--------------------

____________________

 

 

 



Tajlandia - listopad 2015.

5 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
mazkub
Obrazek użytkownika mazkub
Offline
Ostatnio: 8 lat 8 miesięcy temu
Rejestracja: 11 lip 2015
Tajlandia - listopad 2015.

Szanowni, prośba o opinie i cenne uwagi na temat poniższego planu wycieczki do Tajlandii. 

W Tajlandii będziemy 12 listopada 2015r. ok. 10 rano. Lądujemy w Bangkoku Intl Arpt. Wylot 24 listopada o 1.45.

Na całość wycieczki chcemy przeznaczyć jakieś 3 – 3.5 tyś zł. (bez biletów do Polski). Lecą 4 os. dorosłe.

1)      12-15 listopada chcemy zostać w Bangkoku.

W Bangkoku chcemy głównie zwiedzać i trochę skosztować życia nocnego.

   1.1 Poniżej przesyłam hotele w Bangkoku – prośba o info czy polecacie któryś z poniższych hoteli, ewentualnie inny godny polecenia w podobnym standardzie i cenie.

- Rambuttri Village Plaza

- Best Western Klassique Sukhumvit

- Miramar Hotel

- Thee Bangkok Hotel

   1.2 Chcemy zwiedzić główne atrakcje z przewodnika przez te 3 dni w Bangkoku – czy możecie coś szczególnie polecić do zwiedzania w Bangkoku lub bliskiej okolicy?

2)      15-17 listopada chcemy wykupić przelot AirAsia z Bangkoku do Kuala Lumpur – pytanie czy polecacie ten kierunek czy jakiś inny? Pierwotnie miały być Filipiny jednak ceny biletów są dużo droższe niż do Malezji, a do Wietnamu trzeba wykupić wizę + zapłacić za bilet i cena też robi się dużo droższa, jednak jak napiszecie, że zdecydowanie polecacie inny kierunek to na pewno rozważę Biggrin

W Kuala Lumpur podobnie, chcemy głównie zwiedzać i trochę skosztować życia nocnego.

   2.1 W Kuala Lumpur znalazłem hotel Swiss Garden - ewentualnie może polecicie jeszcze inny godny polecenia w podobnym standardzie i cenie?

   2.2 Chcemy zwiedzić główne atrakcje z przewodnika– czy możecie coś szczególnie polecić do zwiedzania w Kuala Lumpur lub bliskiej okolicy?

3)      17-23 listopada chcemy wykupić przelot AirAsia z Kuala Lumpur do Krabi lub Phuket, aby dostać się do Phi Phi – chcemy odpocząć przez te 6 dni w jakimś ładnym miejscu, fajną plażą – totalny relaks, pytanie czy polecacie w ogóle Phi Phi czy może inne miejsce, jeżeli Phi Phi to pytanie czy lepiej wylądować w Krabi czy też na Phuket?

O Phi Phi czytałem, że przepiękne plaże i krajobrazy, jednak dużo turystów i dosyć głośno. Może w takim razie rozważyć inne miejsce gdzie będą ładne plaże i krajobrazy, ale znacznie ciszej?

   3.1. Hotele jakie znalazłem w phi phi poniżej - może jeszcze inny godny polecenia w podobnym standardzie i cenie, najlepiej w bungalowym domku z widokiem na morze Biggrin

- Phi Phi Relax Beach Resort

- JJ Residence

- Phi Phi Sea Sky

   3.2. Na Phi Phi chcemy się głównie relaksować, odpoczywać na plaży, zwiedzać wysepki w pobliżu i okoliczną przyrodę. – czy możecie coś szczególnie polecić do zwiedzania lub jakieś iinne atrakcje w pobliżu Phi Phi?

4) 23 listopada chcemy wykupić przelot AirAsia z Krabi lub Phuket do Bangkoku i później 24.11 w nocy powrót do Polski.

Inne:

- Chcemy koniecznie udać się na przejażdżkę słoniami, prośba o info gdzie z ww. miejsc najlepiej skorzystać z tej atrakcji?

- Czy zlecacie jakieś szczepienia?

- Jakie dania polecacie do jedzenia?

- Czy polecacie jakieś szczególne wycieczki po wyspach statkiem?

- Czy warto zobaczyć most na rzece Kwai? Jak najlepiej tam dojechać?

Z góry dzięki za pomoc!

