajka, dziekuję za odliczankę Kiss 3 Tak , baterie bardzo podładowałam. a z wyjazdu cieszyłam się jak dziecko.Tak dlugiej przerwy dawno nie mialam.

Testy są rzeczywiście może i trochę upierdliwe,ale z drugiej strony człowiek się lepiej czuje ze świadomoscią ,że wszyscy w samolocie mają wyniki negatywne. Szczególnie ,że o żadnym dystansie społecznym mowy nie ma, skoro wszystkie siedzenia są zajęte. To co się zmieniło w samolotach to na krótkim locie czyli do Fra serwują tylko wodę butelkowaną i nie ma opcji nic kupić. Na długim locie były 2 posiłki,ale na przykład stewardesy nie dolewaja kawy czy herbaty. Robią jedną rundę i znikają. Nie bardzo pozwalają też chodzić po samolocie czy stać w jednym miejscu.No i zmiana jest przy opuszczaniu samolotu. Nie wszyscy na raz, tylko oglaszają , teraz wychodzą rzędy te i te i reszta pasażerów nawet nie może wstać, tylko trzeba czekać na swoją kolej.No i cały czas w maseczkach  Ja przed wylotem robiłam test anygenowy, wynik mialam juz po kilku godzinach, Przed powrotem do Pl miałam PCR i wystarczył, nie musiałam po przylocie robic testu ponownie. W sumie jeden od drugiego niewiele sie różni, ale antygenowy jest tańszy.W szoku jednak byłam, że samoloty są tak pełne.. kiedyś bywało często inaczej. 

Radek,wow ! jakie sliczne biało niebieskie dywany w lesie Good To trzymam kciuki,za znoszenie kolejnych obostrzeń a szczególnie tych wyjazdowych. A jak ze szczepieniami idzie ? Muszę ci powiedzieć, jaka dziką radość przeżyłam w Kostaryce , kiedy można było wejść normalnie do restauracji czy kawiarni, usiąść przy stoliku i delektowac się tym wydawało by sie zwykłym faktem. Inna sprawa ,że u nich wszystkie knajpy są na świeżym powietrzu he he, bo nawet jesli jest dach, to ścian nie ma ..taki klimat.

Zapraszam na gorącą herbatkę Crazy

Pięknego czwartku Yahoo

No trip no life

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 1 rok 6 miesięcy temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Witanko popołudniowe.

U mnie w samolocie w tamtą stronę także wszystkie miejsca były zajęte, catering był płatny, nie było za to zakupów duty free - podano nam, że to w związku z obostrzeniami pandemicznymi - to były SmartWings. Nie było także ograniczeń we wchodzeniu i wychodzeniu - wsztscy stali sobie na plecach. Crazy

Za to w drodze powrotnej ( nie podam nazwy linii ) działy się dziwne rzeczy. Za mną siedziały 2 starsze panie - mówiły, że latają od 40 lat - więc miały pewnie coś pod siedemdziesiątkę. Catering był - na gorąco i zimno, napoje, alkohol itp - kto co chciał i ile chciał - oczywiście płatny. Ssun-tea Była także sprzedaż duty free - stewardesy bardzo zachwalały perfumki, zegarki, biżuterię itp. Szefowa pokładu cały czas miała maseczkę pod nosem a  podczas sprzedaży zdejmowała ją na brodę odsłaniając usta. To całkowity brak profesjonalizmu w świetle tego, że przez głośniki co jakieś 20 minut leciał komunikat o zasłanianiu ust i nosa. Zbulwersowało to pasażerki siedzące za mną - zrobiły zdjęcia załodze , zawołały szefową i powiedziały, że wszystkie te fotki wyślą do mediów. Zrobiła się cała chryja i awantura, włącznie z groźbą przymusowego lądowania i wezwania policji. Nie będę opisywać co się działo, na szczęście skończyło się na tym, że został spisany protokól z tego zdarzenia i do Warszawy dolecieliśmy bez opóźnień i bez policji. Prankster 2

