--------------------

____________________

 

 

 



ODLICZANKA i pogaduszki nie tylko turystyczne

33608 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
alamed
Obrazek użytkownika alamed
Offline
Ostatnio: 1 dzień 1 godzina temu
Rejestracja: 11 kwi 2017

Jeżeli chodzi o zagadkę to Szwajcaria ? Koleje Retyckie ?

 

Przyszłość to marzenia, przeszłośc to wspomnienia

megizak
Obrazek użytkownika megizak
Offline
Ostatnio: 1 rok 2 tygodnie temu
Rejestracja: 28 paź 2013

Alamed też myślę, że to Szwajcaria, kolejny punkt zwiedzania na mojej mapie. 

Nelciu zdjęcia sa widoczne, więc super bedzie co czytać. Wink

A kasiorka się przyda, za rozwiązaną zagadkę. 

megi zakopane

basia35
Obrazek użytkownika basia35
Offline
Ostatnio: 2 lata 6 miesięcy temu
Rejestracja: 24 gru 2013

SzwajcariaBiggrin Berenika Express też mam w planach.

basia35

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry Podróżnicy    Ssun-Flower4You

Dzisiaj jest: CZWARTEK, 23 STYCZNIA 2020

Imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund, RajmundaDrinks

 

 

Do wymarzonych wakacji blisko, coraz bliżej...

 Basia 35 -243- Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góryZnalezione obrazy dla zapytania NOSY BE

 Margerytka - 242  dni -powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Umilka- 185 dni- Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

Tadzik - 142 dni - powrót na Majorkę  Podobny obraz

Basia 35 -141 dni - Śladami Tadzika  Cypr i Louis Paphos Breeze                 Znalezione obrazy dla zapytania cypr

Bajka - 115  dni -  greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

  Alamed- 110 dni- majówka na Sardynii    Znalezione obrazy dla zapytania: sardynia"

Umilka- 103 dni-Andaluzja - wypoczynek z dziećmi Znalezione obrazy dla zapytania andaluzja

Megizak- 92 dni-  Sycylia jak lawa gorąca  Znalezione obrazy dla zapytania sycylia etna

  Sigma - 70 dni -2 tygodnie na wyspie Mahe czyli kolejne zwiedzanie plaż na Seszelach         Podobny obraz

 Glasvegas - 58 dni Fuerteventura             Podobny obraz

Tadzik - 44 dni - powrót na Malediwy, tym razem Atol Południowy     Podobny obraz

Basia 35 - 50 dni -Azjatyckie Tygrysy i wypoczynek na Langkawi           Podobny obraz

Radek-50 dni do..." żółw zamiast hipka",czyli Seszele ; )    https://lh3.googleusercontent.com/muVZU9SQsAWtc3cU2l6WUxe7iWj9BtmpczdmVSzuc0CW9Lbp9gcYzJ_GMm_27ElJH0R9hEL7Cx11bs2qBa7tmjuDzIhGwRH9BztLf9RpQiI8um0kQAYTHZahlkLvykFHUjxVbVQBAmE=w2400

Dana - 39 dni -birthday gift dla córki-Sajgon Znalezione obrazy dla zapytania: sajgon ale też Singapur i Kuala Lumpur

Mikka- 36 dni- rejs po Oceanie Indyjskim   Podobny obraz   

Mrówka -24 dni - SzusowanieWinter skifahren  0001  i tworzenie bałwanaXmass18 balwan boze narodzenie 76  w Val Gardenie  Podobny obraz

Alamed - 18 dni Filipińskie wyspy - Palawan i Cebu Znalezione obrazy dla zapytania: filipiny palawan

Sigma - 11 dni - Etiopia Dolina Omo i Plemiona Południa          Podobny obraz

Jorguś - 8 dni -w poszukiwaniu śladów Majów, Meksyk, Gwatemala i Belize Znalezione obrazy dla zapytania: gwatemala

Nel - 7 dni -  odkrywanie uroków fiordów chilijskich      Znalezione obrazy dla zapytania puerto natales chile

Czas finalizować przygotowania, zakupić polisę, wymienić walutę, sprawdzić gdzie są okulary słoneczne Dirol

MIŁEGO DNIA


 

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry

czwartek już, to chyba dobry news prawda ?

Za tydzień już jadę , coraz bardziej zaczyna to do mnie docierać..zaczynam myśleć co tu zabrać,różnice temperatur będą spore od lodowców po upały 

U nas prawie wiosna a na Balearach olbrzymi sztorm, fale podobno mają 9 m wysokości Shok i zalewają kilkupiętrowe domy przy nadbrzeżu. A z koleii w Hiszpani kontynentalnej śnieg pada Snow-flake-smiley-emoticon-animation

Alamed,Megi,Basia macie rację to Szwajcaria Yahoo która słynie z pięknych widoków  a szczególnie korzystając w czasie podróży właśnie z pociągów panoramicznych. Jechałam jednym z nich i absolutnie mega wrażenia . W ciagu kilku godzin była piękna zima, wiosna i upalne lato , może kiedyś skrobnę jakąś relację.. Dziewczyny  wybierzecie sobie jakiś szwajcarski zegareczek ?

 

Pora na kolejna zagadkę, tym razem kulinarną, narobię wam przed lunchem trochę apetytu he he Crazy

Ok wiec co to za potrawa i z jakiego kraju pochodzi ?

No trip no life

Asia-A
Obrazek użytkownika Asia-A
Offline
Ostatnio: 1 dzień 8 godzin temu
Rejestracja: 01 wrz 2015

Jesli chodzi o zagadkę to cytuję za internetami:

Fondue (z fran. fondre = „roztapiać się”) – potrawa przygotowana z gorącego sera i białego wina. Fondue pochodzi z kuchni szwajcarskiej, ale jest też bardzo popularne we Francji i Włoszech.

