Fotorelacja -Zanzibar -10.2014 ( Neptune Pwani, Dream of Zanzibar, Royal )

367 posts / 0 nowych
Ostatni wpis
Strony
bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 5 miesięcy 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013
Fotorelacja -Zanzibar -10.2014 ( Neptune Pwani, Dream of Zanzibar, Royal )

Witam, tydzień temu wróciłam z Zanzibaru, postanowiłam skrobnąć trochę informacji o powyższych hotelach, może się komuś przyda..

O Zanzibarze zaczęłam myśleć i nakręcać się ze 2 lata temu po powrocie Filosa  i Bigelvisa  z tej wyspy, bardzo mnie zauroczyły ich fotki, troszkę mój zapał ostudziły i znięchęciłyły jednak informacje  o komarach .... i tak jakoś odkładam wyjazd obawiając się ukąszeń i możliwości zachorowania na malarie lub denge,  czas leciał  Zanzi spadł na dalszy plan marzeń ..aż do momentu kiedy to Marylka zamieściła relację z Zanzibaru, znowu w głowie mi zawróciła i nakręciła na maxa swoją piękną relacją.

Plan na jesień  tego roku był jednak powrót do ukochanego Mexico, ale bilety koszmarnie drogie były na październik , więc  pozostaje nam zmiana kierunku. Niech się dzieje wola boża..raz kozie śmierć, ryzykujemy z tym Zanzibarem i tak pewnie bym tam pojechała wcześniej czy później...

Kombinujemy najpierw bilety Etiophan z Waw czy KLM z Lipska  które były za 2200 zł ale promocje z dobrym czasem przesiadek przeleciały nam koło nosa, zostały tylko takie które mają po 3 przesiadki i 5 godzin czekania w Etiopii co nie bardo mi się uśmiecha , wiedząc jak wyglądają lotniska w takich krajach..chcemy jednak lot bezpośredni a takie tylko ma Condor i Jetair fly.  Condor drogi więc nie pozostaje nam nic innego jak bukowanie w Jetairfly , wylot z Belgii ,bilety kupiliśmy za 400 euro na osobę, na stronie przewoźnika, zapłata kartą kredytową. Drugiego dnia po zabukowaniu humory nam troszkę się zepsuły kiedy to obniżyli wszystkie loty na 300 euro, no mówi się trudno..Dirol żyje się dalej Crazy

Tyle razy zaklinałam że już nie polecę z tej cholernej Brukseli, że to za daleko..i zaś mnie cena pokusiła..myśląc jakoś to będzie..przerabiałam ją już dwukrotnie raz z dojazdem autem 1200 km i była to cholerna męczarnia, i przerabiałam ją już z dolotem na Charleroi wizerem ale koczowaniem nocy na lotnisku też była męczarnia Crazy . Starość nieradość.. tym razem ryzykujemy dolot tanimi liniami zamiast dojazd samochodem.

Tym razem dokupujemy Rajaner-a z Krakowa do Brukseli Charleroi za 440 zł od osoby w 2 strony z 20 kg bagażem głównym i 10 kg podręcznego.

 

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 54 sekundy temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Pierwsza ???

No trip no life

lamia
Obrazek użytkownika lamia
Offline
Ostatnio: 2 miesiące 4 tygodnie temu
Rejestracja: 27 wrz 2013

Pierwsza Preved

Jednak druga - Nelciu, uprzedziłaś mnie.... Wink

Podróż to jedyny zakup, który czyni Cię bogatszym.

julka2
Obrazek użytkownika julka2
Offline
Ostatnio: 4 lata 3 miesiące temu
Rejestracja: 05 wrz 2013

Yahoo Yahoo Yahoo

Bachulka
Obrazek użytkownika Bachulka
Offline
Ostatnio: 1 rok 2 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Czwarta Yahoo Yahoo

Nie odkladaj marzen - odkladaj na marzenia.

Plumeria
Obrazek użytkownika Plumeria
Offline
Ostatnio: 1 rok 5 miesięcy temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

YahooYahoo

moonia
Obrazek użytkownika moonia
Offline
Ostatnio: 11 miesięcy 2 dni temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

nareszcie, wszystkie zdjęcia juz oblukane... teraz tylko uzupełnienie ...