Ale to nie wszystko. Scratch one-s head Gdzieś tak w połowie lotu moje sąsiadki zauważyły, że jeden z pilotów wyszedł z kokpitu - strasznie je to zbulwersowało, bo przecież po ostanim samobójstwie rozszerzonym pilota pewnych niemieckich linii wszedł przepis, że nikt z załogi nie może zostać sam w kokpicie - taka profilaktyka. Po chwili drugi pilot opuścił kokpit Girl hide - w efekcie nikt oprócz autopilota nie kontrolował lotu.  Ireful 3  Panie mało co nie dostały zawału. 

Powiem prawdę, że z takim lekceważeniem i łamaniem przepisów jeszcze się nie spotkałam podczas lotu- możecie się domyślić jakie to linie czarterowe - na tripku często opisywane jako najgorsze z możliwych. 

Nelciu, kiedy zaczniesz relację z Kostaryki - czekam niecierpliwie. Preved

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 4 godziny 22 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Lamia po opisie Twojego lotu powrotnego to strach latać.  Linii czarterowych sie nie wybiera. Nie kojarzę jaka to linia może być. A staraszyli policją bo co, nie wolno zwrócic uwagi?

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Jezuuuu, Lamia normalnie totalny szok co piszesz Shok ... zlewka nie tylko na pandemie przez obsluge samolotu . Nie było pilotów, maseczka u stewardessy na brodzie ,stanie sobie na plecach .. no szok po prostu. Mocno to odstrasza od korzystania z czarterów. To jednak Lufa co by nie gadał , ma zupełnie inne standardy ..

Już,już zaczynam opisywać Kostarykę,choć wiesz jak to po urlopie, tyle się dzieje i zaległości ,że nie ogarniam jeszcze wszystkiego.Do tego wciąż jet lag Diablo  Myslisz o tej wycieczce jesienią ? bo widzę, że jest w ofercie biura... pilotka mi mówila, że grudzień jest duzo lepszy od pażdziernika czy listopada..

No trip no life

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 1 rok 6 miesięcy temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Asiu, straszyli policją, bo podobno załodze nie wolno robić zdjęć podczas pracy, tym bardziej zamieszczać w mediach społecznościowych czy na forach.  Stewardesa kazałam paniom usunąć zdjęcia z telefonów, ale odmówiły. Były jeszcze na tyle sprytne, że wysłały sobie na maila te fotki. Nie wiem, czy to coś dało, bo powinny mieć włączony tryb samolotowy, a po wylądowaniu gdyby zdjęcie już było usunięte to pewnie nic by nie poszło. Nie znam się na tym , ale tak sądzę. Starsze panie były trochę upierdliwe, mówiły też, że to one zawołają policję, bo pijane matki sprawują opiekę nad nieletnimi  a personel sprzedaje im wciąż alkohol. Nie zmienia to faktu, że z zachowaniem załogi miały całkowitą rację.  Nie wiem, czy mogę tu podać nazwę linii, żeby tripek nie miał jakichś kłopotów z tym związanych.... New russian

Nelu o Kostaryce myślę od paru lat, od kiedy opisał ją Lord - nie wiem, kiedy wyjdzie , zależy to od wielu rzeczy. Chciałabym jak najszybciej ... ROFL Ja też mam długo jet lag po takich zmianach czasów, straszna sprawa, ani spać w nocy ani normalnie funkcjonować w dzień. Dash 1

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Lamia, kurcze to powiem cie,ze ja nie pamietam relacji Lorda z Kostaryki ..tylko Apiska,ale były tam pokazane inne miejsca. Ten jet lag na miejscu mi zupełnie nie przeszkadzał. Pomimo,że bardzo mało spałam , to nie czułam zmeczenia.
Rzeczywiscie bezpieczniej w takiej sytuacji bedzie tą nazwe lini wysłać ewentualnie na priva.