Kuba

Mrówka
Obrazek użytkownika Mrówka
Offline
Ostatnio: 1 rok 2 miesiące temu
Rejestracja: 09 maj 2015

Witaj,

 Byłam w hotelu Rambuttri w styczniu 2015. Czysto, śniadania ok, pokój i łazienka małe ale wystarczające na 2-3 dni pobytu. Na dachu jest basen. Ja nie korzystałam ale 6 letnia córka bardzo go sobie chwaliła. Korzystaliśmy z przechowalni bagażu która jest na terenie hotelu. Polecem, za niewielkie pieniądze na 10 dni pozbyliśmy się zimowych ubrań i buów i lżej było lecieć na wyspy ( byłam na Samui i Tao)Z hotelu blisko jest na Khao San, do Wielkiego Pałacu, do przystani na rzece też niedaleko. Moim zdaniem idealny na krótki pobyt i zwiedzanie miasta. W drodze powrotnej byliśmy w hotelu
Evergreen Place Bangkok( blisko oceanarium, które chcieliśmy zobaczyć i niedaleko parku w którym są warany) - hotel ok, ale okolica nam się nie podobała. W Rambuttri czułam się lepiej. Był bardziej klimatyczny.

 W Kuala Lumpur nie byłam. W lutym 2016 wybieramy się na wyspę Ko Kradan i do Khao Lak, ale bilety kupiłam przez Singapur. W pozostałych pytaniach więc nie pomogę.

Pozdrawiam

Ola

Indy
Obrazek użytkownika Indy
Offline
Ostatnio: 5 lat 7 miesięcy temu
Rejestracja: 19 maj 2015

Mazkub

Ja będę w Kuala we wrześniu. Mam zabukowany hotel z tej samej grupy co Ty (grupa Swiss Garden International) - tylko mój to Swiss Inn, w sercu China Town, ale w sumie jak popatrzyłam na mapę, to oba hotele są blisko. Swiss Inn jest nieco mniejszy i chyba o połowe tańszy, chwalony za położenie, ale były głosy, że może być słychać odgłosy ulicy. czy rzeczywiście - bedę mogła powiedzieć dopiero po powrocie Biggrin Do hotelu dojeżdża autobus z lotniska (tylko jeszcze nie wiem który)

W Tajlandii byłam, ale dawno temu, więc szczegółów już nie pamietam.

Pamietam natomiast wycieczkę na słoniach, ale jakoś nie była taka szczególna by ją polecac... no, ale co kto tam lubi.

Most na rzecze Kwai... czy warto? Hmmm... jest to niewątpliwie symbol. Symbol wojennych zbrodni i okrucieństwa. Jednocześnie miejsce, któe odwiedza tysiące turystów rocznie. Zwiedzając przechodzi się po moście, torami, potem odwiedza się cmentarz ofiar tego wojennego szaleństwa. I tu brutalna rzeczywistośc faktycznie wstrząsa... pochowni praktycznie sami młodzi chłopcy - 18, 19, 21 lat... straszny i przygnębiający obraz. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz tam byc. 

Szczepienia - ja mam podstawowe dur, tężec, WZW A i B. Na nic dodatkowego sie nie szczepiłam. Warto natomiast mieć jakiś ogólny antybiotyk, bo potrafią przesadzić z klimą! Biggrin No, ale to taka oczywista oczywistość.

Pozdro.

marinik
Obrazek użytkownika marinik
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

mazkub - troche sie dziwie, ze na forum gdzie taj-maniakow jest masa tak malo odpowiedzi dostales. Tak czy inaczej - lacznie masz 12 dni. niewiele, a biorac pod uwage ilosc atrakcji jakie ma do zaproponowania Tajlandia - skupilbym sie tylko na niej tylko.

Most jak most, ale w jego kierunku nieco dalej masz wodospady Erawan - polecam. No i - polecam przejrzec relacje jakie tu na forum sa - one z pewnoscia Cie ukierunkuja.

Tom-Gdynia
Obrazek użytkownika Tom-Gdynia
Offline
Ostatnio: 3 lata 2 miesiące temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Rambuttri OK. Normalny, dobry standard.

Wypad na 2 dni do Malezji ? Trochę oznacza to skakanie po mapie, ale jesli Bangkoku Wam mało to spoko . To dla Petronas Towers ?

Przyznam, że w Malezji nie byłem. Jeszcze nie wiem czy się konkretnie do Malezji wybiorę na cały pobyt lub chociaz pół , ale na pewno samo Kuala Lumpur kiedyś wpadnie. To jeden z glównych hubów przesiadkowych w Azji Płd-Wsch.

Moje zdjęcia z różnych, dziwnych miejsc http://tom-gdynia.jalbum.net/   Music 2

Wyszukaj w trip4cheap