Wera41
Obrazek użytkownika Wera41
Offline
Ostatnio: 5 lat 4 miesiące temu
Rejestracja: 08 wrz 2013

no dobra jestem piąta ale dobrze,że w pierwszym rzędzie Clapping

Nel
Obrazek użytkownika Nel
Online
Ostatnio: 54 sekundy temu
admin
Rejestracja: 04 wrz 2013

Lamia Drinks  Kiss 3

No trip no life

bepi
Obrazek użytkownika bepi
Offline
Ostatnio: 5 miesięcy 3 tygodnie temu
Rejestracja: 04 wrz 2013

Bilety mamy na meilu zatem pozostaje nam odkurzyć kontakt do Pana Piotra z Brukseli czyli do Karo-Trans  który to oferuje przejazdy pomiędzy lotniskami w Brukseli, bo jak wiadomo Rajaner lata na to tanie lotnisko Charleroi a wylot na Zanzi jest z lotniska Zaventem BRU które to jest oddalone o około 70 km.  Można pomiędzy lotniskami przemieścić się jakimiś busem ale wtedy trzeba najpierw do centrum dojechać zmienić busa i dopiero kolejnym na lotnisko, my już za starzy i wygodni jesteśmy na takie atrakcje. ..i kombinacje alpejskie .. Zamawiamy transport pomiędzy lotniskami u p. Piotra który kosztuje 50 euro za kurs.

Hotele na Zanzibarze też miałam upatrzone  od dawna tzn . Neptune Pwani Beach Resort miałam już od 3 lat na oku, śniałam o nim wiele razy, tak to już ze mną jest że ja się czasem bardziej nakręcam hotelem niż wyspą haha..Biggrin pozostałe 2 hotele wybrał mój Roberto po opiniach na cholidaychecku i tripadvizor. Hotele zabukowane jak zawsze zresztą przez  www.wakacje24.pl czyli pośrednika niemieckich ofert , organizatorami byli TUI. de i Neckerman de. Kupiłam 7 nocy w Neptune Pwani beach w opcji all inclusiv , w cenie 70 euro za osobę/doba. Następnie kupiłam 4 noce w hotel u Dream of Zanzibar który mnie jakoś na zdjęciach w necie nie przekonywał a na miejscu okazał się strzałem w 10 , to mój faworyt, koszt to 80 euro za osobe/dobe w opcji all inclusiv, oraz kupiłam 3 noce w Royal Zanzibar ten hotel był zupełnie nie w moim stylu,  to wybór mojego Roberto,ale chciałam zobaczyć inny rejon wyspy, inne widoki , inne plaże , więc zabukowałam go ostatecznie, choć mnie kusił i śnił mi się po nocach Diamond La Gemma w Nungwi Crazy Royal był najdroższy bo kosztował aż 85 euro za dobe na osobe oczwiscie w all inclusivie, do dzisiaj nie mogę zrozumieć za co sobie tyle kasy liczyli po tym co zastałam na miejscu... bo jakościowo conajmniej 2* niżej jest od Drems-a i Neptuna.

Hotele zapłacone przelewem w walucie euro, vouchery dostałam na meila. Dokupiłam jeszcze ubezpieczenie również z tego biura koszt około 80 zł za osobę na 15 dni ( Signal Iduna)

Ponieważ w internecie czytałam wiele informacji na temat szczepienia na żółtą febrę i były to bardzo sprzeczne informacje, jedni pisali że szczepienie jest obowiązkowe , jedni że nie jest..inni pisali że obowiązkowe jak sie przylatuje z kraju zagrożonego  itp..suma sumarum zrobiliśmy to szczepienie dla świętego spokoju w Katowicach za 205 zł od osoby, dawka jest jednokrotna na 10 lat, troszkę gorączkowałam po tej szczepionce, mój Roberto zaś się dobrze czuł.  Oczywiście zabajerowano nas aby zrobić przy okazji inne polia, błonice, dury i teżec, ale my twardo na swoim tylko febra i finisz ! ( wcześniej jadąc do Keni zrobiliśmy WZW A+ Dirol

Pozostało mi tylko poszukać jakiegoś drivera w necie  co by na nas czekał na lotnisku , bo lubimy mieć wszystko na tip top dograne , zamiast się użerać i targować po wylądowaniu z taksiarzami , znalazłam  firmę  Babu tours  w internecie e mail :info@zanzibar-tours.co.tz. Napisałam do nich przed wylotem  ustaliłam godziny i ceny transportów   Kurs lotnisko  hotel Neptune Pwani to 45$ za kurs.  Kurs Dream of Zanzibar - do Royala w Nungwi 40$ za kurs i powrót najdroższy bo z Nungwi na lotnisko jedzie się półtora godziny zatem cena 50$

marylka80
Obrazek użytkownika marylka80
Offline
Ostatnio: 1 rok 5 miesięcy temu
Rejestracja: 22 sty 2014

No nie mogłoby mnie tutaj zabraknąć Dance 4

Strony

Wyszukaj w trip4cheap