Kto z Was jadl takie profesjonalne - bo ja chyba nie.

Bye Zobacz mnie na Facebooku Relaks na drutach! Yes 3

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry Podróżnicy    Ssun-Flower4You

Dzisiaj jest: PIĄTEK, 24 STYCZNIA 2020

Imieniny obchodzą: Felicjan, Rafał, TymoteuszDrinks

DZIEŃ EDUKACJI

 

 

Do wymarzonych wakacji blisko, coraz bliżej...

 Basia 35 -242- Madagaskar Andilana Beach i lemury, ręce do góryZnalezione obrazy dla zapytania NOSY BE

 Margerytka - 241  dni -powrót do źródeł, czyli Kenia z odrobiną Tanzanii Znalezione obrazy dla zapytania KENIA SAFARI

Umilka- 184 dni- Dominikana- wypoczynek pod palmami    Podobny obraz

Tadzik - 141 dni - powrót na Majorkę  Podobny obraz

Basia 35 -140 dni - Śladami Tadzika  Cypr i Louis Paphos Breeze                 Znalezione obrazy dla zapytania cypr

Bajka - 114  dni -  greckie wysepki Milos, Sifnos i ?  Znalezione obrazy dla zapytania: milos

  Alamed- 109 dni- majówka na Sardynii    Znalezione obrazy dla zapytania: sardynia"

Umilka- 101 dni-Andaluzja - wypoczynek z dziećmi Znalezione obrazy dla zapytania andaluzja

Megizak- 91 dni-  Sycylia jak lawa gorąca  Znalezione obrazy dla zapytania sycylia etna

  Sigma - 69 dni -2 tygodnie na wyspie Mahe czyli kolejne zwiedzanie plaż na Seszelach         Podobny obraz

 Glasvegas - 57dni Fuerteventura             Podobny obraz

Tadzik - 43 dni - powrót na Malediwy, tym razem Atol Południowy     Podobny obraz

Basia 35 - 49 dni -Azjatyckie Tygrysy i wypoczynek na Langkawi           Podobny obraz

Radek - 49 dni do..." żółw zamiast hipka",czyli Seszele ; )    https://lh3.googleusercontent.com/muVZU9SQsAWtc3cU2l6WUxe7iWj9BtmpczdmVSzuc0CW9Lbp9gcYzJ_GMm_27ElJH0R9hEL7Cx11bs2qBa7tmjuDzIhGwRH9BztLf9RpQiI8um0kQAYTHZahlkLvykFHUjxVbVQBAmE=w2400

Dana - 38 dni -birthday gift dla córki-Sajgon Znalezione obrazy dla zapytania: sajgon ale też Singapur i Kuala Lumpur

Mikka- 35 dni- rejs po Oceanie Indyjskim   Podobny obraz   

Mrówka -23 dni - SzusowanieWinter skifahren  0001  i tworzenie bałwanaXmass18 balwan boze narodzenie 76  w Val Gardenie  Podobny obraz

Alamed - 17 dni Filipińskie wyspy - Palawan i Cebu Znalezione obrazy dla zapytania: filipiny palawan

Sigma - 10 dni - Etiopia Dolina Omo i Plemiona Południa          Podobny obraz

Jorguś - 7 dni -w poszukiwaniu śladów Majów, Meksyk, Gwatemala i Belize Znalezione obrazy dla zapytania: gwatemala

Nel - 6 dni -  odkrywanie uroków fiordów chilijskich      Znalezione obrazy dla zapytania puerto natales chile

Czas finalizować przygotowania, zakupić polisę, wymienić walutę, sprawdzić gdzie są okulary słoneczne Dirol

Andrew -TO JUŻ JUTRO ! - na totalnym spontanie -wypad do Bari     Podobny obraz


 

 

No trip no life

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień dobry.

weekendos już wkrótce. Wytrzymajcie, to już tylko pare godzin Yes 3

Andrew, gratulacje !!! ależ rzeczywiście spontaniczny wyjazd he he. Lubisz to Bari prawda ? no bo który to już raz tam jedziesz he he ...i za każdym razem coś nowego odkrywasz ?

Andrew -TO JUŻ JUTRO ! - na totalnym spontanie -wypad do Bari     Podobny obraz

Asia, rozszyfrowałaś idealnie zagadkę Good dla ciebie oryginalny ser ze słynnego Gruyeres A wiesz ja jadłam takie oryginalne foundee serowe i to właśnie w przepieknym Gruyeres. Może potem znajdę jakąś fotkę to wrzucę

Dziś zagadka z dalekiego kraju.. rozpoznacie ?

miłego piateczku wszystkim Preved

Znalezione obrazy dla zapytania mongolia

No trip no life

mabro
Obrazek użytkownika mabro
Online
Ostatnio: 32 minuty 56 sekund temu
Rejestracja: 26 wrz 2013

Kiepsko widzę w telefonie ale dzisiejsza zagadka to chyba Mongolia. Niestety jeszcze tam nie byłam, buuu...

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Offline
Ostatnio: 11 godzin 9 minut temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Mabro, taaaak , dokładnie to Mongolia . Z telefonu, ale świetnie sobie poradziłaś Good

Ja też tam jeszcze nie byłam..to może na początek posmakuj loklanej herbatki ? to Suutej caj -zielona herbata z mlekiem i ....uwaga z solą Shok

No trip no life

Strony

Wyszukaj w trip4cheap