Aha, za Kostaryce była też Alamed, jak ładnie poprosimy to może nam pokaże swoje wspomnienia z Kostaryki razem z Panamą ?  

No trip no life

fragola
Obrazek użytkownika fragola
Offline
Ostatnio: 2 lata 7 miesięcy temu
Rejestracja: 02 mar 2014

No ja też byłam W Kostaryce i Panamie. Relacji tutaj nie umieszczam, bo to ogrom pracy i zdjęcia po jakimś czasie znikają.

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 4 godziny 22 minuty temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba i tekst „Dziękuję wszystkim, którzy umieszczają na Facebooku posty z informacją, kiedy wybierają się na urlop. Z uwagi na dużą ilość pracy nie mogę odwiedzić Was wszystkich osobiście, dlatego proszę 0 wyrozumiałość...”

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Good-morning

      Dziś jest PIĄTEK 

  7 MAJA

 

znak zodiaku: BYK 

Imieniny obchodzą:

GizelaRóża 

 Cały czas w czołówce ...Na prowadzeniu  jest DANA !!!

Dana - 196 dni -  Buenos Dias Cuba  Buenos Dias Cuba Opinie • Informacje • Relacje • Oferty •

Radek- 159 dni do Hong Kongu w ..."W Hong Kong"-

NOWOŚĆ ! Alamed -154  dni -Karpackie połoniny jesienią  

Bajka - 117 dni -widokówka pod Sandomierzem  

Dana - 102 dni  - Jak nie daleko, to blisko - Kornwalia p=kornwalia | Wonderland Tours

Margerytka - 84 dni - powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Bajka - 71 dni - Powrót do AgroAlpaka - Mrągowo, tym razem w letnim wydaniu  

NOWOŚĆ ! Alamed -71 dni -kajakiem po Krutyni 

 Achernar - 61 dni - 3 tygodniowy objazd po Grecji  Santorini. Atrakcje i przewodnik po raju czasów pandemii - Wojażer

Bajka- 35 dni -  rowerowy Hel  Białogóra - ciekawe miejsca na rower

Margerytka-26 dni-niespodzianka dla męża ,czyli  Ssun-pedalekpo Bieszczadach i sprawdzenie co z kondycją Bieszczady - Bieszcczdy w obiektywie Wiktora Barona

Alamed -26 dni Słowacja- Mała Fatra- trekking po ukwieconych halach 

NOWOŚĆ !  Asia-A i Basia-A -emerycki wypad do Sanatorium-9 dni SPA / Sanatorium / Uzdrowisko Centrum Rehabilitacji CZERNIAWA ZDRÓJ i  Klinika Młodości - opis sanatorium - noclegi Świeradów-Zdrój

Bajka - 8 dni - Naxos i Amorgos - odkrycie kolejnych , mniej znanych wysepek greckich  

 

 Miłego dnia 8

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzien dobry,

jaki miły dzien przed nami  5272 jedyny minus ,że aura niezbyt sprzyjająca. Jest i będzie mocno deszczowo Sun-smilie girl  246 i  nie za ciepło

Dziś imieniny min, Róży, czy znacie jakąś ? ja nie , a to takie ładne kwiatowe imię . Mogłabym sie tak nazywać ..

Alamed, podwójne gratulacje dla ciebie Good  Wskok na odliczanke i to razy dwa !!! Piękne plany. Trzymam tez kciuki,aby Słowacja sie otworzyła i twój najblizszy wyjazd mógł się odbyć w terminie 

 Alamed -71 dni -kajakiem po Krutyni 

 Alamed -154  dni -Karpackie połoniny jesienią  

Asia, niestety , taka prawda ,że złodzieje nie śpią Diablo Trzeba być ostrożnym...

Kto stawia kawencję ? przyda się , bo coś cisnienie chhyba leci w dół..

Mam dla was zagadkę na ten deszczowy dzionek

Udanego piąteczku Ssun-Flower4You

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap