--------------------

____________________

 

 

 



Puma w wiecznym a może wietrznym mieście - Rzym 2014

190 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
marylka80
Obrazek użytkownika marylka80
Offline
Ostatnio: 2 lata 10 miesięcy temu
Rejestracja: 22 sty 2014

Pumciu, jestem i ja Biggrin Chetnie pozwiedzam z toba Rzym Biggrin

P.S. Superowe te butki zlote i torebka Biggrin

MOHEROWY BERECIK.
Obrazek użytkownika MOHEROWY BERECIK.
Offline
Ostatnio: 6 lat 12 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

puma :

Wieczorkiem..... bo się weekendowałam ... Preved

Pumcia, już i ranek minął Clapping

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Wracamy do Rzymu..... w tym samym dniu idziemy zobaczyc co słychac na Piazza del Popolo  czyli Plac wszystkich ludzi.... choc ludzi mniej niż na Placu Weneckim, jest spokojniej ale i bardziej pusto....centralny punkt placu to obelisk.Papież Sykstus  umieścił na środku placu egipski obelisk przeniesiony z Circus Maximus (był to obelisk wzniesiony przez Ramzesa II w Heliopolis, a do Rzymu sprowadził go w 10 r. p.n.e. cesarz Oktawian August.

Na placu przez lata wykonywane były egzekucje

Początek centralnej ulicy Via del Corso wyznaczają dwa identycznie wyglądające kościoły. Zostały one zaprojektowane przez Rainaldiego, a wzniesione przez Berniniego. Wystarczy jednak spojrzeć dokładniej, by stwierdzić, że chodź fasady świątyń są podobne, inaczej wyglądają ich kopuły. Kościół Santa Maria dei Miracoli, stojący po prawej stronie, wieńczy kopuła o podstawie ośmiokąta, a kościół Santa Maria dei Montesanto, o podstawie dwunastokąta.

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Z prawej strony placu..... umiejscowniona jest fontanna...postanawiamy wspiąc się do góry na widoczny punkt widokowy

Spotkałam równiez Mona Lisę

Jeszcze rozszczepione bazyliki Wink

i każdy skuter jest mój

Dość specyficzna stacja benzynowa, przyznam ze dawno takiej nie widziałam

Idziemy przed siebie.... lubię tak się czasem bez konkretnego celu poszwędać

można mieszkać również tak

Przepiekna Kobieta z perłą namalowana na.....chodniku

Spacerkiem nie wiedząc jak natykamy sie na sklep Formuły 1

i to było na tyle jeśli chodzi o dzień pierwszy .

kienia
Obrazek użytkownika kienia
Offline
Ostatnio: 5 lat 6 miesięcy temu
Rejestracja: 22 lis 2013

37 lat nie byłam w Rzymie, no będe musiała się tam wybrać Dirol

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Rozszczepione bazyliki - trzesienie ziemi bylo czy co?

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Dzień drugi to WATYKAN, Muzeum Watykańskie, Bazylika SW.Piotra... przed wyjazdem nie do końca wiedziałam czy zdecydować się na zakup przez internet biletów wstępu czy kupić pakiet..... na dziś wiem że nam się on opłacił....a zwłaszcza patrząc na to z perspektywy calkowitego wchodzenia poza jakimikolwiek kolejkami, kosztował niemało bo 95 euro za osobę, choć zdarzaja się zniżki i wtedy można go kupic za 85 euro. Pakiet nazywa się OMNIA ROMA VATICAN PASS

  • bilety i wejście bez kolejki do Muzeów Watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Bazyliki św. Piotra,
  • wycieczkę mini-busem po Ogrodach Watykańskich,
  • karty wstępu, wejście priorytetowe i audioprzewodnik po bazylice św. Jana na Lateranie, więzienia Mamertyńskiego, Koloseum, Forum Romanum i Palatynie,
  • nieograniczoną liczbę przejazdów autobusem Roma Cristiana oraz środkami komunikacji publicznej na terenie Rzymu, w tym również liniami Roma - Lido i Roma - Viterbo
  • jak sie potem okazalo obejmował rowniez bezpłatne wejście do Villi Borghese, ogólnie warto pokazywac ją wszedzie gdzie się da, jest ważna przez 3 dni od pierwszej rejestracji. z internetowych potwierdzeniem zakupu trzeba odnależć na placu Św. Piotra punkt gdzie odbiera się pakiet, trochę mieliśmy z tym problem, bo co ciekawe...każda z zapytanych osób kierowała nas w inne miejsce. Pakiet wygląda tak

a to punkt gdzie się go odbiera..... ważna informacja o której nie wiedziałam odbierając pakiet....trzeba się zapisac na wejście do Bazyliki, bo grupa wchodząca nie może liczyc więcej niż 230 osob...my tego nie zrobiliśmy i potem licząc na łut szczęścia mieliśmy nadzieję wejsć na czyjeść miejsce...ufff 4 maruderów nie stawiło się więc Bazylika będzie w tym samym dniu. W tym dniu na Placu odbywala się msza odprawiana przez papieża , tłum więc był okropny, nie mówiąc o kolejce do wejscia..... Shok

Rano pogoda nas nie rozpieszczała..... do Watykanu jedziemy metrem którego stacja jest tuz przy schodach hiszpańskich

Schody Hiszpańskie w deszczu

jednak zanim docieramy do Watykanu pogoda zdecydowanie się poprawia.....

Niestety spotkaliśmy tylko takiego papieża Mosking ( mural w metrze)

PLAC ŚW.PIOTRA i BAZYLIKA

Tłumy były naprawdę powalające

puma
Obrazek użytkownika puma
Offline
Ostatnio: 8 lat 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Marinik....nieee.. mojemu ręka się rozszczepila....ale wyszło śmiesznie to tak zostało Wink

Kienia...koniecznie i jest gdzie biegać Yahoo

momita
Obrazek użytkownika momita
Offline
Ostatnio: 4 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 03 wrz 2013

DOM NA wodzie boski!!! POmieszkałabym tam z pare dni..;) 

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 3 miesiące 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Fajnie wyszlo Biggrin.

Strony

Wyszukaj w trip4cheap